Login

Přezdívka
Heslo
Ještě nemáte svůj účet?
Můžete si jej vytvořit zde.
Zapoměl(a) jste heslo?

Návštevnost

Právě je 87 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z výjezdů Tygři měli ostré drápky aneb severní vítr je krutý
19.11.2008 | Teriii | 1591x zobrazeno
k zápasu z 16.11.2008: Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 4:2
Po vydařeném výjezdu do Litvínova, byl před námi další venkovní zápas, již podruhé v této sezoně na ledě bílých tygrů. Jelikož se v neděli hrál také fotbal, zájem o výjezd nebyl valný, takže jsme opět vyrazili autem. S Kájím a Álou už jsme nikoho jiného do auta nesehnali, takže jsme ve třech vyjeli směrem na sever. Ačkoliv tři, nuda nás neschvátila. Hned po natankování před Jesenicí dal Kájí do přehrávače CD, a ne ledajaké :D. V rytmu songů Svěráka a Uhlíře a za našich pokusů o zpěv jsme se bez problémů dostali na dálnici.

Cesta ubíhala rychle, nejen proto, že jsme se u písniček skvěle bavili, ale také proto, že se s tím Alenka ale ani trošku nemazala :D. Z našeho výjezdového repertoáru bych uvedla například „Když se zamiluje kůň, tam někde v pastvinááách“ nebo „…dáme si pětatřicet chlebíčků, je nám jako v nebíčku, pětatřicet kremrolí, co se v puse rozdrolí,…“ :D, holt jsme příznivci dekadentního využití volného času. Kájí se přitom posilňoval pívem, my s Alčou v rámci přejití na zdravý životní styl jsme usrkávaly minerálku :D. No a jak nás přivítaly severní Čechy? Tma, vítr, zima, no Sibiř hadr, ale aspoň nesněžilo, že :D, musíme být skromní.

Po příjezdu do Liberce Kájí navigoval k aréně. Tam už na nás čekali Fáfa s Janičkou a bratrancem. Zaparkovali jsme u nich, Kájí šel za nimi a já s Alčou jsme se pustily do námi připraveného zeleninového salátu :D. No dočkaly jsme se pár rejpavých poznámek, ale chuť nám to nezkazilo :D. Po nutném posilnění se, jsme vylodili bubny a vydali se směrem k aréně. Alča šla pro lístky, my kecali, pomalu se naše skupinka rozrůstala, dorazila Maki se Starým Maki, Kuncovi a další. Ála nám pak lístky rozdělila. Zbyly jí čtyři a nějaký lidi by si je rádi vzali, ale chtěli jich šest. Sice to nebyli slávisti, ale ani fanoušci Liberce, jen se přijeli z nedalekého města podívat na hokej. A jelikož má Alenka dobrý srdce, šla jim ještě pro dva lístky k pokladně, takže se všichni v pohodě dostali do arény.

My se také hrnuli ke vchodu, průchod byl bez problémů, žádné kontroly, což nás překvapilo, ale rozhodně nám to nevadilo :D. V sektoru nastal problém, jelikož horní část už byla obsazená, část spodku, kromě prvních dvou řad, taky, takže jsme nevěděli, kam umístíme bubny. Nejdříve jsme se postavili výš, ale za námi seděli malé děti, tak Kájí velel přesun dolů do druhé řady. Naštěstí jsme v pohodě viděli na led, takže nám to ani nevadilo. Sektor byl slušně zaplněný, slávistů bylo něco kolem 50, takže jsme byli spokojený.

Zápas začal zpíváním hymny, poté na buly úřadoval Bery. Bohužel pro nás se nehrál až tak dobrý hokej jako v Litvínově. První třetina byla bez gólů, pár šancí bylo na každé straně, ale Dominik v naší brance předvedl dobré zákroky, Hnilička na straně druhé měl spíš štěstí, že se našim nedařilo pořádně zakončovat. Do vedení jsme šli první my zásluhou Červa a odstřelování branky během přesilovky, chvíli nato vyrovnával Nedvěd, kdy se z našeho kotle linulo negativní bručení, ale ještě před první sirénou zvyšoval na 2:1 pro nás Míca. Ovšem ve třetí části už byl na ledě víceméně jeden tým, krátce po zahájení třetí třetiny vyrovnal opět Nedvěd, pak přidali branky Šachl a Podkonický a naši se už nevzmohli na odpor.

