Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z výjezdů 2 body z Budějic aneb Tomáš Kůrka je náš kamarád
09.12.2009 | Druss | 2397x zobrazeno | Skóre: 4.5
k zápasu z 06.12.2009: ČEZ Motor České Budějovice - HC Slavia Praha 3:4p
Potvrdit výhru z derby vyrazila Slavia na jih Čech do města sekaček, bazénů a Bédy Trávníčka. Po poledni jsme se tak začali scházet v Edenu a v půl druhé vyjíždí téměř plný autobus směr jih.

Po vytažení paliva na cestu z batohů to vypadá, že jsme se všichni domluvili – několikrát rum s kolou, sem tam rum a kola zatím zvlášť... :) Nejen díky horku v autobusu se pití rychle vypařuje a cesta příjemně utíká. Jen četnost, nebo spíš nečetnost benzínek ve směru přes dálnici D3 dělá trochu problémy. Stejně jako jejich značení, takže při dlouho očekávanym sjezdu na první značenou benzínku nás místo ní čeká prázdná asfaltová plocha se zbytky základů – no co, nejnetrpělivějším stačí  taky. :) Zbytek si počká na další, tentokrát už funkční, kde doplňujeme téměř vyčerpané zásoby. Před Budějovicemi si ještě většina lidí maluje na tvář číslo ex-místního oblíbence. V tu chvíli asi nikdo z nás netuší, jak se odpoledne vyvine – ale nepředbíhejme. Přijíždíme s luxusním třičtvrtěhodinovým náskokem, takže jsme v hale všichni před začátkem zápasu.

V kotli se nás nakonec schází přibližně 50, což na výjezd do Budějovic není špatný (obzvlášť po účastech na začátku ročníku), ale přeci jen se po výjezdech do Pardubic, Liberce nebo Varů čekalo asi trochu víc. Před zápasem se ještě snažíme připevnit vlajku „Vždycky s vámi“ na zeď za sektorem, tam ale bohužel dlouho nevydrží. Od začátku se hraje svižný hokej a fandí se celkem slušně – kdyby takhle nahlas fandili všichni v kotli na domácích zápasech, nemáme si na co stěžovat. První třetinu vyhráváme 0:1 my, druhou 1:0 domácí a tak je po dvou třetinách stav nerozhodný 1:1. Na začátku druhé části hraje Motor dost dlouho přesilovku dokonce s šesti hráči v poli (a brankářem v brance), můžeme se uřvat, ale rozhodčí si toho všímá až když chce přebytečnýho hráče stáhnout budějovická střídačka. O přestávkách probíhá tradiční pokec se známýma Motorákama a nic nenasvědčuje tomu, co má přijít.

Po necelých dvou minutách třetí třetiny dává gól Tomáš Kůrka a při oslavě zapumpuje přímo pod budějovickým kotlem pěstí a políbí dres. Motoráci od tý doby oslavují každý jeho dotyk s pukem a dokonce o něm velkou část ze zbytku zápasu zpívají. My se přidáváme s písničkou „Tomáš Kůrka je náš kamarád“ a jeho vyvoláváním. Budějovice dvěma góly otáčí a my dost nechápeme kuriózní oslavy každýho gólu domácích - spodní řady motoráckýho kotle se pokaždý nahrnou až k mantinelu, načež je několik goril z řad security odháže zpátky... V závěru naštěstí vyrovnává Vláďa Roth a jde se do prodloužení. To po minutě a půl rozhoduje Červus a rozhoduje o majiteli druhýho bodu. Hráči přijíždí na děkovačku, před kterou ještě znovu vyvoláváme Tomáše Kůrku. Část budějovických fans háže hráčům na led výslužku na cestu domů. Dáváme si tradiční děkovačku s hráči a na ty pak při odchodu slavobránou z nejbližších fans „prší Budvárek“ (nebo to co za něj v hale vydávají). Někteří Motoráci si s námi moc chtějí povídat, ale budějovičtí securiťáci si asi neuvědomujou, jakou mají sílu a tak se pár lidí zlehka prolítne vzduchem.

Jako vždy jdeme k zadnímu východu, kde už je dost Budějovičáků, zřejmě toužících říct Kůrkovi, že hrál vážně skvěle a popřát mu hodně štěstí. Po nějaký době vidíme, že hráči vycházejí předním vchodem přímo k autobusu a dozvídáme se, že je tam taky slušný srocení. Přesouváme se tedy tam a děláme cosi jako koridor pro hráče od východu k autobusu. Po chvíli přichází i Tomáš, ten dokonce za doprovodu policie, a najednou se každý může přetrhnout, aby si na něj mohl sáhnout – zřejmě pro štěstí. Z nepochopení dojde i k několika strkanicím, ale nic vážnějšího se neděje, s většinou lidí se dá po chvíli bez problémů mluvit. Když odjíždí autobus s hráči, chce si ještě pár jedinců milujících Prahu popovídat a tak si s nimi vyměňujeme před odchodem pár vzájemných komplimentů. Cesta domů probíhá v klidu, bavíme se čtením reakcí na celou záležitost, kterých se na internetu hned objevuje dost a okolo 11 hodiny jsme zpátky v Edenu.

Účast: 50ks v sektoru