Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z výjezdů Gastrovýlet
03.11.2011 | korysh | 1509x zobrazeno | Skóre: 4.66
k zápasu z 02.11.2011: HC Verva Litvínov - HC Slavia Praha 6:5n

Ve středu 2.11. proběhl mezi námi velmi oblíbený výjezd do Litvínova. Sraz byl ve 14:15 tradičně na Dejvické, před hotelem Diplomat. Tentokrát byli všichni dochvilní a když náš minimikrobus (spíše taková větší dodávka) přijel chvíli po půl, všichni se nasoukali a dovnitř a my mohli vyrazit ještě o 10 minut dřív oproti plánovanému času.

Většina z osazenstva už dlouho dopředu avizovala, že nejedou na hokej, ale na klobásu. Kdyby nerachotil motor, tak by asi vzadu bylo slyšet kručení něčích žaludků, protože někteří z nás celý den nejedli, aby měli místo na Litvínovské dobrůtky :) Krátce po startu už jsou slyšet zvuky otvírajicích se plechovek a zepředu k nám připutoval i nějaký ten rum s kolou. Cesta ubíhala rychle, i vzhledem k tomu, že byla pouze jedna zastávka. Ke stadionu jsme dorazili krátce po 16. hodině a jakmile nás vedoucí výjezdu Karlos vypustil, začly hody. Nejvíce lidí si asi pořídilo klobásu v bagetě, Nikem nazvanou baseballová pálka. Další si dali kuřecí špízy, maxi klobásy,...

V kotli se nás sešlo odhadem 35. Fandění bylo ze začátku na špatné úrovni, dané asi vývojem zápasu. V 1. třetině toho kluci moc nepředvedli a prohráli ji 3:1. Výkon nebyl vůbec dobrý a většina lidí tušila špatný vývoj zápasu. Ale o to víc jsme byli nadšeni třetinou druhou, kterou naši vyhráli 4:1, zásluhou 4 gólů během 10 minut. Dva góly dal Tomáš Hertl. Ve třetí třetině hokejová úrověň opět klesla, ale my, fanoušci, jsme si zápas užívali. Litvínovští fanoušci si zase užívali házení bordelu na led. V poslední minutě se Litvínov rozhodl odvolat gólmana a zkusit to v šesti. Čárový rozhodčí nám z buly vykázal Vláďu Jr., Petr Jelínek buly prohrál a 23 sekund před koncem vystřelil Litvínovu prodloužení Lukeš. O regulérnosti tohoto gólu pomlčím, nemám dostatek informací. Kdo by čekal, že se Litvínovští fanoušci začnou radovat, neměl by pravdu. Opět zasypali led bordelem a začli nadávat na Vláďu Růžičku, tentokrát staršího. Do toho naštvaný Vašíček trefil jednou z lahví na ledě domácího golmana a dostal 10min osobní trest. Prodloužení toho moc zajímavého nepřineslo. My jsme sice hráli přesilovku, ale jak to tak bývá, tak nám k ničemu nepomohla. V nájezdech se trefil pouze domácí Lukeš a tak jsme si z Litvínova odvezli bod.

A ještě něco na závěr. Druhou polovinu zápasu se pod naším sektorem ustavičně ozývali a provokoli místní "rowdies". Vzhledem k věkovému rozdílu se nikdo neopovážil je zklidnit, tak jsme je nechali ať si dál žijou svoji iluzi o tom, že Litvínov je nejlepší a že Slavie je partie. Po skončení zápasu se šlo za hráči a poté se všichni přesunuli do mikrobusu. Aspoň jsme si mysleli, že jsme všichni. Karlos s Marťasem šli hledat ještě jednoho výjezdníka (bůhví jak se jmenuje) a našli ho hádejte kde. V kabině rozhodčích :) No hádám, že někdo jim to asi vysvětlit musel...Po krátké odmlce jsme vyrazili a chvíli po půl jedenácté jsme dorazili zpátky na Dejvickou.

Ale toto ještě není konec! Většina osazenstva odjela metrem, avšak pěti lidem metro ujelo. Po pečlivém zkoumání monitoru pana dozorčího jsme nastoupili do vlaku Kozlov, kde jeden mladý muž vytáhl litr vodky s tím, že v buse nebyla nálada (popravdě spal, stejně jako já), a tak jsme turistům ukázali, jak se chlastá tady v Praze.