Reportáže z výjezdů Jak jsme jeli do KV
13.01.2014 | admin | 1276x zobrazeno | Skóre: 5
k zápasu z 12.01.2014: HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 0:2

A (tentokrát bez zpoždění) hned i čerstvý report z Karlových Varů.

Dne 12.1.2014 se náš fanklub vydává na první výjezd v roce 2014 (když nepočítám venkovní zápas na Spartě). Hraje se netradičně už od 15:30 a tak sraz je naplánovaný na 12:00 u Edenu. Před odjezdem se ještě jdeme do hospody posílit pivem a za půl hodinky vyrážíme směr západ. K Edenu nám ještě Druss přivezl buben a tak nám už nic nestojí v cestě. Na to, v jakém čase a v jaký den se hraje, se vypraví pouze mikrobus a to je opravdu ostuda, navíc v době, kdy kluci nejvíce potřebují naši podporu v bojích o přímý postup do play-off.

Cesta utíká rychle, uličkou koluje „čistá výjezdová cola“, pivo teče proudem a všichni se náramně bavíme. Ještě před Krušovicemi stavíme u první benzínky a většina se hned hrne na záchody. Ještě že my chlapi to máme tak jednoduché a nemusíme čekat frontu, jelikož dámy obsazují i pánský záchod. Po doplnění zásob se vydáváme opět na cestu. Do města rusů jedeme přes Petrohrad, už se blížíme. K hale dorážíme ve dvě, takže máme dost času na to si koupit lístky a „ubytovat“ se v sektoru. Na rozbruslení se přesouvám s kolegou dolu k mantinelu a vyhlížíme našeho bývalého hráče Tomáše Micku. Ten nás hned zahlédne, přijede k nám a chvíli s ním přes plexi kecáme. Je na něm vidět, že by radši byl na opačné straně barikády.

Zápas začíná netradičně minutou ticha za zesnulého pana Guta, pak se ale hned rozjede zápas o důležité body. Jak kluci na ledě, tak my jsme do zápasu vstoupili s elánem a velikým odhodláním. Support i v takto malém počtu, ve kterém jsme se sešli, byl až nečekaně dobrý.  Místní příznivci skoro celou první třetinu místo hokeje sledují máš kotel jak se baví, a to skoro ¾ našich fanoušků byly ženský. První třetina končí za stavu 0:0 a my čerpáme síly na další třetinu.

Tu začíná aktivněji karlovarská Energie, ale to jim netrvá dlouho. Úvodní branku po dorážce do odkryté branky vstřelil Stráňa (Jan Stránský) a náš kotel slaví. Tím jako bysme zmrazili domácí publikum a začínáme pomalu přebírat nadvládu nejen na ledě, ale i na tribunách. Končí druhá třetina.

Třetí třetina začala náporem varských, kteří několikrát netrefili odkrytou Dominikovu klec. Ovšem nápor jim netrval dlouho. K překvapení všech hráčů i fanoušků se stala zajímavá věc. Růža nahazoval od půlky hřiště na Závorkovu branku a ten si puk srazil do vlastní sítě. Chvíli jsem byl mimo protože jsem netušil, proč se ostatní radují. Oslavy byly bouřlivé, někteří fandové energetiků začali opouštět KV arénu, a to ještě zbývalo dost času na vyrovnání. To ale nepřišlo a my jsme vyhráli 2:0 zásluhou Dominika, který vychytal 5. nulu v sezoně. Děkovačku jsme si užili náramně, obzvlášť Dominik pořádně slavil vychytanou nulu.

Po opuštění haly jsme šli poděkovat hráčům za výhru a loučíme se s nimi. Cesta domu byla hodně veselá, bohužel jsme přejeli pomníček pana Ivana Hlinky kde tradičně stavíme a dáváme k němu svíčku. Nejvíce se bavíme při čtení seznamu lidí, kteří pojedou na výjezd měsíce do Litvínova.  Do  Edenu přijíždíme ještě před devátou, kde se všichni rozcházíme.

POJEĎTE NA DŮLEŽITÝ ZÁPAS DO LITVÍNOVA. NEJEN NA KLOBÁSKY, ALE HLAVNĚ POMOCT KLUKŮM K DŮLEŽITÝM 3 BODŮM!!!

Hodnocení

Účast: na neděli, zápas začínající v 15:30 a návrat před devátou hodně slabá. STYĎTE SE!!!

Počet diváků: 4787, asi 40 sešívek

Klady výjezdu: slušné fandění, výhra 2:0

Zápory: malá účast, hlavně chlapi by si měli drbat hlavu, protože většinu našeho kotle tvořily ženský!!!