Login

Přezdívka
Heslo
Ještě nemáte svůj účet?
Můžete si jej vytvořit zde.
Zapoměl(a) jste heslo?

Návštevnost

Právě je 86 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Klubový zprávy Josef Beránek ukončil hráčskou kariéru, stane se asistentem
21.04.2010 | Marťas | 3327x zobrazeno

Praha - Slávistický kapitán Josef Beránek ukončil aktivní hráčskou kariéru. Jeden z vítězů olympijského turnaje v Naganu pověsil brusle na hřebík ve svých 40 letech.


Mezi fanoušky se o Beránkově konci kariéry spekulovalo již dlouho. Slávistický lídr totiž vynechal kvůli zranění třísel klíčové boje sezóny. K poslednímu utkání nastoupil na konci ledna během 43. kola v zápase se Spartou. Od té doby postával na střídačce vedle Vladimíra Růžičky. „Poprvé jsem měl možnost nahlédnout na hokej z opačného pohledu. Byla to pro mě dobrá zkušenost, pozorovat lidi, kteří se na střídačce už nějakou dobu pohybují,“ shrnul Beránek své postávání na střídačce v závěru letošní sezóny.

 

 

Ukončení hráčské kariéry oficiálně oznámil slávistický kapitán na zimním stadionu Eden. „Po této sezóně jsem se rozhodl ukončit svoji aktivní hráčskou kariéru,“ řekl novinářům.

 

Od nové sezóny bude Beránek hlavním koučem slávistických juniorů a asistent Vladimíra Růžičky. „Pan Růžička je jeden z nejlepších trenérů u nás, má hodně úspěchů, takže se od něj dá jistě leccos odkoukat. Určitě se ale budu snažit, abych si našel svou vlastní cestu,“ prozradil Josef Beránek.

 

Čtyřicetiletý centr působil ve Slavii od roku 2001 a jako kapitán klub dvakrát dovedl až k titulu mistra extraligy. „Samotné rozhodnutí uděláte ze dne na den, ale když roky přibývají, tak se stále sami sebe ptáte, jak dlouho ještě vydržíte hrát,“ přemítal Beránek. „Poslední dva roky jsem přemýšlel, jak dlouho ještě vydržím. Definitivně jsem se rozhodl po letošní sezóně. Nadešel čas, abych to zabalil a hráli mladší kluci," upřesnil.

 

V české (československé) nejvyšší soutěži nastoupil v dresech Litvínova, Trenčína, Vsetína a Slavie k 780 zápasům. "Kariéra mi přinesla strašnou spoustu hezkých zážitků, které se nedají vymazat," ohlédl se za svou hokejovou kariérou Beránek.

 

 

Pohár pro vítěze české extraligy zvedl Beránek nad hlavu celkem pětkrát. Třikrát se mu podařilo ligu vyhrát se Vsetínem a dvakrát jako hráč Slavie. "Pro Slavii udělal hrozně moc. Odvedl obrovský kus vynikající práce, za což mu chci moc poděkovat," řekl na tiskové konferenci trenér Vladimír Růžička.

 

Červenobílý klub chce uctít jednu ze svých ikon vyvěšením dresu s jeho číslem 19 ke stropu O2 Areny i zimního stadiónu v Edenu. Rozloučit s fanoušky by se slávistický kapitán Josef Beránek měl při jednom z domácích duelů sešívaných v úvodu příští sezóny.

1 komentář | Přihlásit se | Vyhledání
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se
artpross1 | 22.05.10 15:54

 

сайта [homepas.ru] землячки [bizozo.ru]

Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Příbuzné odkazy

Více článků z kategorie Klubový zprávy

Nejčtenější článek z kategorie Klubový zprávy:
Letecký zájezd do Linköpingu.

Hodnocení příspěvku

Průměrné hodnocení: 0
Počet hlasů: 0

Najdete si čas a hlasujte pro tenhle příspěvek:
Excelentní
Velice dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatný