22.02.2014 | safa | 1486x zobrazeno | Skóre: 4.6
k zápasu z 20.02.2014: HC Vítkovice Steel - HC Slavia Praha 3:2p

Přinášíme report z prvního výjezdu po olympijské přestávce...

Autor: Šáfa

Hned na úvod bych chtěl Modrému blesku poděkovat za posouzení mého vozu, po kterém jsem usoudil, že bych ho měl radši hodit ze skály. Pokud budete chtít posoudit svoje auto, je vám vždy k dispozici. Teď k samotnému výjezdu.

Za zvuků písně Ostravo opouštíme hranice Prahy už kolem jedenácté, protože chceme zkusit cestu přes Hradec Králové,  jelikož je kratší. O dobrou náladu jako vždy není nouze a je na nás dost vidět, jak nám hokej během Olympijských her chyběl (tu holomajznu našeho nároďáku neberu jako hokej). Cesta utíká v pohodě, je nádherné počasí, no prostě ideální podmínky na takový výlet. Kolem půl čtvrté přijíždíme k ČEZ aréně a jdeme se nabaštit k Hastrmanovi. Tam na nás domácí koukají jak na nějaké křováky ze západu. Hospodu asi po hodince opouštíme a jdeme do haly. Tam nás původně nechtějí pustit s vlajkama na tyčích, ale nakonec je nám vyhověno a jdeme směr sektor hosté. No co si budeme povídat, moc nás tam bohužel není, ale ve čtvrtek se není moc čemu divit. Jde se na věc!

Nevím, jestli mám psát spíš o hokeji, a nebo o fandění, protože to bych musel ten report udělat 2x delší než obvykle, ale zase oproti reportům Zlíňáků tu nepíšu skoro nic. Co se fandění týče, bylo fakt super! Od začátku to jelo, nikdo se neflákal, všichni táhli za jeden provaz a vše perfektně klapalo. Možná to bylo i díky super výkonu hokejek, kteří hráli opravdu perfektně. Po první třetině několika z nás přišli sms s tím, že jsme dost slyšet tak ať nám to vydrží. Díky dobrému výkonu se ujímáme vedení, když v 19. minutě dal gól Sklenda. Tím končí první třetina.

Druhá třetina sice gól nepřinesla, zato jsme asi 3x nestrefili prázdnou branku, což se na konci zápasu ukázalo jako klíčové. Fandíme pořád suprově, domácím se do něčeho podobného moc nechce, tak mi občas přijde, že máme co do fandění navrch. Ovšem od téhle třetiny se začalo všechno až na fandění srát. Ne že by kluci hráli špatně, to rozhodně ne, ale od začátku třetího dějství jsme začali být vylučovaní, v některých momentech dost sporně, načež taky dáváme dostatečně najevo naší nespokojeností. I přes neskutečnou masáž rozhodčích se snažíme nevypadnout z fandícího rytmu. Ve 45. minutě dává na 1:1 Šedivý, ale naštěstí máme střelce Bedýnku, který po 7 minutách dal na 2:1 pro naše barvy. Kluci si zápas drželi, hráli bezchybně a tak jsme věřili v 3 bodíky. Bohužel pro nás ale nepřišli, protože v 57. minutě dal na 2:2 Kudělka L a přišlo prodloužení. V něm nastala neobvyklá věc, kdy Kyle byl vyloučený za to že na něm vysel vítkovický hráč který upadnul a my jsme šli do tří. Vzpomněli jsme si na slova Roberta Záruby, když říkal, že v prodloužení se vylučuje snad jen za zabití. Další a pro nás poslední nespravedlivý trest padl 0,7 sekundy před koncem prodloužení, kdy domácí vstřelili vítězný gól na 3:2. Divné bylo to, že po vhozeném buly cca 5 vteřin před koncem asi 3 vteřiny neběžela časomíra, ale to očividně nikoho nezajímalo a pány v pruhovaném už vůbec ne. Ovládla nás neskutečná bezmoc a nasranost, paličky lítali po sektoru, no prostě hrozný. Kluci bojovali, za což jim samozřejmě poděkujeme, ale moc se mi do té děkovačky nechtělo. Ne kvůli tomu že by kluci hráli špatně, to fakt ne, ale protože jsme si po tom výkonu, co jsme předvedli, měli odvést všechny 3 body. Sbalíme si fidlátka a jdeme za hráči. Ti mají stejně zamotanou hlavu jako mi. Asi v půl deváté s velikým rozčarováním opouštíme Ostravu a jedeme směr domov. Až na místy hustou mlhu se jede v pohodě, takže kolem půlnoci jsme v Praze a už jen rozvedeme ostatní po domovech a hurá do pelechu. Myslel jsem, že po náročné cestě hned zalehnu, ale při otevření diskusního fóra se mi chtělo blít. Je vidět, že všichni klávesnicoví maniaci a internetoví hrdinové umí jen kritizovat, ale že by ty kluky jeli podpořit, tak to je nenapadne.

Tak snad se nám podaří to Play-off urvat!!!!!!