Reportáže z výjezdů Z Kalich arény s bodem!
24.01.2017 | Šáfa | 993x zobrazeno
k zápasu z 23.01.2017: HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha 2:1

Přinášíme Vám report z venkovního zápasu v Litoměřicích!

Máme tu pondělí, což většinou pro fanoušky WSM ligy znamená zápas jejich oblíbeného týmu. My za naší Slavií tentokrát vyrážíme do nedalekých Litoměřic, bohužel po vlastní ose, jelikož se nepovedlo naplnit ani kapacitu mikrobusu. S Kališníky, až na první domácí zápas, kdy jsme zvítězili 4:1, sehráváme poměrně vyrovnané zápasy. Ten první jsme na ledě dnešního soupeře vybojovali výhru 3:2 v prodloužení. V Edenu nás čekal opět urputný boj, a po výsledku 3:2 jsme se opět radovali z výhry. Uvidíme, s čím přijde nadcházející duel.

Jelikož nemáme Litoměřice zase tak daleko, scházíme se okolo půl páté na Černém Mostě. Všichni jsme spokojení, že jsme si udělali vše důležité v práci a můžeme se už jen soustředit na hokej. Cestu nám zpříjemňují tóny Tří sester, Limetalu, Kabátů a dalších podobně kvalitních uskupení. Rozebíráme pochopitelně i poslední domácí zápas s Kladnem a tak nějak všichni se shodujeme na tom, že jsme si měli z tohoto utkání odnést všechny 3 body. Bohužel, jindy se zadaří, jindy zase ne. Cesta utekla jak voda a v 17:15 přijíždíme do Litoměřic. I přes panující zimu držíme posádce dalšího auta fleka přímo před halou, bohužel jeden z místních do nás začne najíždět a vystrnadí nás z místa. Blbec! No co, tak zaparkují o kus dál.

Bohužel při vstupu na stadion přichází problém typický pro Kalich arénu – rozlehlý sektor pro hosty se sedačkami. Zhruba uprostřed sektoru roztahujeme vlajky a snažíme se všechny přítomné slávisty svolat k sobě, ať náš kotel nějak vypadá. Bohužel se nám to nedaří, nikoho nemá cenu nutit, a tak začínáme fandit v hloučku 15 lidí, i když nás je v sektoru víc.

I přes náš počet se snažíme všichni fandit naplno, až bych řekl na náš počet velmi slušně. Napomáhá tomu i fakt, že našich hráčů je plný led. Zřejmě zápas s Kladnem jim ukázal, že když se chce, tak to jde samo. My se, jako vždy, bavíme fanděním. Místy ani neslyšíme fans domácích. Mimochodem když jsem cca před pěti lety navštívil zápas Litoměřic, atmosféra zde nebyla taková, jaká je nyní. Litoměřičtí od té doby slušně znásobili své počty a i fandění má úroveň. Pro nás to jsou ovšem soupeři, takže tím bych ukončil jejich chválu. Jejich zápal do fandění pokazí naše branka, kterou v 16. minutě dává, jak jsem si později přečetl, Káca (Martin Kadlec). Hlasatelem je ovšem ohlášen Rysák (Jirka Rys), a tak se právě on od nás dočká ocenění. Do konce prvního dějství si ještě slibnou šanci vytvořili Šáfa s Berym (Šafránek s Beránkem), ovšem na ukazateli skóre stále svítí 0:1 ve prospěch Slavie.

V první třetině jsme to někteří trochu přehnali s fanděním a tak do té druhé vstupujeme s chraplákem rockových hvězd. Ale co, jsme na hokeji, tak tam ty hlasivky necháme. Při naší přesilovce 5 na 3 to ale není, není ani moc důvod. Ne nadarmo se říká, že kdo nevyužije dvojnásobnou přesilovku, nemůže pomýšlet na výhru, což se v našem případě potvrdilo. Ale to nechme až na závěr reportu. Fandění upadá ve chvíli, kdy se Litoměřicím podaří ve 30. minutě srovnat krok. Do té doby fantasticky chytající Patrik (Polívka) dostává gól z hole Radka Pilaře a začíná se zase od nuly. Je sice vyrovnáno, ale naše skupinka stále fandí, co to jen hlasivky dovolí. Zápas zatím nepřináší moc atraktivní podívanou z obou stran. Svůj názor, ač nejspíš omylem, na dosavadní průběh utkání předvádí Růža (Tonda Růžička), který jakoby na zadní lavici střídačky pochrupoval. Vzbudí ho až hvizd píšťalky znamenající konec druhého dějství.

V poslední třetině utkání nám všem pomalu začínají docházet síly. I na hráčích obou celků je znát únava, takže zbytek základní hrací doby je spíš taková plácaná než hokej.  Více šancí si ovšem vytvářejí domácí, naštěstí Patrik jejich šance likviduje. Tak nějak tušíme, že zápas nejspíš půjde do prodloužení. A taky že jo!

A máme tu prodloužení! To jsme dlouho neviděli, že? :P Jak my, tak domácí se dáváme do bouřlivé podpory svého týmu. Ovšem většinou to jsme právě my, kdo má navrch hlavně díky hře našich borců. Ti motají domácí hráče zprava doleva, přihrávky létají naším útočným pásmem, bohužel tomu chybí střela. Je tam několik vyložených šancí, jenže se nepovede dostat puk do branky. Jak se říká ve filmu Jáchyme, hoď ho do stroje! „Je to marný, je to marný, je to marný!“. Prodloužení končí, hledíme jeden na druhého a říkáme si, jestli vůbec naši hráči ten gól chtěli dát. Nestalo se tak a opět nás čekají nájezdy. Za Slavii se trefil pouze Honza Schleiss, za domácí skóroval bývalý hráč hokejové i inlinové Slavie, Marek Loskot. Dalším skórujícím hráčem je litomeřický Lukáš Nedvídek a tím pádem přijde druhá prohra na nájezdy v řadě. Zatímco zápas s Kladnem se co do předvedené hry dá brát za ztrátu, dnešní utkání vyznělo spravedlivě pro obě strany s tím, že nájezdy jsou vždy 50 na 50. Po rozloučení s hráči se vydáváme domů.

Bohužel, vezeme si domů jen jeden bod a na záda nám začínají dýchat Ústí s Třebíčí. Práve s druhým jmenovaným se utkáme už tuto sobotu v Edenu a bude se hrát o velmi důležité body! Zápas začíná v 15:00, takže se dá čekat, že třebíčských dorazí slušný počet. Nezapomeňte všichni přijít podpořit PRAŽSKOU Slavii, každý hlas bude potřeba!