Reportáže z výjezdů Bóleslav, Bóleslav – baráže město!
21.09.2011 | admin | 1386x zobrazeno | Skóre: 4.63
k zápasu z 20.09.2011: BK Mladá Boleslav - HC Slavia Praha 1:5

Reportáž z výjezdu do Mladé Boleslavi, 20.09.2011, ŠKO-ENERGO aréna

Po vydřeném vítězství na domácím ledě v nedělním duelu s Varany přichází další soupeř vyznávající zelenou barvu. BK Mladá Boleslav. Klub okupující již tradičně poslední místo extraligové tabulky. Klub, každoročně zuby i nehty hájící svou extraligovou příslušnost. Klub z města automobilů. Klub, kde se snad nikdy extraliga ani neměla hrát…

Pro nedostatečný počet zájemců o hromadný výjezd autobusem jsme nuceni se do města automobilů dopravit stylově, tedy automobily. Již cestou s posádkou vozu mírně spekulujeme a snažíme se odhadnout počet našich fanoušků, kteří se nakonec sejdou v hostujícím kotli. Docházíme k závěru, že se nás sejde okolo padesátky a kupodivu se náš typ ani moc neliší od reality. Naše posádka doráží na místo s více než hodinovým předstihem a tak si dopřáváme „luxusu“ jednoho teplého Budvárku v restauraci nad ledovou plochou. Poté se přesouváme do sektoru, který se kupodivu celkem slušně začíná plnit.

Odhadem tak okolo šedesátky fanoušků Slavie o sobě dává vědět až po několika minutách hry, kdy se konečně začíná trochu fandit. Tam je bohužel velmi znát nepřítomnost našich „rozeřvávačů“. Tímto bych rád  apeloval na všechny ostatní. Přidejte se k fandění i v těchto zápasech, kdy se vlastně fandí naprosto spontánně a víceméně i neorganizovaně.

V domácím kotli, kde se sešlo zhruba 150 lidí fandění poněkud ochladlo v deváté minutě, kdy se přesně trefuje Vláďa Růžička ml. V tu chvíli se opravdu  probouzí i náš kotel a chvílemi jsme celkem slušně slyšet. Ve dvanácté minutě krásně trefuje odkrytý růžek Valentovi klece Petr Kuboš a naši hoši vedou už 2:0. Ani tento stav však nevydrží dlouho a soupeř záhy snižuje trefou Romana Tomase. Boleslavští slaví kontaktní gól. K jejich smůle ho slaví pouze několik sekund, jelikož ještě za hlasitého jásotu jejich příznivců se opět trefuje Petr Kuboš a sešívaní tak znovu soupeři odskakují o dvě branky. Tímto stavem také končí i první třetina.

Výborná chuťově a krásně propečená klobáska. Smažený brambor podávaný v kornoutech z bílého papíru posetého červenobílými hvězdami. Člověk by si v tu chvíli připadal jako doma. To jsou dobroty, kterými se mohou boleslavští opravdu chlubit. Obojí nemá chybu a tak si dopřáváme něco, čehož se v O2 aréně bohužel zřejmě nikdy nedočkáme. Svařené víno a pivo u stánku jsem bohužel již ochutnat nemohl. Dle spokojených obličejů konzumentů, kteří si tyto požitky dovolit mohli, však lze usoudit, že i tyto pochutiny neměly chybu. Je samozřejmostí, že jsem sledoval pouze reakce na chuťové buňky u našich fanoušků. Ti Boleslavští měli vzhledem k vývoji utkání úplně jiné starosti..:-)

Ve druhé třetině se začíná na ledě pěkně jiskřit. Je vidno, že do ní soupeř vstoupil s úmyslem za jakoukoli cenu zápas otočit a tak se občas uchyluje k nečistým zákrokům na koleno či do oblasti hlavy. Snaží se tlačit, avšak naši kluci udivují svým důrazem, bojovností a v neposlední řadě i produktivitou. Čtvrtou trefu přidává Tomáš Hertl a na krásných 1:5 pak o deset minut později upravuje při přesilové hře Petr Kalus. Krásná to lekce našich mladíků z produktivity. Oku lahodící hra dorosteneckého tria Michal Poletín, Tomáš Hertl, Dmitrij Jaškin zezadu jištěna duem Jakub Krejčík, Vladimír Roth, která si mazácky pohrává s dvojičkou otrlých matadorů Výborný, Balaštík – k nezaplacení….:-)

Třetí třetina nepřinesla příliš mnoho hokejových momentů. Boleslavští se marně snažili dobýt naši svatyni a naši kluci jim k tomu svoji bojovností téměř nedali šanci. Snad jen bitka Petra Kaluse s Jakubem Čuttou přinesla trochu vzruchu, kdy se již vítězný Čutta poněkud přestal ovládat a ležícího Kaluse tloukl dál, dokud mu oba čároví nepřetáhli dres přes hlavu. Jakube, měl by sis uvědomit, kdy bitka na ledě končí! Pomalu se blíží šedesátá minuta a někteří fanoušci domácích v houfech opouštějí svá místa.

Zápas končí a slavíme krásné vítězství 1:5. Kawa s Hviezdou si střihnou závěrečnou děkovačku, většina sešívaných fanoušků se vrací zpět domů. My ještě jdeme pozdravit hráče a trenéry. Poté míříme na parkoviště, kde sundáváme maskování zadního skla, které si svoji výzdobou přímo říká o trefu kamenem či holí nějakého místního seniora a s veselou hurá zpátky do Prahy…

Branky a nahrávky: 13. Tomas (Čutta, D. Výborný) - 9. V. Růžička ml. (Kadlec), 12. Kuboš (Kalus, T. Hertl), 14. Kuboš (T. Hertl, M. Čermák), 29. T. Hertl (M. Čermák), 39. Kalus (Sklenář, Tomica). Rozhodčí: Turčan, Smitka - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 13:10, navíc Dudáš 10 min., Čutta 10 min. a 5 min a do konce utkání, Žabka do konce utkání - Kalus 10 min. a 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 3 370. Třetiny: 1:3, 0:2, 0:0.

Mladá Boleslav: Valent - Čutta, Marušák, Žabka, Jindra, Chaloupka, Rýgl, Dudáš, Baldwin - Balaštík, D. Výborný, Tomas - Pabiška, Vrbata, Tománek - Bahenský, Hrdel, Mikulík - Indra, Plodek, Loskot. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Šulc, Roth, Krejčík, Kuboš, Vašíček, Kolařík - T. Svoboda, V. Růžička, Tomica - Kalus, Sklenář, Krenželok - Kůrka, P. Jelínek, J. Doležal - T. Hertl, Jaškin, M. Čermák - od 41. navíc Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.