Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z domácích zapasů Senzační obrat na Slavii rozjel Doležal
22.03.2009 | Marťas | 1679x zobrazeno | Skóre: 3
k zápasu z 21.03.2009: HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň 6:5
Slavia se vrací do semifinálové série s Plzní. I v druhém zápase to s ní vypadalo bledě. Pak ale zabrala Růžičkova mašina a ze stavu 1:3 dovedla zápas do vítězného konce. Díky čtyřgólové poslední třetině Slavia zvítězila 6:5 a sorvnala stav série na 1:1.

Byl to zápas, ve kterém nebylo o zvraty a drama nouze. Nejdříve vedla Plzeň o dva góly, pak v závěru o dva prohrávala. Vypadalo to, že si Slavia svůj dvoubrankový náskok pohlídá. Těsně před koncem se však podařilo snížit Vlasákovi a byl to boj až do poslední vteřiny. Slávistický obrat odstartoval před koncem druhé třetiny Jiří Doležal.

Plzenští už měli asi přestávku v hlavě. Ale do druhé pauzy zbývalo ještě osm vteřin. Toho dokázal využít Doležal a ránou do pravého rohu překonal Cháberu. „Původně jsem chtěl nahrávat Tomáši Žižkovi, ale puk se mi vrátil zpátky na hokejku,“ popisoval střelec odraz od brusle Martina Straky. “Tenhle gól rozhodl zápas, pár sekund do konce třetiny, v takovémto zápase nemůžeme v tu chvíli dostat gól, to je nakoplo,“ věděl po zápase Martin Straka.

Domácí tak do poslední části nastupovali pouze s jednobrankovým rozdílem. Slavia do utkání sice vstoupila aktivněji než do prvního zápasu, více střílela, ale gólově úspěšnější však byli hosté. Domácí se významně gólově prosadili až v poslední části. „Říkali jsme si, že to tempo ještě vystupňujeme,“ popisoval slávistické plány do třetí třetiny Roman Červenka. A opravdu se to povedlo.

Přestávka dodala dotahujícím Slávistům sebevědomí a po začátku poslední části to šlo rychle. Padesát vteřin po jejím začátku už se z branky radoval Červenka. Za dalších 44 vteřin se gólově prosadil Vondrka. S Plzní to viditelně otřáslo. Kouč Hynek si ihned požádal o oddechový čas, aby hráče opět vrátil do zápasu. „Můžeme za to sami, góly padaly po našich chybách,“ popisoval po zápase Martin Straka.

Plzni se dlouho dařilo důsledně bránit a dostávat se do brejkových situací, které vyplynuly ze snahy domácích před Cháberovou brankou. Pak se, ale začalo dařit i červenobílým kanonýrům a v poslední části se trefili přesně hned čtyřikrát. Kuriózní vítězný gól zaznamenal Petr Kadlec. V plzeňské power-play vyhodil kotouč o mantinel ze třetiny. Ten postupně měnil směr, až si to namířil přímo do plzeňské branky. „Byl to kuriózní vítězný gól, takový jsem ještě nedal. Vyslechl jsem si už v kabině narážky, že pomalu začíná golfová sezóna, a že to byl prý pěkný drajf,“ povídal s lehkostí Petr Kadlec.