Login

Přezdívka
Heslo
Ještě nemáte svůj účet?
Můžete si jej vytvořit zde.
Zapoměl(a) jste heslo?

Aktuální výjezd

Žádný výjezd není naplánován.

Návštevnost

Právě je 117 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z výjezdů A zase ten oblíbený Litvínov...
23.01.2014 | safa | 1361x zobrazeno | Skóre: 5
k zápasu z 17.01.2014: HC Verva Litvínov - HC Slavia Praha 4:2

Přínášíme vám reportáž z povedeného výjezdu do Litvínova. Příjemné počtení. 


Jo jo, Litvínov, jak oblíbená destinace hokejových gurmánů. A  tentokrát ještě navíc výjezd měsíce. Kdo  by čekal, že nás pojede 300, byl by zklamán, ovšem dva plné autobusy a další slávisté na místě není zase tak špatný počin.

No ale zpět na začátek.  Sraz byl klasicky na Kovárně. V salónku na Kovce sedí dle očekávání i oba řidiči, takže mohu mít pocit, že mám vše pod kontrolou.

 

U autobusů už postává většina nedočkavců cpoucí se ke dveřím – přišlo mi to, jako když zrovna v nějakém elektru zahajují sezónní výprodej. Problém byl v tom, že Sandokan žádné mikrovlnky ani konvice neprodával, to by se ještě přežít dalo, ale on neměl ani pivo!  Někteří pánové ještě ukázali své vylučovací orgány lidem na  zastávce MHD.  Kdo by čekal úsměvy a žhavě koukající se slečny, musel být zklamán.  Byli jsme skoro v plném počtu. Jediný, kdo chyběl, byl Blueflash – volal, že je u O2 arény a že bude mít menší zpoždění. Proto jsem se divil, když přiběhl ve své modré šusťákovce, kapsáčích a s vyplazeným jazykem až po 10 minutách. No kdo ví, u jaké arény byl.

 

Nevím, kdo z vedení FK objednával toho deejee, ale já to rozhodně nebyl. Každopádně hrál poměrně dobře, po vzoru repertoáru, který nám předvedl v Hradci. Při hlasitých refrénech Karla Gotta jsme občas museli korigovat hlasitost tak, abychom se slyšeli. Po svém to vyřešil Kawa, který si do uší dal kapesníky.

 

I přes lehký časový pres nám bylo jasné, že většina močových měchýřů v autobuse nevydrží.  Resp. Ti, co je plní, nevydrží nechlastat! Po krátké pauze na benzínové stanici, bůhvíkde, jsme se vydali na cestu, vědomi si toho, že další přestávka již není možná.

Ze spousty zajímavých věcí, které se u nás v buse udály bych ještě rád zmínil jednu. O Fílově plešce už asi slyšel úplně každý. Ale to, že měl v Litvínově o několik vlasů více, možná ještě nevíte. Pravda, sice ke kadeřníkovi s lihovkou nešel  zcela dobrovolně, ale o to větší radost jsme měli z jeho nových „přírůstků“. Oba autobusy nás vylodily přímo na hlavní vedle stadionu Ivana Hlinky a mohlo se jít na to.

 

 

V sektoru se nás dle mých odhadů mohlo sejít zhruba 120. Blánu na bubnu se tentokrát nikomu protrhnout nepodařilo, takže nám nic nebránilo bouřlivě fandit. Ano, nastala lehká komplikace v podobě tří gólů v naší síti, to ovšem odradilo jen ty slabší. Přesto si myslím, že po celé utkání se fandilo velmi slušně, dlouhé chorály, skákání atd. Ve druhé třetině jsme se rozhodli udělat menší choreo z barevných fólií. Problém nastal, když nás napadlo z tribuny po pravé straně choreo vyfotografovat. Když jsem vystoupal nahoru ke vchodu a slušně poprosil postaršího pána ve žluté vestě, zda-li bych mohl na chvilku nakouknout do jím střeženého sektoru a vyfotografovat si 2-3 snímky, bylo mi řečeno: „NE, v žádném případě, neexistuje, vypadni odsuď“, slyšel jsem. Samozřejmě nemohl jsem tušit, že mluvím se samotným veličenstvem a ředitelem zeměkoule dohromady, a tak jsem chvilku nadával, pak ale sklopil hlavu a chtěl odejít. Načež přišli dva mladší pánové, zřejmě poddaní, kteří ovšem měli pochopení a nakonec domluvili, že choreo nám vyfotografuje příslušník policie.

Když už většina z nás přestala řešit hokej a fandila, slavila a bouřila, vyjel brankář domácích z branky směrem ke střídačce. Koukám na něj, kouknu na rozhodčí – ten drží ruce poslušně u těla. Puku se zmocní Sklenda a trefuje prázdnou bránu. Kdyby na stadionu byl Rákosníček, jistě by pronesl něco takového jako, že údiv by se v tu chvíli dal krájet. Jen Ti slávisté se radují.

Po tomto „náhoďáku“ ožívají i hokejisté, ale je jim to v celku k hovnu. Později dostávají další góly, ale to my už se bavíme, jedeme dlouhé chorály, ostatní diváci koukají, litvínovské děti si do rytmu tleskají, no prostě paráda. Utkání se nakonec dohraje za stavu 2:4.

Děkovačka, někdo ještě do sebe, společně s hráči, nasouká klobásu, scházíme směrem na pumpu a po chvilce občůrávání místních porostů se vydáváme směr hlavní město.

 

V autobuse se tančí, zpívá, chlastá a paří... alespoň v našem autobuse. Tedy to jsem si myslel, dokud jsme nezastavili u pumpy a já uviděl vyběhnuvší naháče z druhého autobusu.  Klopil jsem uši a šel kouknout, zda-li naši chuligáni neodcizují nějaké ty alkoholické nápoje uvnitř benziny.

 

Ještě nějaký ten pokřik. Holky, kluci – obléci a hybaj do busu. A po příjezdu hurá na Kovárnu...

 

Diváci: 5124 (cca 120 slávistů)

Klady výjezdu: dobrý support, ač se celý zápas vyvíjel značně nepříznivě, dlouhé pokřiky

 

Zápory výjezdu: no ruku na srdce, mohlo nás jet alespoň 150

Bez komentáře | Přihlásit se
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se

Příbuzné odkazy

Více článků z kategorie Reportáže z výjezdů

Nejčtenější článek z kategorie Reportáže z výjezdů:
Ani Kladno Slavia nepokořila

Hodnocení příspěvku

Průměrné hodnocení: 5
Počet hlasů: 4


Najdete si čas a hlasujte pro tenhle příspěvek:
Excelentní
Velice dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatný