Login

Přezdívka
Heslo
Ještě nemáte svůj účet?
Můžete si jej vytvořit zde.
Zapoměl(a) jste heslo?

Návštevnost

Právě je 109 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z výjezdů Retro výjezd se vším všudy
16.04.2012 | fanklub | 2206x zobrazeno | Skóre: 4.87
k zápasu z 08.04.2012: BK Mladá Boleslav - HC Slavia Praha 3:4

 

PRAHA, MLADÁ BOLESLAV (tm). Hokejisté Slavie ke svému poslednímu zápasu v sezoně zajížděli do města aut. Při této příležitosti přichystal její fanklub retro-výjezd historickými autobusy na tento zápas. 

 


 

Každý z fanoušků, který dorazil v dobovém oblečení měl cestu zdarma. O výjezd byl velký zájem, který dokementuje i původně neplánované přistavení třetího autobusu. Na výjezd se přihlásilo přes sto lidí. Vozovou kolonu tvořili dva autobusy Škoda 706 RTO zvaný lidově „Erťák“. Tyto dva autobusy doplnila mladší Karosa B732. Místo určené ke srazu bylo u domovského stadionu Slavie v Edenu. Sraz byl stanoven mezi druhou a třetí hodinou. Autobusy byli během této doby vyzdobeny stuhami v klubových barvách. Mezitím se vydali na svou cestu i hráči, kteří dali přednost své novodobé dopravě. Již na srazu bylo vidět mnohé zajímavé dobové převleky. Mohli jsme zde zahlédnout slušně oblečené lidi do obleků s motýlkem, až po větrovku, nebo typické veksláky. Ani dámy nezůstali pozadu. U nich jsme mohli zahlédnout od pionýrského oblečení až po dobové kostýmky. Před odjezdem každý z účastníků zájezdu obdržel stylovou místenku. S odbitím třetí hodiny se dala za zvuku chorálů tato abstraktní výprava do pohybu směr Mladá Boleslav. Cestou zaznívali budovatelská hesla. Panovala sváteční nálada a bylo znát ve vzduchu, že další den patří velikonočním svátkům.

 

            První zastávkou byl okraj Prahy, zvaný Černý Most. Mezitím jsme ztratili jedinný „moderní“ autobus. Tempu stařičkých „ERťáků“ nestačil. Nutno podoktnout, že už vím jak vypadá vozidlo bez tlumičů. A také to, že kontruktéři z té doby ještě neznali příčné prahy. Na Černém Mostě byl nabrán zbytek výpravy. Mezi nimiž i pán ve velkém černém kabátě, pod níž měl maminčino pyžamo. I to dokumentovalo rozvernou náladu výjezdu. Bylo zajímavé sledovat početné davy na zastavkách při velikonočním hemžení. Jejich reakce byli často neskrývané, mávali nám, nebo se zmohli aspoň na udivený pohled. Po Černém Mostě jsme se vydali už za hranice našeho města. Pili jsme dobové nápoje současného data spotřeby. Pan předseda fanklubu si nezapomněl vzít historický foťák. Přemýšleli jsmem kde tento přístroj má vstup do počítače, ale překvapivě jsme nic nenašli. Cestou jsme se stavili na benzínce, kde jsme nějaký rozruch taky rozvýřili. Zde bylo v plánu společné focení, dokud jsme byli všichni pohromadě. Během výjezdu se šířili zvěsti o plánovaném zásahu StB, nebo jiného politického zásahu proti naší výpravě. To také potvrdil předseda fanklubu Michael Tomeš: "Obavy samozřejmě panovaly, osobně jsem státní bezpečnost očekával už na čerpací stanici, kde fandové našeho klubu volali určitá hesla, ovšem k zásahu došlo až na stadionu za odporu všem přítomných fandů klubu Slavie Praha.."

            Strach ze zákroku StB se naplnil s příjezdem na stadion. Naše karavana byla zastavena. Následovala lustrace dokladů a kontrola technického stavu vozidel. Nezapomnělo se na dýchání do balonku. Tu absolvoval řidič bez stop alkoholu. Útok na strážce socialistického zákona byl zaznamenán i ze řad účastníků autobus. Pravděpodobně „mladému anarchistovi“ se povedlo odcizit čepici příslušníka StB. Prozatím se mu povedlo vyhnout zatčení a na stadion se dostal s ostatníma. Tam se statečně chopil nedobového megafonu. Po celý zápas jsme byli svědky řízených policejních provokací ve jménu našeho socialistického státu. Pro velký zájem ze strany hostujících fanoušků a zároveň velký nezájem domácích fans byl nám vyhrazen nezvykle sektor za bránou. Vstup na zápas byl zdarma. Na vývoj zápasu nebyl brán tolika zřetel. Vlastně bylo úplně jedno, jak to skončí, protože o nic nešlo. Zápas byl oslavou fandění. Aspoň, cose týče hostujících fans. Domácích bylo ve svém sektoru pramálo. Dalším rozptýlením bylo, když si na megafonistu vyšlápla Státní Bezpečnost. Pod náporem vyvolávání protistátních hesel provedla zásah. Megafonistovy moc nepřidala ani předzápasová provokace. Nakonec se mu povedlo ze spárů strážců socialistických zákonů dostat a vrátil se za velkých ovací k megafonu.

 

            Nakonec i vývoj na ledě byl důvodem k radosti historické výpravy. Jak se říká, konec dobrý, všechno dobrý. Mladá Boleslav dvakrát vedla, přesto se povedlo Slavii otočit a tři minuty před koncem vítězně udeřit.Následovala tradiční děkovačka, která patří neodmyslně k zápasům Slavie. Poděkování hráčům za sezonu pokračovalo i při jejich přesunu z haly do autobusu. I to deklaruje vztah fanoušků ke svým hráčům. Zde nechyběli malé pyrotechnické efekty, které oživily venkovní atmosféru. Po odjezdu hráčů se naše kolona vydala zpátky směr Praha. Všichni unavení, ale naplněni dojmů z nevšedního zážitku a s vědomím, že jejich oblíbený tým má i pro příští sezonu  zajištěnou extraligovou příslušnost. Po velkém úspěchu výjezdu se dá očekávat, že to nebyla poslední akce podobného typu. "Do budoucna plánujeme jiné tématické výjezdy, které by znovu měly být něčím netradičním. Ovšem vytvoření tradice historického výjezdu jednou za sezónu, není také špatným nápadem." dále uvedl Michael Tomeš. I když letos hokejisté Slavie nepostoupili do závěrečných bojů o titul, bylo sledování zápasů o udržení velkým zážitkem. Tento poslední byl třešničkou na pomyslném dortu bojů o záchranu. Za to patří velké poděkování především lidem ve vedení fanklubu a jeho okolí, kteří se podíleli na věcech kolem organizace kolem těchto zápasů.

 

 

1 komentář | Přihlásit se | Vyhledání
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se
Karlos | 17.04.12 19:52

"Moderní" bus měl problémy na výjezdu z parkoviště, ale aspoň vám na druhou stranu nekazil spanilou jízdu předvelikonoční Prahou :-)

Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Příbuzné odkazy

Více článků z kategorie Reportáže z výjezdů

Nejčtenější článek z kategorie Reportáže z výjezdů:
Ani Kladno Slavia nepokořila

Hodnocení příspěvku

Průměrné hodnocení: 4.87
Počet hlasů: 8


Najdete si čas a hlasujte pro tenhle příspěvek:
Excelentní
Velice dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatný