Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z domácích zapasů Karlovy Vary mohou v pátek rozhodnout
12.04.2009 | Marťas | 1694x zobrazeno
k zápasu z 08.04.2009: HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:6
Už jen jednou stačí hráčům Karlových Varů vyhrát a budou moci nad hlavy zvednout mistrovský pohár. I díky hattricku hostujícího kapitána Skuhravého a tyčce domácího Petra Kadlece zvítězily Vary 6:4 a sérii vedou 3:1.

Zápas mohl dopadnout úplně jinak. Zbývalo 12 minut do konce. Petr Kadlec se dostal ke kotouči, obkroužil chumel hráčů a před sebou měl úplné volnou branku. Lukáš Mensator se v tu chvíli sbíral mimo brankoviště. K překvapení všech přítomných trefil pouze tyč. „Neviděl jsem gólmana, jestli tam nebude skákat, nechtěl jsem to tedy dát doprostřed brány, nějak se mi to svezlo a šlo to do tyče,“ hodnotil zřejmě klíčový moment utkání jeho aktér Petr Kadlec

Z protiútoku, o několik desítek vteřin později, dorazil svoji vlastní střelu za záda Furcha Kristek a bylo téměř rozhodnuto. Karlovým Varům chybí jediné vítězství v boji o titul. „Nemůžeme jít do zápasu s myšlenkou na to, co předvedla Slavia proti Vítkovicím, musíme jít zápas od zápasu, střídání od střídání,“ nebral slávistický obrat čtvrtfinálové série karlovarský asistent Mikuláš Antoník na lehkou váhu.

Defenzíva z prvního zápasu na pražském ledě byla zapomenuta. Během úterního duelu daly oba týmy za sedmdesát minut pouhé dva góly. Stejný počet i poměr branek svítil ve středu na ukazateli skóre již po pěti minutách hry.

Kanonádu na pražský tým řídil první západočeský útok vedený Skuhravým. „U nás v týmu máme jedinou hvězdu a tou je Lukáš Mensator, ostatní jsou bojovníci,“ zmiňoval se po zápase západočeský kapitán. Gólman Neruda zažíval v brance čím dál horší chvilky a po pátém gólu odstoupil z utkání. Na střídačce pak sledoval utkání s hlavou přikrytou ručníkem.

Slavia se nevzdávala. Hráči s Dominikem Furchem v zádech se hnali neustále do útoku. Srovnat stav zápasu a série se jim ale nepodařilo. V pátek tak budou bojovat o přežití. Karlovy Vary vedou v sérii po čtvrtém zápase tři – jedna. V pátek tak v případě výhry budou moci nad hlavu zvednout pohár.