Večer mistrů Slavia zvládla
Datum: 03.11.2008
Téma: Reportáže z domácích zapasů

Šlágr kola sehrála Slavia v neděli netradičně až od 18ti hodin. Zápas s plzeňským Lasselsbergrem byl o hodinu posunut, protože již v 15 hodin na trávník v nedalekém Edenu vběhli sešívaní borci v kopačkách. Fanouškovské tábory červenobílých spojily své síly a nejdřív si vychutnaly výhru nad Brnem a poté ve vysočanské aréně výhru v prodloužení s famózním závěrem. Vítězný nájezd obstaral Jaroslav Bednář, když i tentokrát suverénně proměnil všechny své nájezdy.

Praha - Zápas, který začal až v 18 hodin, se zpočátku nesl z obou stran v opatrném duchu. I tak si v první části vytvořili domácí mírnou převahu. Do dvou slibných šancí se dostal červenobílý kapitán Josef Beránek, avšak ani jednou Romana Málka v plzeňské brance nepřekonal. Nejdříve se mu nepodařilo zpracovat poskakující kotouč a ve druhém případě jeho střelu zneškodnil hostující Málek. V první části ještě mohl dnes poprvé rozvlnit síť branky Milan Kraft, když po krásném pasu od Tomáše Micky střílel do pravého rohu branky, avšak bleskurychlá Málkova lapačka byla proti.

Druhá třetina vypadala zpočátku jako ta první. Oba týmy hrály ze zabezpečených obran a Slavia si získávala mírnou převahu. Přibližně v polovině zápasu se do úniku dostal Roman Červenka a plzeňskému gólmanovi zamířil mezi betony. Ten je však včas sklapnul a nenechal tak mezi chrániči mezírku pro kotouč. Postupně se dostávali ke slovu i hráči Keramiky. Nejdříve střelou těsně vedle branky zahrozil Vampola, to se ještě skóre neměnilo, ale v čase 33:26 tomu už bylo jinak. Mario Cartelli v přesilovce vystřelil od modré, Michal Dvořák ve skrumáži před brankou tečoval puk a ten se nikým neobtěžován došoural za brankovou čáru. Těsně před 45. minutou se hosté nedohodli při střídání a hráli chvíli minimálně v šesti. Rozhodčí však tento prohřešek ponechali bez potrestání. Přibližně o dvě minuty později střílel od modré Michal Důras. Jeho střelu Adam Svoboda však vyrazil pouze před sebe a odtud už pohodlně zakončoval Jakub Šindel. Na světelné tabuli tak už svítil stav 0:2.

Do poslední části vstoupili domácí opět s mírným, avšak očekávaným tlakem, což nabudilo i mnohé fanoušky. Do listiny střelců se postupně chtěli zapsat Micka, Tomica, Bednář, Sklenář, ale Roman Málek stále odolával. Těsně před koncem 49. minuty se objevil mezi kruhy nikým nechráněný Tomáš Micka a vystřelil švihem. Kotouč zastavila až síť v brance. Slávistický dlouhán snižoval na 1:2. O chvíli později mohl Straka zvýšit brankový rozdíl zpět na dvě branky, ale Svoboda byl proti. Pár chvil na to získali domácí výhodu dvou mužů na ledě a kapitán Josef Beránek vzal odpovědnost na sebe a z malého úhlu se trefil Málkovi přesně nad lapačku pod horní tyč. Srovnáno – 2:2. I když v samém závěru domácí mocně sahali po tříbodovém zisku, kotouč ne a ne se potřetí dostat za brankovou čáru a tak zápas dospěl do prodloužení.

Do něj vstoupili domácí aktivněji a navíc s výhodou jednoho muže v poli, díky plzeňskému vyloučení v závěru zápasu. V této přesilovce ani ve zbytku pětiminutového prodloužení se žádný z hráčů ke skórování nedostal a tak se o bodu navíc pro vítěze muselo rozhodnout v samostatných nájezdech. Při těch opět kraloval Jaroslav Bednář, když proměnil všechny tři své nájezdy a Slavia i díky němu brala ze zápasu dva body.