Reportáže z výjezdů Ohlédnutí za výjezdem října
28.10.2013 | admin | 2383x zobrazeno | Skóre: 3.78
k zápasu z 27.10.2013: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Slavia Praha 4:5

130 slávistů ve vlaku, pochod městem, pyrošou před pardubickým stadionem i parádní představení na tribunách - to vše bylo k vidění na druhém výjezdu měsíce.

Už při příchodu na Hlavák bylo vidět, že účast na výjezdu překoná naše představy. Ještě před oficiálním srazem už mělo cestu zaplaceno přes 100 fanoušků a další přicházeli. Nakonec nás jelo necelých 130 – zdaleka nejvíc za několik posledních let. Díky tomu, že jsme měli jeden  vagón vyblokovaný místenkami, se neřešily žádné problémy s dalšími cestujícími a slávisti obsadili kompletně celý poslední vůz vlaku. Cestou jsme zlehka rozcvičili hlasivky i játra a během zastávek po cestě ukázali místním, kdo že to jede do Pardubic. :)

Po příjezdu roztahujeme fanklubácký banner a za ním se vydáváme pochodem na zhruba kilometr a půl dlouhou cestu k zimáku. Celou cestu se dobře fandí a jsou vidět snad všechny vlajky, které máme s sebou. Před poslední křižovatkou na dohled od haly odpalujeme slušnou pyrošou. Domácí, ač jsou jich před halou stovky jen koukají a nijak je neruší, že jsou před jejich halou slávisté jak doma.

V sektoru se nás nakonec schází kolem dvou stovek. Na hokejový výjezd parádní číslo! Druhý výjezd měsíce se povedl ještě lépe než ten minulý, jen tak dál! Od začátku se výborně fandí, až do inkasované branky pět minut před koncem nebyl pardubický technokotel prakticky slyšet. O přestávce probíhá (v Pardubicích tradiční) rychloobčerstvení na chodbách, vzhledem k tomu, že s pivem i jídlem je do sektoru vstup zakázán. Logiku v tom nemá smysl hledat, prý abychom tam nenadrobili – což bylo vzhledem k tomu, co se na druhou třetinu chystalo docela vtipné – ale nepředbíhejme. Druhá část se ještě nestihla ani pořádně rozjet a inkasujeme druhý gól. V té chvíli fandění trochu uvadá a ke slovu se dostává domácí sólo pro bubny a tleskající dav. Dvoubrankové vedení naštěstí netrvá dlouho. Nabídnutou dvojnásobnou přesilovku už po 11 sekundách využívá Juraj Valach. V pokračující přesilovce navíc David Skokan srovnává na 2:2 a náš kotel bouří. Po klasických „pogólových“ chorálech přichází chvíle pro chystané překvapení. Během uplynulého týdne se rodí nápad na zužitkování nevyužitých volebních lístků a tak po prvním opakování chorálu „nejlepší na světě“ letí do vzduchu tisíce nastříhaných papírků. Chorál nabírá grády a vystřídají se snad všechny možné způsoby fandění. Část domácích za plexisklem mezi kotli jen stojí a čumí, co se u nás v sektoru děje. :)

Během druhé pauzy je vidět, že si bouřlivá dvacetiminutovka vybírá svojí daň, a tak většina lidí posedává kde se dá a sbírá síly na poslední třetinu. Pokud někomu chyběla energie, dodal mu jí už po dvou a půl minutách Vláďa Růžička. Pardubice sice po minutě a čtvrt vyrovnávají, naše nadšení to ale nezchladí. V 52. minutě dává další branku Lukáš Krenželok - v hale je ale hlášen a kotlem vyvoláván autor střely Juraj Valach, Pražáku promiň :) Podruhé v zápase vedeme a i nadále se v sektoru fanděním bavíme. Na udičku „nejste slyšet“ se jižní tribuna spolehlivě chytá a nahrává nám na „pražský ku.vy". :)  Dojde i na chorály, které v O2 Aréně používáme málokdy. Pokud se nám povede aspoň část atmosféry takových výjezdů přenést do domácí haly, bude tam nám i hokejistům líp a líp!  Pardubice mají několik velkých šancí na vyrovnání, drží nás ale znovu skvělý Dominik. Minutu před koncem pak zvyšuje Bedýnka na rozdíl dvou branek a my začínáme slavit. Ihned po jeho trefě se velká část domácích zvedá a odchází domů. Tenhle projev „věrnosti“ je k vidění asi na všech stadionech, co ale překvapí je fakt, že odchází i spousta lidí z jižní tribuny, kde sídlí pardubický kotel. Kdo boj nevzdává jsou domácí hokejisté a 37 sekund před koncem zápasu snižují na rozdíl jediné branky. Ti, kdo ještě nestihli odejít dost daleko se vracejí do sektorů, my si užíváme minutu nervů při šancích Pardubic, ale nakonec si domů odvážíme všechny tři body. Užíváme si tradiční děkovačku, naposledy pozdravíme domácí a odcházíme jako vždy za hráči. Už tam je ale vidět, že jsme do fandění dali všechno a žádná divočina se nekoná, stejně jako ve vlaku cestou domů.

Hodnocení:

Počet diváků: 9242, z toho asi 200 hostujících

Atmosféra: jeden z nejlepších výjezdů za několik posledních let. Do fandění se zapojoval téměř celý kotel, dařilo se nám držet dlouho chorály, projely se skoro všechny, co máme, ve vzduchu byly často obě velké vlajky i několik malých. Těžko tentokrát něco vytýkat. Ze strany domácích tradiční techno, ačkoliv pardubičtí nedávno vymýšleli a trénovali nové pokřiky. Nový chorál (a nutno říct, že docela povedený) byl slyšet jednou a vydržel jen chvíli.

Klady výjezdu: asi vše, od účasti, přes cestu vlakem, pochod přes město až po samotný zápas

Zápory výjezdu: chování některých jednotlivců během cesty – ničení vlaku a hajlování je prostě demence, to nijak omluvit nejde. Už vůbec ne slovy, že „to na výjezd patří“.