Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z domácích zapasů Potřetí v Edenu, podruhé vítězně
20.03.2012 | admin | 1027x zobrazeno | Skóre: 5
k zápasu z 16.03.2012: HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:3

Vzhledem k rozlosování zápasů ve skupině o udržení se již tradičně scházíme v pátek tři hodiny před zápasem, abychom připravili kotel a choreo na další zápas, tentokrát s vedoucím týmem minitabulky Energii Karlovy Vary.

Z několika variant na choreo nakonec vybíráme tu  jednodušší, 4 velká srdce v červenobílém provedení a v každém z nich jedno písmeno, která dohromady tvoří nápis E D E N. Vzhledem k počtu se dělíme na dvě skupinky, z nichž jedna chystá nápisy a druhá mezitím stěhuje věci (vlajky, bubny, prskavky a další věci do kotle). Těsně před zápasem si ještě hrajeme na Popelky, když třídíme objednané fontánky, tak aby nám zůstaly pouze ty ve slávistických barvách.

Před zápasem opět rozdáváme do kotle několik stovek prskavek, které tvoří výborný efekt při nástupu našich kluků na led. V samotném zápase, je vidět naše větší touha po vítězství a tak po bojovném výkonu našich borců končí první třetina poměrem 2:0 po gólech Jirky Doležala a Kuby Šulce, druhou branku musel sice potvrdit videorozhodčí, ale to na naší radosti nic neubralo, jen ji trochu oddálilo. V druhé komerčce jsme použili náš předzápasový výtvor, doplněný o spoustu červenobílých balónků, které se už dlouho nepoužily, ale vytvářejí skvělý efekt a pozadí pro nápis EDEN, kde sice byl na chvíli problém s jedním z písmen, ale nakonec to vše dobře dopadlo. Druhá třetina byla gólově vyrovnaná, když za Slavii skóroval po delší době Dima Jaškin a za hosty snižoval Gründling, opět po poradě s videorozhodčím. Vypadalo, že se hráči Energie srovnali s tím, jak bouřlivou atmosféru je schopen vytvořit náš kotel při povzbuzování hráčů v menší hale v Edenu, na rozdíl od „katedrály“ jménem O2 aréna. Třetí třetina sice končí poměrem 1:2, když za nás skóruje Petr Jelínek a potvrzuje se to co platilo téměř celou sezónu, a sice, že hra v početní převaze je pro nás spíš trest než výhoda, protože se Energii podařilo snížit na rozdíl jediné branky právě při naší přesilovce 5 na 4. Přesto kluci tentokrát těsný náskok uhájili a posouvají se tak v ne první místo v tabulce play-out, což si při závěrečné děkovačce, která začíná odpálením interiérových fontánek a končí nejen tradiční rybičkou Kopra, ale i Maskota Maxe, náležitě užívají a my s nimi!

Pak již následuje jen závěrečný úklid kotle a přesun do restauračních zařízení k oslavě dalšího vítězství, při kterém určitě padnul nejeden sud piva.