Po skončení hokeje jsme si to ze sektoru zamířili opět k plotu, bohužel cestou jsme zažili srážku s blbcem, pán zřejmě neunesl výhru (pak ovšem nechápu, proč chodí na hokej fandit) a měl kecy na Růžu a na údajný neférový PO v minulé sezoně. Tak mě tak napadá, že ti, co nás nejvíc napadaj, že pořád brečíme, brečí o mnoho víc. Kdyby Liberec prohrál, zřejmě by bylo pochopitelný, že si někdo musí vylít srdce, ale po výhře? Kdo u toho byl, zřejmě pochybuje o duchaplnosti některých našich občanů.

Naše stání za plotem bylo tentokrát bez deště, pobavili nás security, kterých tam bylo nezvykle hodně, asi se báli, abychom po prohře nenapadli vlastní hráče :D. Prý to mají za 500Kč, tak jsme začali vyzvídat, jestli taky dostaneme, když tam stojíme, nebo jestli s námi aspoň půjdou security napůl, bohužel jsme neuspěli :D. Fáfa zase blbnul, když nám Pišta donesl balení kojeneckých vod, choval jednu flašku jako mimino a tvrdil, že trénuje, že si flašku schová a až bude mít dítě, tak mu jí bude dávat, že to bude taková archivní voda :D. Taky nás bavil řidič Míra, žvýkající a telefonující zároveň, pak jeho otočená sedačka, Kájí s Fáfou řešili, jestli si ji otočí před odjezdem nebo ne :D. Za námi projíždějící auta s domácími fanoušky byla najednou zdobená vlajkami s logem týmu, troubili atd., holt konečně vyhráli a nedostali šesti gólový výprask. Pak začali vycházet hráči, Míca šel za námi pokecat, domlouvala se ještě návštěva nemocnice a tak různě. Káca opět nepřekvapil, nepozdravil :D.

Po odjezdu autobusu s hokejisty jsme se taky vypravili k autům, odjezd byl bez problémů, jelikož parkoviště bylo už téměř prázdný. Kájí se opět chopil zásobníku s CD, ovšem tentokrát jsme přitvrdili a zpáteční cestu nám zpříjemňoval Arakain. Po nájezdu na pražskou dálnici si Kájí vyžádal zastávku na benzině, měl žízeň a hlad :D, já a Alča jsme se občerstvily v podobě čerstvé zeleniny :D, náročný nový životní styl :D. Hustě pršelo, Arakaini krásně hráli, takže cesta utekla rychle, ještě jsme chvíli řešili hokej, pak jsme se informovali, jak se daří našim sešívaným fotbalovým kolegům a přivítala nás Praha. Nabrali jsme směr Horní Jirčany a v pohodě dojeli domů a rychle spěchali k televizi, jelikož jsme stíhali druhý poločas fotbalu, chvilku nám to uteklo, ale podstatný vítězný gól jsme viděli.

Klady výjezdu: dekadentní CD Svěráka a Uhlíře, fandění

Zápory výjezdu: psychicky labilní pán z Liberce, počasí a Nedvěd

Maskot výjezdu: Fáfa a jeho archivní kojenecká voda
Bez komentáře | Přihlásit se
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se

Příbuzné odkazy

Více článků z kategorie Reportáže z výjezdů

Nejčtenější článek z kategorie Reportáže z výjezdů:
Ani Kladno Slavia nepokořila

Hodnocení příspěvku

Průměrné hodnocení: 0
Počet hlasů: 0

Najdete si čas a hlasujte pro tenhle příspěvek:
Excelentní
Velice dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatný