Login

Přezdívka
Heslo
Ještě nemáte svůj účet?
Můžete si jej vytvořit zde.
Zapoměl(a) jste heslo?

Návštevnost

Právě je 90 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z výjezdů Po Curychu je všechno kousek aneb Zlín je město ucpaný
01.11.2008 | Teriii | 1929x zobrazeno
k zápasu z 31.10.2008: PSG Berani Zlín - HC Slavia Praha 1:0
Už cestou do Curychu jsme si s Maki a Jainie pohrávaly s myšlenkou, že v pátek si uděláme výlet do Zlína. A jelikož jsme prostě nezdolný, tak nás neodradil ani fakt, že jsme nesehnaly auto z Prahy, ani to, že nám bylo jasný, že po těžkým zápase v Curychu a dlouhým cestování asi nevyhrajeme. Dopoledne jsem dorazila k Maki a snažily jsme se vzbudit Jainie, která i přes únavu z cesty navštívila čtvrteční koncert Imodií v Rock café. Jainie nám ne a ne zvednout telefon, tak jsme s Maki vyhledaly vhodný vlak do Přerova, kde nás měl vyzvednout Starej Maki. Než jsme se vypravily, podařilo se nám dovolat Jainie, která nebyla nadšená, že by se mělo jet vlakem a navíc byla pořádně utahaná. Řekla nám, že se nám ještě včas ozve, tak jsme s Maki vyrazily na metro. Samozřejmě v cuku letu psala Jainie, ať jí koupíme lístek, že jede, ale stíhá to jen tak tak.


Na hlaváku jsme koupily lístek a nějaký to občerstvení, pak jsme se chtěly přesunout na nástupiště, ale Jainie píše, ať jí koupíme pořádnou bagetu, jinak prý chcípne hlady, a ať nezapomeneme vzít rum :-D. Tak jí koupíme bagetu speciál, jelikož je největší z těch, co tam nabízeli, a jdeme na nástupiště. Maki si ještě zapálí a upozorní mě, že mám hlídat, kdyby šel průvodčí nebo policajt, že jinak budu platit pokutu já :-D. Vlak nám přistaví, nastoupíme a máme štěstí, zrovna chytíme nemístenkový vůz a v pohodě si sedneme. Jainie vlak v pohodě stíhá, sice dýchá, jak kdyby uběhla maraton, což tedy cestu z metra skoro tak líčí :-D a pustí se do bagety. No kdo jí zná a ví, jak jí, tak by čuměl, jak v ní bageta za chvíli skončila :-D.

Vlak se rozjede a Maki vytahuje rum, což asi překvapí zbytek osazenstva v kupé, ale to zrovna neřešíme a zapíjíme soupisku :-D. Cesta ubíhá v pohodě, pozdravíme moje rodné město, rumu ubývá, dobře se bavíme, vymýšlíme různý věci, fotíme se a vůbec jsme jako vždy hlučný, ale tak co, výjezdy si člověk prostě musí užít :-D. V Olomouci musíme přesedat na osobák, kde nás překvapí, že průvodčí sice projde, ale pouze si lidi ve vlaku počítá, ne že by chtěl jako vidět jízdenku :-D. V chodbičce paříme na Čaje, sice nás ostatní asi považují za blázny, ale tak to fakt neřešíme. V Přerově vyskočíme, Maki volá taťkovi, kde je a kde na něj máme počkat. Jainie si chce zapálit, ale hulákaj na ni nějaký tři dylinky, co seděj v parku u hlaváku, tak se klidíme. Maki se domluví s taťkou, že máme počkat u Hypernovy, tak se tam přesouváme, s Jainie si po cestě kupujeme v občerstvení burgera, protože máme už šílenej hlad.

Starej Maki nás najde, ale musíme se vrátit stejnou cestou, kterou k Hypernově přijel, protože jinudy se na Zlín nedostaneme. Všude je plno aut, lidi se asi zbláznili nebo co. Na jednom kruháku se cyklisty zeptáme na cestu, nasměruje nás, pak nás ještě jednou zastaví a poradí lepší cestu, takže si to pěkně jedeme na Zlín. Ovšem co nás čeká ve Zlíně, to by nás v životě nenapadlo. Už takhle je nám jasný, že přijedeme později, ale po příjezdu do Zlína se bavíme, že druhá třetina je taky třetina :-D, protože stojíme v koloně aut na semaforech, které jsou rozmístěny snad po 100 metrech, vždy u výjezdu z nějakého obchodního centra. No hrůzaaaaa. Když se z kolony vymotáme, je čtvrt na šest, pak Maki a Jainie, které už cestu do Zlína absolvovaly, navigují, kudy tudy k zimáku. Odbočíme, sice zimák míjíme, ale jaksi z druhé strany, no nevadí :-D. V protisměru samozřejmě taky kolona, otočit se můžeme až někde na kopci, pak se zařadíme a pomalu sjíždíme zas k zimáku, kde nás Starej Maki vysadí a jede zaparkovat.

