Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z výjezdů Debakl v městě ropy a klobás
24.01.2013 | Karlos | 1463x zobrazeno | Skóre: 5
k zápasu z 20.01.2013: HC Verva Litvínov - HC Slavia Praha 7:1

Necelé dva dny po vítězném zápase v Plzni se téměř ta samá skupina fanoušků schází opět v Edenu, aby vyrazila podpořit hráče, tentokrát směrem na severozápad do podhůří Krušných hor. Cestou si dopřáváme ten luxus, že má skoro každý cestující k dispozici dvě sedačky. Přiznám se, že bych byl radši, kdyby nás jelo víc, ale to by bylo opakování stále stejné písničky, prostě už jsem se smířil s tím, že ač naši hráči letos hrají o hodně lépe než v loni a několik zápasů jsme mohli sledovat i hráče z NHL, Soba s Červusem, nebo i Jardu Bednáře, tak fanoušci sešívaných se na výjezdy a ani na domácí zápasy moc nehrnou.

Cestou, která opět probíhala v klidu, tentokrát dokonce i bez žádného zdržení v koleně, stačíme shlédnout moderní zpracování Sedmi trpaslíků, které nám Sandokan pustil, protože je tam řeč o klobáskách na tisíc způsobů, takže jsme v místě konání zápasu zhruba hodinu před začátkem utkání. Zbýval tedy dostatek času na vychutnání místních specialit v podobě oblíbené litvínovské klobásy, bramboráků, kuřecích špízů a dalších.

Přestože je ve městě, alespoň podle našeho názoru míň sněhu než u nás je venkovní teplota pod bodem mrazu a tak se společně s několika dalšími spolucestujícími odebírám do restaurace s těsné blízkosti stadionu, jednak nám nechce  čekat venku na mraze a druhak, se jdeme pozdravit se známými fanoušky z řad dnešního soupeře, vzájemné pozdravy se ale nějak protáhly a tak ještě než se vydáme na stadion zjišťujeme, že prohráváme 3:0, sice se nám tam už moc nechce, ale přesto se vydáváme sledovat hokejové utkání, když už jsme dojeli až tam.

Při vstupu do kotle jsem překvapen, že ač nás v autobuse bylo jen 26, přímo na stadionu je počet sešívaných více než trojnásobný. V průběhu třetiny zjišťuji, že se tam nacházejí i někteří fanoušci, kteří předtím na obhajobu toho proč nejeli autobusem s fanklubem odpovídali tím, že by jezdili kdyby se vyjíždělo u Edenu. Teď se jelo z Edenu, v celkem rozumnou hodinu a oni stejně přijeli autem, takže už vážně nevím co si o tom myslet. Fandění v druhé třetině odpovídalo průběhu utkání, v třetí třetině si řekli, že když prohráváme tak si zápas aspoň užijeme a tak se, ti co zůstali a měli chuť dávají do fandění. Kromě tradičního pokřiku „VYROVNAT“ dáváme i „TA VYHRAJE…“, nebo i „POJĎME DO BOKE…“. Domácí na nás sice koukají trochu nechápavě, ale nám to nevadí.

Po zápase si někteří dávají ještě poslední klobásu, popovídáme si s hráči, kteří jsou tentokrát v trochu jiné náladě než v pátek, ale přesto se ptali co to bylo za nový chorál, že byl slyšet a tak by jsme ho mohli dávat častěji a vydáváme se směr Praha. V autobuse si dáme pár pokřiků a než jsme se nadáli stavíme v Praze, kde se postupně rozcházíme.

Počet diváků celkem: 4145

Počet hostů: min. 70 v kotli

Klady výjezdu: snad jedině již tradiční výborné občerstvení.

Mínusy výjezdu: neschopnost zaplnit autobus na jedno z tradičních míst.

Hodnocení: hru hodnotit nebudu, protože proti Litvínovu se nám již dlouhodobě nedaří. K fanouškům snad jen to, aby příště, nenadávali a nedivili se, že se někam nevypraví autobus, když ho nejsou schopni zaplnit aspoň ze tří čtvrtin. Chápu, že se některým nechtělo jezdit, z důvodů častých zastávek, ale jedna zastávka na trase Praha – Litvínov je podle mě tak akorát.