Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z výjezdů Kladno vs. Slavia aneb je cosi shnilého ve svazu hokejovém...
08.01.2018 | fanklub | 145x zobrazeno
k zápasu z 04.01.2018: Rytíři Kladno - HC Slavia Praha 7:2

Přinášíme Vám report z venkovního utkání na Kladně a náš pohled na dění v hokejovém svazu a jeho vliv na WSM ligu. Přejeme příjemné čtení.

Je to pár dní, co jsme přivítali Nový rok, který ponese číslo 2018. V tomto období většinou každý přemítá nad tím, co bylo na tom předešlém roce dobré, nebo co bylo špatné. My to dělat nebudeme. Začal rok 2018 a s ním i přijdou světlé i temné momenty pro každého z nás. Tím prvním světlým momentem pro nás snad bude úspěšný sportovní vstup do nového roku. To jen pár slov na úvod…

Píše se 4. leden roku 2018 a pro mnoho z nás toto datum představuje první zápas v tomto roce. Na úvod nás nečeká nic jednoduchého, změříme síly jak na hřišti, tak v hledišti s jedním z největších rivalů – Kladnem. Památné extraligové bitvy si jistě pamatuje spousta vyznavačů sešívaných barev, ale už třetí sezónu (Kladno o něco déle) brouzdáme prvoligovými vodami. Ovšem na třaskavosti a rivalitě v těchto utkáních rozhodně neubylo. Jedna z takových bitev nás čeká i dnes.

Na Kladno plánujeme trochu netradiční výjezd „linkáčem“. Cestovali jsme vlastní autobusem, vlakem, ale tento styl dopravy bude mít dnes premiéru. Někdo využije pro cestu za hokejem vlak, jiní zase auto. Ve finále je to asi jedno jak se na zápas kdo dostane, hlavně že nás bude dost. Nějakých 20 minut před zápasem je náš sektor slušně zaplněn, vyvěšujeme vlajky SEŠÍVANÍ, SLAVIA ON TOUR a TS HOCKEY FANS. Ještě přiděláme buben a jsme připraveni. Při pohledu na protější tribunu, kde je umístěn kotel domácích mám obavu, jestli vůbec budeme slyšet. Sektor čítá něco kolem 1000 vyznavačů kladenských barev. Před utkáním ještě proběhne po ochozech stadionu za úplné tmy rozsvícení mobilů. Nevypadá to vůbec špatně, ale už by se mohlo začít hrát. Přeci jen jsme přijeli na hokej, a ne na světelnou show.

Zápas začíná! Namačkaní v jednom sektoru rozjíždíme první chorál a mé obavy že nebudeme slyšet jsou pryč. Dost tomu také napomáhá tlak našich hráčů, kteří se do kladenských pustili opravdu s velkou chutí. Z tlaku přichází první přesilovka, kterou využíváme. Vedeme 1:0! Slibný začátek proti tak silnému soupeři. Kladenský stadion je najednou jak opařený, na protější tribune vidíme snad jen dvacet domácích příznivců, jak fandí, ale jinak je to bída. Zato my si užíváme, jak to jen jde. Chorál střídá chorál, nikdo se nefláká, všichni zvedají ruce, tleskají, bouří, no prostě takhle to má vypadat vždycky. Překvapivě nás nezklidní ani další průběh 1. třetiny, ve které jdeme 4x po sobě do oslabení a kladenští pomalu otáčí kormidlo zápasu ve svůj prospěch. Některým vyloučením předcházejí teatrální pády domácích, některá jsou zase natolik sporná, že si za to páni v pruhovaném vyslouží nějaký ten pokřik o černé svini. Pár vteřin do konce prvního dějství Kladno otáčí zápas a ujímá se vedení 2:1. Při pohledu do tváří našich fans je vidět, že jsou dost, promiňte ten výraz, nasraní. Není se čemu divit, slávisti kladenské přehrávají, k ničemu je nepustí a najednou mávnutím kouzelného proutku přijdou nesmyslná vyloučení, která jak se později ukáže, nás stojí zápas.

Druhá třetina začíná úplně stejně jako ta předešlá. Slavia tlačí, my fandíme co to jde, na druhé straně se více méně mlčí. Rým nebyl záměr, ale nechám to tam, vypadá to celkem dobře. Aby ta podobnost se začátkem 1. třetiny byla dovršena, přichází naše teprve druhá přesilovka v zápase. A stejně tak ji i využíváme. Zasloužené vyrovnání je tu.

Je radost se dívat, jak se všichni bavíme fanděním a hrou, která splňuje veškeré požadavky, které si fanoušek obou táborů slibuje. Spousta soubojů, potyček, krásných akcí, jen ta podpora ze strany domácího kotle nějak schází. Pokud to čte nějaký kladenský fanda, neberte to jako rejpání. Chápu, že z našich úst je to možná úsměvné že se soustředíme na fandění jiných skupin, ale přeci jen v tomto vidím veliké zklamání. Tak obrovský kotel přeci musí vyprodukovat takovou atmosféru, že ani Motor nemůže být slyšet. Každopádně není to naše věc, sami máme počty, jaké máme, tak toto téma opustím.

Vrátím se zpět k hokeji, kde se opět ukazuje podobnost s 1. třetinou. Po vyrovnání chvíli tlačíme soupeře, pak opět přijde nesmyslné vyloučení našeho hráče a opět tomu předcházel skok jak na OH. Aktér tohoto počinu by jistě měl na jednu z medailí. A opět je tu gól domácích, opět poté přicházejí další naše oslabení a opět úřadují páni v pruhatém. Aby se neřeklo, že jen nadáváme na rozhodčí kvůli našim vyloučením, během zápasu je několik momentů, kdy se o faul skutečně jedná, ale vyloučení nepřijde. Jak z naší strany, tak ze strany domácích Rytířů. My si naštěstí pořád držíme slušnou úroveň supportu, hráčům při každém projetí pod našim kotlem dáváme najevo, ať se nenechají zbytečně vyprovokovat, že za nimi stojíme a ať se nedají. Tím bych ukončil referát o druhé třetině.

