Žádný výjezd není naplánován.

Návštevnost

Právě je 79 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z domácích zapasů Slavia vyhrála první třetinu, po zápase se však radovali Pardubice
05.10.2009 | Marťas | 2163x zobrazeno
k zápasu z 29.09.2009: HC Slavia Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:5
Slavia první třetinu vyhrála 2:0, pak však darovala zápas Pardubicím. Ve druhé třetině se skóre radikálně měnilo. Necelých sedm minut trvalo Východočechům, aby otočili zápas. Hráči kolem Dominika Haška si z Prahy odvezli tři body za výhru 5:2.

Pardubice vstoupily do utkání aktivně. Ve čtvrté minutě nahodil Sýkora od zadního mantinelu puk na Nerudu a téměř se dočkal gólu. Neruda si totiž puk málem srazil do branky. Hosté byli v úvodu zápasu nebezpečnějšími, ovšem chyběla jim přesnost. Nedáš, dostaneš – oblíbené sportovní úsloví, které i tentokrát platilo. Z první vážnější šance Slavie totiž skóroval Vondrka. „Dostal jsem to od Červuse (Roman Červenka) do plné jízdy a ani nevím, jak jsem to tam bekhendem dostal, myslím, že pod vyrážečku,“ vzpomněl po zápase na svůj zásah Michal Vondrka. Podruhé Haška překonal Žižka, poté co mu krásnou přihrávkou nabídl změnu skóre Vladimír Růžička mladší. „Vždycky se dá udělat něco lépe,“ přemítal po zápase Hašek.

Necelých sedm minut v druhé třetině dělilo pardubické góly a stačilo, aby hosté otočili skóre. Nejdříve na modré napřáhl Čáslava a na Pivkovu teč už byl Neruda krátký. Vyrovnat hosté mohli už přibližně v polovině druhé třetiny. Několik slibných šancí se jim naskytlo už v přesilovce pět na tři, ovšem skóre se měnilo až ve 32. minutě, kdy Koukala fauloval Žižka a trestné střílení sám faulovaný Koukal proměnil. „Možná to byl zlomový moment celého zápasu,“ přemítal po zápase Michal Vondrka. O dvě minuty později šli hosté dokonce do vedení. Ve 47. minutě přidal svůj další gól Pivko, když za Nerudova záda dostal svou střelu zápěstím.

Slavia vsadila na hru bez brankáře, současně hosté hráli v oslabení, gólu se však nedočkala, protože na konečných pět dva už jen kosmeticky upravil pardubický Rostislav Špirko.