Jelikož jsou holky chytrý a pamatujou si, jak se to do Zlína šlo bez lístku posledně, tak si to nakráčíme přímo k zadní bráně, kde se na nás usmívá pán a v pohodě nás pouští do areálu zimáku. Najednou se začne zimák otřásat v základech a doprovází to hluk, je nám jasný, že domácí vstřelili gól. Jainie ještě kouří, což mě irituje, protože zdržuje :-D. Pak otevře vrata, nikde nikdo a jdeme na zimák. Před sektorem, kterým se dostaneme do našeho sektoru, stojí pořadatel, usmívá se, ptá se nás, jestli jsme hosté, my souhlasně kýváme, on se s námi vítá a pouští nás dovnitř a ještě nás směruje. Jako já čumím, to je fakt hustý :-D. Usadíme se na lavičku, v sektoru sedí asi 5 lidí se šálama a jeden klučina má i dres Slavie. Dorazí Starej Maki a Maki, která na něj čekala venku, než zaparkuje.

Jelikož jsme přišli v 18. minutě, tak třetina brzy končí. 1:0 vedou domácí, o čemž jsme se dozvěděli již venku, když jsme přicházeli k zimáku. O přestávce jdeme ven k busu hráčů, ale Pišta ani nikdo známý se neobjeví, tak si Jainie a Starej Maki dají cigaretu, Maki nesmí :-D a jdeme zase zpátky dovnitř. Druhá třetina je taky bez gólu, Dominik chytá dobře, jde na něj dost střel a jsme překvapený, jak k tomuhle zápasu naši přistoupili, jelikož hrajou dobře, akorát ten gól se nedaří vstřelit. Třetí třetinu hecneme a fandíme, ačkoliv je nám jasný, že nejsme slyšet v pěti lidech, jelikož k posádce našeho auta se přidá ještě kluk, co jsme ho už viděli i na Kladně. Akorát Tomba nezklame, když při buly u nás zakřičíme „Déééj Tomba gól“, tak se směje. Gól nepřidáme, takže zápas skončí 1:0 pro Zlín, ale nám to nevadí, jelikož i přes prohru jdeme na první místo :-D. Holt tomu se říká umění.

Po zápase jsme se přesunuli k vratům, kudy budou naši hráči vycházet. Míra řidič tam přeparkuje i bus, aby to neměli daleko. Dneska má fakt kecavou, padá hláška za hláškou, je nějakej rozvernej a přidává se k němu i jeden z pořadatelů, bavíme se tam všichni. Pak začnou vycházet hráči, Adam nám sdělí, že jsme fakt šílený, když jsme přijeli, no jó no, prostě něco musíme tomu hokeji obětovat :-D. Míra pak ujídá koláčky z krabice, ale prý nám nemůže nabídnout, jelikož jsou Nejvyššího, Maki poznamená „Marleyho?“:-D, no do toho samozřejmě přichází mladej Růža a Jainie to zasklí, když pronese „Hele, mladej Marley“, no Růža junior prostě nechápe, ale ani se mu nedivim, ono je někdy dost těžký nás pochopit :-D. Když se objeví Káca, opět mu zazpíváme, ale zase ne celou písničku, ale domluvíme se, že příště dáme jinou pasáž :-D.

Hráči se pomalu přesouvají do busu, tak se loučíme a jdeme k autu. U benzinky natankujeme a rozhodneme se, že další zastávku uděláme v Mekáči na 146. km, což už je taková tradice, když se jede výjezd na Moravu. Samozřejmě brzy na dálnici předjíždíme bus hráčů, Míra nám mává a my frčíme dál. V Mekáči si dáváme zmrzlinu, kafe, Jainie nějakou večeři, protože za celý den kloudně nejedla. Než se občerstvíme, dorazí hráči, Míra je fakt řidič – drak :-D. No ne, že bychom nečekali, že se tu hráči objeví, protože na týhle zastávce se to stává už pomalu zvykem, ale možná už chudák hráče strašíme i ze spaní :-D, fakt to není úmysl :) Když kolem nás prochází Adam, tak hlásí, že nás odněkud zná, načež Jainie pohotově reaguje, že on určitě taky jezdil na pionýrský tábory :-D. Pak nás pobaví Adam znova, když se v Mekáči nestačí ani ohřát a už běží ven, prý to tam mají moc drahý :-D.

Jelikož je zima, nasedáme do auta a chceme odjet, ale to by tam nemohl být pan Svoboda, že. Adam, který spolu s Bedýnkou přicházejí od benzinky, no holt na benzince mají pivo a levnější :-D, tak se k nám přiřítí a otevře kufr auta. Strašně se tomu směje, no nevím proč, škodolibej to pán, tenhle Svoboda :-D. Jainie jde kufr zavřít, usadí se a vyjíždíme. Další zastávka už není, takže se po 11 hodině dostáváme do Prahy, s Jainie jsme vysazeny na Balabence, rozloučíme se a jdeme spát. Výjezd byl opět povedený, holt na kvalitu výjezdu nemá vliv výsledek, když člověk ví, jak si to užít J.

Klady výjezdu: Konečně nepršelo, hupííí :-D, Mírova nálada

Zápory výjezdu: semafory ve Zlíně

Maskot výjezdu: pan Svoboda a jeho slabost pro kufry

Bez komentáře | Přihlásit se
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se

Příbuzné odkazy

Více článků z kategorie Reportáže z výjezdů

Nejčtenější článek z kategorie Reportáže z výjezdů:
Ani Kladno Slavia nepokořila

Hodnocení příspěvku

Průměrné hodnocení: 0
Počet hlasů: 0

Najdete si čas a hlasujte pro tenhle příspěvek:
Excelentní
Velice dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatný