Za sněhem až do Švýcarska aneb vždycky jsme s váma
Datum: 06.11.2008
Téma: Reportáže z výjezdů


Výjezd na LM začal v Edenu, kde byl přistaven autobus a kam jsme dorazili s Kájím, Alčou a Masakrem přímo z florbalového zápasu Chodova. Našli jsme si svoje místa a mohlo se vyjet přesně podle plánu ve 22:00.. Ještě než jsme vůbec opustili Prahu, padlo hodně rumu….Z dálky slyším „Beeery, Beeery“ – aha, asi už začal zápas. Pomalu začínám rozpoznávat barevné figurky v dálce, zřejmě hokejisti, ale s jistotou to říci nemohu…Probírám se až u Edenu, když mě nutí opustit autobus….Byl to fakt super výjezd :-D


A teď vážně:

Bez komplikací se u Edenu nalodíme a vyrážíme vstříc novému hokejovému dobrodružství. V zadní části busu sedíme ve složení já, Maňana, Jainie, Maki, Ála, Kájí, Masakr a Druss. Od tohoto složení se dá očekávat pořádná jízda, ale opak je pravdou. Maňana si ustele přímo v uličce a dospává předešlý den a noc, kdy toho po fotbale v Bolce moc nenaspala. Kájí, Masakr a Ála se taky ukládají ke spánku, tak se s holkama přesouváme do přední části busu, kde sedí Burky, Goušála, Zdéňa, Dede, Danča a rakváči. Po chvíli se přidají Druss a Charlie Vaněk a začíná to žít. S pokročilou hodinou někteří odpadají, přesto je nás stále dost vytrvalců, takže o srandu není nouze. Vzhledem k tomu, že Sandokan a druhý řidič nám nenechali otevřený záchod v buse, staví se poměrně často, až do doby, než většina lidí usne. Po rumovém dýchánku rozpouštíme naši seanci zhruba kolem třetí hodiny, né úplně dobrovolně ( Sundance nás rozehnal :-D ).

Po probdělé noci ( fakt se nedalo spát, jelikož se mi do spacáku nastěhoval jakýsi tvor a nenechal mě spát – byl to Goušála, poznatek korektora :-D ) s radostí vítám svítání. Brzy nato přijíždíme ke švýcarským hranicím. Dlouho stojíme a nic se neděje, než nám do busu naskočí celník, vybere si naše doklady a zase zmizí. Kájí přemýšlí, jestli se ho má nebo nemá zeptat, zda může použít záchod na celnici, ale nakonec pána jenom pozdraví :-D. Než nám vrátí doklady, padají různé vtípky jako např. ať se Masakr radši k těm čtrnáctkám přizná hned, abychom mohli my ostatní pokračovat nebo ať Druss vydá vlajku, co den předtím nesl na jakési přehlídce apod. Nakonec nikdo není mezi mezinárodně hledanými zločinci, tudíž jsou nám pasy vráceny a my můžeme pokračovat dál do Curychu. Nejdřív však na blízké benzince provedeme ranní hygienu atp., přece jen jsme všichni z busu pomačkaný a se zalepenýma očima :-D.

Curych nás přivítal něco málo před 10 hodinou. Vyskákali jsme z busu a po skupinkách se rozešli do města s tím, že sraz měl být u busu mezi půl 6 a 6, aby nám Ála mohla předat lístky na zápas. Naše skupina se vydala hledat nějaké to restaurační zařízení, což nám chvíli trvalo, jelikož několik, kolem kterých jsme prošli, byly prostě zavřený, no jako nechápu :-D. Nakonec jsme jedno zdárně našli a rozhodli jsme se ochutnat místní pivo. No s holkama jsme toho upřímně litovaly, protože nám vůbec nechutnalo. Najednou koukáme ven a sněží jak blázen, hotová vánice. Někteří se v restauraci i najedí, pak vznikne problém při placení, jelikož si někteří vzali jen eura, ale nakonec to servírka nějak vyřeší, přepočítá na jejich franky a můžeme jít dál. Venku zima jak na Sibiři, moc se tam zdržovat nechceme, Jainie a Burky ještě navštíví místní Coop a nakoupí si, mineme hotel, ve kterým jsou ubytováni naši hráči a rozhodneme se ještě zastavit v pizzerii poblíž arény. Chvíli tam sedíme, já a Maki si dáme kafe a ostatní se znovu pouští do piva, tady mají totiž jinou značku, tak testujou :-D. Jenomže za chvíli k nám přijde číšnice s tím, že zavíraj, tak zaplatíme a musíme znovu do nepříznivého počasí. Ačkoliv budou teprve tři hodiny odpoledne, jdeme k busu zkusit, jestli tam už bude jeden z řidičů a jestli nás náhodou nepustí dovnitř. Nakonec jsme úspěšní a když pan řidič zatopí, je to úplně super. Na topení všichni sušíme ponožky a boty, takže si to dovedete představit :-D, ale hlavně, že je teplo. Pak nám pustí na dvd Kameňák a my se fakt bavíme. Někdo si ještě zdřímne, ostatní poleháváme a odpočíváme, bavíme se vtipy z Kameňáku a čteme šílenou knížku, no radši ani nebudu zmiňovat jakou, protože někteří ztratili veškerý iluze v Curychu a ostatní toho chci ušetřit :-D.

Druhá skupina ve složení Masakr, Maňána, Ála, Kájí, Druss, rakve a asi někdo další se po vypravení od autobusu vydala směr nedaleká stanice tramvaje se záměrem jet do centra. Po obklopení automatu na lístky MHD se to zdálo až nemožné. Nikdo nevěděl co a za kolik koupit a když už se konečně vědělo, neměl nikdo drobáky :-D. Někdo tedy jel na správný lístek, někdo na levnější a někdo na žádný(viď vvs :-)). Po cestě do centra jsme jen v opačném směru zahlídli revizora, takže někteří mají možná hnědý proužek dodnes (viď vvs :-)). Ještě proběhly nějaké hlášky k tomuto tématu a to už se bylo v centru. Vystoupili jsme na Hlavním nádraží, přešli řeku a vydali se do labyrintu malých uliček. Počasí však opravdu nepřálo, tak brouzdáme městem, začíná být zima, stavíme se v jedněch suvenýrech a většina začíná volat po hospůdce. Po nějakých ujitých metrech slyšíme, jak skládají sudy, neváháme jít blíž a už sedíme v pěkné knajpě. Knajpa v irském stylu s více druhy piv z různých koutů světa a na jedné stěně hokejová výzdoba. Ceny nepříliš příznivé, ale ve Švandu taky nejste každý den. Každý si objednává podle svého gusta, většině zachutná místní pivo za necelých 8CHF. Příjemně se sedí, kecá, fotí, venku mezitím chumelí. Když už na nás začíná padat únava, ještě si dávám jedno pivo na baru, pověsím šálu a  za pár minut s Álou a Kájím odcházím na pochůzku k jezeru. Ostatní ještě nějakou chvíli zůstávají a kreslí se klubovými barvami. Než dojdeme k jezeru, s Kájím vyndáváme naše zázračné kalíšky, ale hned po chvíli držení je nám zima na ruce, takže je zase uklízíme. U jezera nakrmíme labutě, kachny, vrabčáky a jinou havěť, co nás málem sežere, zajdeme do přístavu, ale jelikož je nám zima, vydáme se zpátky k knajpě. Tam už od nás nikoho nenacházíme a vydáváme se pomalu zpět k hale. Ještě se nám začne chtít na wc, tak zamíříme na nádro, kde potkáváme hlouček našich fans, co přijeli vlakem. Na nádru je krásnej trh s pochutinami všeho druhu. Potřeba je však potřeba, takže míříme na wc, kde musíme zaplatit 2CHF. No paráda se vysrat za 35Kč :-D. Po vykonání potřeby opouštíme nádro, kupujeme lístky a vyrážíme směr hala a bus.

Kolem půl 6 se to v busu začne scházet, Ála jde za Kráťou pro lístky, které pak podle seznamu přiděluje nám a lidem, co přijeli vlastní dopravou, ale měli lístky objednaný přes fanklub. V půl sedmý se rozhodneme jít do arény, abychom stihli pověsit vlajky a transparent. Docela nás překvapí, když se někteří od vchodu vrací s batohama a kabelkama s tím, že je tam s tím nepustí. Bojíme se, že bude problém s bubnama a se vším, ale nakonec žádný problém není, v pohodě nás do arény pustí se vším i choreem. Pak už se snažíme zorientovat a najít sektor, ten je však zatím zavřený, tak čekáme před ním.

Když sektor otevřou, nestačíme se divit, aréna je parádní, vypadá dobře, ale někteří hned prohlašují, že akustika bude horší, protože jsou sedačky málo zkosený, což se později ukáže jako správný odhad. Rozvěsíme vlajky, transparent „Vždycky jsme s váma“, umístíme bubny a už jen čekáme, než zápas začne.

Přesně v 19:30 to vypuká. Jako každý zápas LM, tak i tenhle začíná slavnostním nastoupením prvních formací, pak jsou představeni ostatní hráči obou týmů, zazpíváme si naši hymnu, vyslechneme si tu Švýcarskou a pak už jde Bery na buly, na náš pokřik jako vždy reaguje mávnutím hokejky, a zápas začíná. Hrál se svižný hokej plný soubojů, fandili jsme, co to šlo. Aréna nebyla vyprodaná, domácí neměli ani kotel, ale když začali nějaký pokřik, tak to fakt bylo slyšet. Jako první jsme šli do vedení my, když se trefil Míca, i přesto, že domácí nás zasypávali jednou střelou za druhou, ale Adam držel. Druhá třetina přinesla vyrovnání Curychu, avšak do kabin jsme šli spokojenější opět my, jelikož se těsně před koncem druhé části trefil Bedýnka. Třetí třetina přinesla gólů víc. Do dvoubrankového vedení nás při oslabení poslal Ďolík, avšak Curych tuto přesilovku využil a stačil snížit. Po dorážce Sklenáře tři minuty před koncem to vypadalo, že urveme všechny body, ale Curych se nedal a do konce zápasu stihl vyrovnat, bohužel. V našem kotli to gradovalo, atmosféra byla fakt skvělá. Na řadu přišly nájezdy, jelikož v LM není prodloužení. V nich kraloval famózní Jarda Bednář, který 4x a pokaždé jiným způsobem překonal brankáře domácích. Na druhé straně Alston byl proti Adamovi také 3x úspěšný, pak ale Růža udělal v bráně změnu, a tak se Dominik stal hrdinou večera, jelikož Alston vyvedený z míry náhlou změnou přestřelil bránu, což znamenalo naše vítězství a důležitý bod navíc. Radost v kotli se nedá popsat, všichni jsme slavili a děkovačka, která samozřejmě nechyběla, prostě neměla chybu.

Z důvodu bezpečnosti jsme arénu opouštěli bočním vchodem a museli hned k busu a jet, nemohli jsme ani čekat na hráče, což byla fakt škoda zrovna po takovým zápase, ale nedalo se nic dělat. Napsali jsme jim, co a jak a Adam nám děkoval za naše fandění. Hned za Curychem jsme zastavili na benzince, nakoupili si jídlo a pití na zpáteční cestu, snažili se udat poslední franky za čokolády apod., někdo sám pro sebe, jiní pro rodinu. Někteří se bavili napadaným sněhem. Jelikož jsme měli všichni super pocit ze zápasu, za chvíli se busem rozlehlo ticho, jak většina spokojeně usnula. Tentokrát bylo živěji vzadu, jelikož Masakr dobře naladěn z hokeje zase pouštěl hlášky a rozhodl se, že ztrestáme zbytek rumu a Bacardi. Takže se vzadu hned tak spát nešlo, sice brzy odpadli Druss, Kájí a Ála, jelikož byli unavený, ale ve čtyřech jsme se ještě dlouho bavili, i přesto, že nám byl puštěn film, který jsme nesledovali.

Asi ve 4 ráno se stavělo na benzince, což je poslední, co si pamatuju, jelikož jsem pak taky konečně usnula. Ale Maki, Jainie a Masakr se vesele bavili dál, prý usnuli až někdy po sedmý, vzhledem k tomu, že k Edenu jsme dorazili kolem 9 ráno, tak toho moc nenaspali :-D. U Edenu se všichni vylodili a rozjeli se do práce nebo domů. Sandokan nás nemile překvapil, když začal vyvádět, že jsme zničili novej koš na odpadky, ale tak kdo jel ví, že v tomhle jsme nevinně J. S Álou, Kájím a Masakrem jsme šli k autu, naložili bubny a ostatní věci, pak jsme Masakra hodili domů a vyrazili směr Jirčany.

Klady výjezdu: prostě bezproblémový výjezd, nikdo opitý do němoty, žádný problém s domácími fans, dobrá spolupráce s policií a ochrankou v hale, hojná účast našich fans, povolení veškerého chorea
Zápory výjezdu:  hnusný počasí, Šmajdalfe :-D, zavřený záchod a Sandokan,jak když má ženská krámy, drahý pivo
Maskot výjezdu:
  1) Bedýnka, nebejt toho, jelo se nám nevesele
  2) Kill Billová, neustále ovíněná :-D
  3) záchod, ani na hovno nám nebyl :-D

Napsala Terííí, úpravy a korekce Masakr69.


Tento článek najdete na Fanklub HC Slavia Praha
http://www.sesivani.com

Adresa tohoto článku je:
http://www.sesivani.com/modules.php?name=News&file=article&sid=54