Je tu poslední třetina, do které vstupujeme s dvoubrankovou ztrátou. Na ledě je vidět, že si hráči řekli, že nemají co ztratit a vrhli všechny své síly do útoku. My samozřejmě nezůstáváme pozadu a držíme si úroveň supportu na solidní úrovni, stejně jak v první a druhé třetině. Trochu nám to kazí průběh hry, jelikož s otevřením obrany přicházejí i branky Kladna. Po šestém gólu opouští prostor tyčí Frodo (Dominik Frodl) a poprvé se mezi tyče postaví naše mladá brankářská naděje Dan Vecka. Právě kolem 45. minuty poprvé výrazněji zaslechneme kladenské publikum, které po potyčce před naší brankou pokřikují na naši adresu cosi o dámském přirození. Pozor na Řezníčka, víte že tohle se nesmí vy lumpové. Nadávat si nenecháme, takže reakce na sebe nenechá dlouho čekat a kladenským odpovídáme po svém. Že si kdosi na tribuně něco píše do notýsku, nás v dnešní době svazových krávovin snad ani nemůže překvapit. Zápas se blíží ke konci, dostáváme sedmého fíka, a i přes to jsme my těmi, kdo se zápasem baví a nezajímá je výsledek, který vzhledem k průběhu utkání může být krutý. Pruhatci zápas řídili prapodivně, o tom žádná. Ovšem to, co přišlo ke konci, dost z nás rozběsnilo.

Je minuta dokonce a rozhodčí se rozhodnou, že musí trochu vyrovnat trestné minuty. Proto posílají kladenské, během již zmíněné minuty, dvakrát na trestnou lavici. Je potřeba dodat, že ani v jednom případě se nejednalo ze strany Rytířů o faul. A teď přijde ta největší absurdita! Během přerušení jeden z hlavních projíždí pod naším kotlem, přičemž je odměněn ironickým potleskem a zdviženými PALCI. Ano opravdu se jednalo o palce. Pan zebra se ovšem u branky zastavuje, otočí se k nám a s potutelným úsměvem naznačuje honění, pro češtináře uvedu výraz masturbaci. Co jiného mohlo přijít, než pokřik „ČERNÁ SVINĚ“ a „PRUHOVANÁ BANDA ČU*ÁKŮ“. Ihned po pokřicích se sudí sebere a odjíždí žalovat svému kolegovi. Na tohle opravdu už nemám slov.

Zápas končí, prohráváme 2:7, ovšem porážku nikdo moc neřeší. Kdo byl přítomen tak viděl, že hráči nechali na ledě vše. Před děkovačkou stihneme ještě pár chorálů na adresu sudích a pak už se věnujeme pouze našim hráčům. Děkovačka zní velice dobře, vlastně celkově byl z naší strany dnešní mač povedený. Kéž by to takhle fungovalo vždycky, nejen na výjezdech, ale hlavně v domácím Edenu. U autobusu se ještě rozloučíme s hráči a vydáváme se na cestu domů. Každý jinou dopravou, ale všichni s pocitem, že v případě konfrontace s kladenskými Rytíři v play-off, na našeho soupeře máme.

Ano, je to už na vás asi dlouhé, přeci jen čtenáře poprosím, aby následujícím řádkům věnoval pozornost. Obzvlášť čtenáře, který je jakkoli spjatý s hokejovým svazem.

Nemá cenu rozebírat, jestli nastolené regule jsou správné nebo ne. Kluby APK, tedy ty extraligové, se k současnému řádu omezující fans vyjádřili souhlasně v poměru 12:2. Pro WSM ligu ovšem přichází otázka, zda je vůbec akceptovatelné, aby 14 klubů rozhodovalo o řádech i pro nižší soutěže. I názor klubů z nižších soutěží má svoji váhu a jistě by se mnoho klubů k současné situaci rádo vyjádřilo, aspoň podle informací které máme z jednotlivých táborů. Nejsme společně s Motorem jedinými, co je znechucen současným trendem, který nastolili pánové tam nahoře!

Dostávám se k jádru problému, a tím je vůbec samotné počínání svazu. Pokutuje kluby za chování jejich fanoušků. Tresty přicházejí za potyčky, pyro, vhazování předmětů na ledovou plochu a nadávky na aktéry zápasu. Aktérem zápasu jsou samozřejmě rozhodčí a těm bych se rád věnoval, obzvlášť po dnešním utkání s Kladnem. Nadávky na adresu sudích byly, jsou a budou a nic na tom nezměníte, dokud s kvalitou samotných arbitrů nezačnete něco dělat! Nás pokutujete za urážky, hráči ani trenéři se k výkonu zeber nesmí 24 hodin po utkání vyjadřovat, prostě jsou vašimi chráněnci. Zmíním zejména dnešní počínání pana rozhodčího, který směrem k našim fans naznačoval masturbaci, poté si vysloužil pokřik odpovídající jeho počínání a ihned jede žalovat, že se mu nadává a na vedlejší tribuně si jakýsi pán zapisuje do notýsku. Ten si později ukládá do svazácké buzertašky. Opravdu je chyba jen na naší straně? Je to k zamyšlení, pánové Řezníčku, Holý a další.

ZAMEŤTE SI NA SVAZU PŘED VLASTNÍM PRAHEM!