Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z výjezdů Na klobásku a pro dva body do Litvínova
18.01.2011 | Dandek | 2263x zobrazeno | Skóre: 5
k zápasu z 14.01.2011: HC Verva Litvínov - HC Slavia Praha 2:3n

Do Litvínova, města klobásek, bramboráčků, kebabů a dalších vybraných dobrůtek pro naše mlsné jazýčky se nás na Dejvické sejde plný autobus a vzhledem k tomu, že má tentokrát Sandokan náhradníka, vyrážíme pouze o deset minut později než bylo původně plánováno. Tedy ve 14:40 hod. Jako malou perličku, ohledně sestavy v autobuse, bych rád vyzdvihl osobní účast otce brankáře Miroslava Kopřivy, pana Miroslava Kopřivy staršího a to přímo s námi na palubě. Pan Kopřiva st. byl našim orgiím osobně přítomen, za co mu patří náš dík a hlavně obdiv. :-D

Stejně jako na každém výjezdu si každý zvolna udržuje svůj pitný režim a tak krom piva se po autobuse „potuluje“ i několik lahví coly s rumem, nějaké to frisco a zaznamenávám také vodku s džusem.Cesta tedy ubíhá vesele, rychle a náladička v autobusu nám pomalu stoupá souměrně s ubývajícím množstvím alkoholických zásob. Jedinou drobnou komplikací cesty do Litvínova je zápach, táhnoucí se z motoru autobusu jako důsledek zcela prázdného chladiče. Tento byl půjčenou zelenou konví u čerpací stanice do plna dolit a nás opouští obavy, že bychom také nemuseli na Stadion Ivana Hlinky dojet.

Další, tentokrát již plánovanou zastávkou je čerpací stanice v Litvínově, kterou odděluje od nejznámějšího litvínovského sídliště Chánov a jeho krásně a oboustranně průhledných paneláků, pouze drátěný plot. Na toaletách vidíme cedulku – NEPOUŽÍVAT!!! Když koukám, že prodavačka právě vytírá prostory čerpací stanice, je my nad slunce jasné, kdy a proč se na dveřích ona cedulka objevila. Potřebu tedy vykonáváme venku, právě u onoho drátěného plotu a několika pokřiky také zdravíme místní komunitu. Nasedáme do autobusu a pokračujeme dál.

Během chvilky se ocitáme u Stadionu Ivana Hlinky a již cítíme vůně všech laskominek, které zde místní stánky nabízejí. Času do začátku utkání máme poměrně dost a tak si každý dává podle svého gusta. Někteří stíhají i více chodů, ale vzhledem k lahodnosti i ceně těchto pokrmů se nikdo nemůže divit..:-D

Když vystojíme frontu na lístek, pokračujeme pro pivko a do sektoru, kde se již nachází zhruba okolo 60ti slávistů a pomalu začíná utkání. Pouštíme se do fandění a Mirek R. vcelku slušně náš kotel rozeřvává a fandění má na ten počet celkem slušnou úroveň.

V prvních deseti minutách soupeře tlačíme. Akce Doležala či Tomici již gólem zaváněly. Celou první třetinu máme více ze hry, když se paradoxně těsně před jejím koncem trefují domácí po střele Ivana Švarného od modré. Litvínov tedy vyhrává první dějství 1:0. Na začátku druhé třetiny nevyužíváme přesilovou hru, kdy byl vyloučen domácí hráč za zdržování hry, ale hned dvě vteřiny po jeho návratu se po přihrávce Tomáše Svobody trefuje Marek Tomica a je vyrovnáno. Za zmínku ve druhé třetině stojí i šance Lukáše Krenželoka či nájezd Jakuba Sklenáře s Tomášem Mickou na skvěle chytajícího Hübla. Ve 27.minute zase pro změnu podržel nás parádním zákrokem Miroslav Kopřiva, který senzačně likviduje dorážku domácích do již téměř odkryté klece. Do konce druhé třetiny svoji šanci nevyužil ani Michal Vondrka a tak se jde do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Začátek třetí části hry vyšel Slavii nad očekávání. Brankář Hübl nevěděl, kterou naši akci likvidovat dříve a činil se jak mohl. Proti však byl Miroslav Třetina, který krásnou tečí umístil puk po druhé za jeho záda. Slavia vede 1:2 a utkání nabírá na tempu. Hra se přesouvá z jedné strany na druhou. Bojovnost zdobí obě mužstva a je cítit, že dnes ani jeden tým prostě prohrát nechce. Fanouškům se takové utkání musí líbit a jen to dokazují svým neutichajícím fanděním. Bohužel však nepokrytý Majdan uklízí puk do naší sítě podruhé a srovnává tím stav utkání na 2:2 a jde se do prodloužení. Ani v prodloužení se o vítězi nerozhodne a tak přijdou na řadu dovednostní soutěž.

Samostatné nájezdy pak rozhoduje krásným gólem Tomáš Svoboda a my se můžeme radovat ze zisku dvou bodů. Závěrečná děkovačka a skvělá nálada. Bohužel jen Pišta nevyslyšel volání bližních svých „Pišta rybičku“ a nepředvedl svůj oblíbený kousek, který ho proslavil snad před každým fanouškem Slavie. :-D

Po dalším občerstvení jdeme k autobusu, poděkovat hráčům za dva body i za bojovný výkon, který v utkání předvedli. Víme dobře, že právě z Litvínova se body vozí těžko a tak projevy ovací nemají konce.

Cesta zpět probíhá, až na malý incident mezi předsedou a mnou, při pokusu o drobný žertík při výjezdu z čerpací stanice, v relativním klidu. Tuto pasáž jsem hodlal původně vynechat, avšak díky nevoli některých účastníků ji do reportu zařazuji, ač nerad, taktéž. Tedy jak by řekl autor těchto později do reportu vložených vět: „to zde prostě nesmí chybět.“ Cituji Kawu a jeho více než výstižná slova:

Není tam ani zmínka o kočkované mezi Tebou a Čečedou Majkem , při pokusu o vtip, že Dandek jako zůstal na benzínce, Zejména tam není zmíněna pasáž pro naše nevidomé slávisty , kteří to" Mlask - cože - mlask" prostě slyšeli, a to se prostě v moderní civilizované společnosti nedělá, takhle s nimi pohrdat.

Tedy česká facka od Majka byla oplacena českou fackou od Dandeka a jelo se dál. Zbytek cesty již probíhá v úplném klidu. První skupina vystupuje na Dejvické a žene se do metra. Druhá zůstává v autobuse a míří do Edenu….

Resumé: Výborný výjezd s plným autobusem, slušné fandění,

Diváků: okolo 70,

Plusy: tradičně klobásky tmavé i světlé, klobásky v bagetce, gyros a svařák otočení vývoje zápasu a výkon Tomáše Svobody,

Mínusy: snad jen prázdný chladič.