03.12.2013 | safa | 1213x zobrazeno | Skóre: 5
k zápasu z 01.12.2013: HC Verva Litvínov - HC Slavia Praha 1:0n

A je tu očekáný report z města klobás...

Autor: Šáfa

Je tu neděle a opět náš fanklub organizuje hromadný výjezd, tentokrát do města chemiček, líhně hokejových hvězd, ale především do města dokonalých pochutin. Jede se do Litvínova. Scházíme se ve 14:30 na tom nejlepším místě, v Edenu. Pár z nás negativně reaguje na billboard vedle 120ti let našeho městského rivala přímo u našeho stadionu. Nějaká rudošská provokace nás nemůže vyvést z míry a tak v poklidu nasedáme do autobusu a vydáváme se na cestu. V autobuse se popíjí, fandí, a v televizi nám Sandokan pouští  filmovou sračku Flin Carsen (režiséra bych nechal utratit!).

Kolem páté přijíždíme do Litvínova, kde nás autobus vysadí u nedaleké benzínky a odtamtud se vydáváme po svých na zimák. Ještě před samotným zápasem se občerstvíme místními lahůdkami  a jde se na věc. Od začátku se fandí slušně, ovšem náš support ovlivnila komická chvilka. Jako bubeník jsem poprvé odblanil buben. Nutno dodat, že vydržela opravdu dlouho, ale na to se vymlouvat nebudu. Za svůj počin jsem si zasloužil potlesk i vtipné narážky jako že jsem odpanil buben. Od té doby nastává chvíle pro ostatní výjezdníky, aby ukázali  co v nich je.  I bez bubnu se fandí slušně, bohužel se ale nezapojují všichni zrovna ve chvíli, kdy je to nejvíc potřeba.

Druhou třetinu jsme až do 10. minuty bez bubnu, dokud nám Karlos s Maki nesehnali buben od domácích. Ostatně nám to z Play-out dlužili J.  S novým bubnem se vše rozjelo, fandilo se na velice slušné úrovni a mohli jsme rozjíždět i dlouhé chorály, ovšem stav zápasu po 2. třetině byl stále 0:0.

O pauze se revanšují nejmladší výjezdníci tím, že si hrají s bubnem, které jim opravdu šlo a ihned běží za maminkami, že ho chtějí k Vánocům.  Asi bude u nich doma na Štědrý den veselo J.  Ještě menší občerstvení a jde se na 3. třetinu.

Ta je z pohledu fandění nejlepší a zápas si jako vždy naplno užíváme. Ač výkon na ledě ze strany obou týmů není dobrý, my bouříme a snažíme se kluky dohnat k zisku tří bodů. To se nám nepovedlo a po 60 minutách je stav zápasu kuriózních 0:0. Gólu jsme se nedočkali ani v prodloužení a tak přicházejí na řadu nájezdy. Za nás jel Krenži s Lukášem Žejdlem, ale ani jeden nepřekonal Francouze, zato litvínovský Hübl a Hanzl a tak zápas prohráváme 1:0 po nájezdech.

Dáme klukům děkovačku a přesouváme se k autobusu hráčů, kde se s nimi loučíme a sami se vydáme k našemu autobusu. Z Litvínova i přes porážku odjíždíme s úsměvem, nejspíš díky hladince alkoholu v krvi. Cestou se zpívá, fandí, popíjí a BEZ ZASTÁVKY dojíždíme na Hradčanskou kde část lidí opustí autobus a část jede do Edenu.