Reportáže z výjezdů Poslední výjezd roku 2013 aneb hurá na Liberec
13.01.2014 | admin | 1129x zobrazeno
k zápasu z 30.12.2013: Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 3:2

Se zpožděním přinášíme report z posledního výjezdu minulého roku.

Je tu poslední zápas našich hokejistů, který se odehraje na severu Čech pod Ještědem. Fanklub uspořádal dlouho očekávaný výjezd do Liberce. Sraz je naplánován na 15:15 netradičně u O2 arény, kde se schází většina posádky autobusu i mikrobusu. Od začátku je cítit předsilvestrovská nálada, což je varovný signál pro řidiče, že cesta nebude poklidná.

Po půl čtvrté vyrážíme směr Černý Most. Jen za takto krátkou cestu musela řidiče mikráku bolet hlava, protože jsme rozjeli menší párty s čepičkami a frkačkami. Na Čerňáku nabereme zbytek slávistů a hurá směr  na sever. Nevím jaká byla nálada v druhém autobuse, ale my jsme se bavili náramně. Tomu také pomohla hladinka alkoholu co jsme si každý sebou vezli. Zpívalo se, troubilo se, no prostě blázinec jak se patří. Přejíždíme naši tradiční beznínku a hned se ozývají nespokojené hlasy. Jo, příroda je příroda, zvlášť co se čůrání týče. Stavíme až před sjezdem na Liberec. Takovou rychlostí se snad ještě nikdy dopravní prostředky nevyprázdnily. Po nakoupení všeho potřebného (piva a jídla) vyrážíme dál. K Tipsport aréně přijíždíme kolem páté. Před rotundou rozjíždíme parádní fandění, které přeneseme i do haly. Jde se na věc!

Od samého začátku máme co se fandění týče jednoznačně navrch nad domácími kapesníčkáři, a to jsme ve výrazném oslabení. To trvá celou první třetinu, ovšem první gól v naší síti z hokejky Bulíře nás na chvíli zmrazí. Po chvíli zase přebíráme vládu nad hledištěm, ovšem ne na dlouho. Ve 32. minutě dává na 2:0 Vampola a za dalších 7 minut Čakajík na 3:0. Zápas se vzhledem ke hře našich hokejek zdá ztracen a tím také končí 2.třetina. Do třetí vstoupila úplně jiná Slavia, hráli jsme aktivní hokej, což nás vyburcovalo k výbornému fandění. Ve 44. minutě jsme se konečně trefili, gól dal Lukáš Krenželok a nápor Slavie stoupal. Kotel bouřil a hnal kluky za vyrovnáním. Naději vykřesal v 57. minutě David Štich, ale už bylo pozdě. Pohráváme 3:2, klukům poděkujeme za bojovnost a přesouváme se k jejich autobusu. Tam hráčům přejeme vše nejlepší do nového roku, zamáváme jim a jdeme do našich strojů.

Cesta zpět je poklidná, vyprávíme si scénky ze seriálu malá Velká Británie, řešíme věci které se na hokeji v roce 2013 odehrály. Na Čerňák přijíždíme před půl jedenáctou, kde část posádky vystoupí a zbytek pokračuje na Českomoravskou.

PS: Všem přeji šťastný nový rok 2014