Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z domácích zapasů Plzeň i přes obrovský tlak odjela bez bodu
24.09.2009 | Marťas | 1717x zobrazeno
k zápasu z 22.09.2009: HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň 4:3
Tlačíte, v lepším případě hrajete přesilovku, ale i přesto dostanete branku. Podobně to vypadalo v úterní souboji Slavie s Plzní. Zejména v druhé třetině Západočeši výrazně tlačili na domácí, ovšem dvakrát také kapitulovali a Pražané tím vyhráli druhou část a posléze i celý zápas.

Rozhodující pro celý zápas byla druhá třetina. Plzenští si sice během ní vytvořili místy i obrovský tlak, ovšem ve výsledku jim to nebylo nic platné, prohráli ji i celý zápas rozdílem jedné branky.

V čase 37:32 přišel hlavní moment zápasu. Za stavu dva - dva Lukáš Špelda předvedl krásnou sólovou akci, kdy zavezl kotouč do útočné třetiny přes několik protihráčů. „Tam jsem projel kolem mantinelu, původně jsem chtěl jenom zdržovat čas,“ vypráví o svém úmyslu. „Někdo ze střídačky na mě zavolal, abych se podíval. Před brankou stál totiž výborně postavený Ďolík (Jiří Doležal), tak jsem mu poslal puk,“ pokračuje Lukáš Špelda. Kotouč si následně po odrazu před brankou našel opět jeho hůl a Špelda dopravil touš pohodlně do branky. „Ocitl jsem se tam úplně náhodou, původně jsem totiž chtěl makat zpátky do obrany,“ vypráví spokojeně šťastný střelec.

Plzenští byli skoro po celý zápas lepší, přesto více gólů padlo na straně domácích. „Máme takovou taktiku, čekáme na ně ve středním pásmu, hrajeme na brejky, zkoušíme to, bráníme,“ popisuje Lukáš Špelda. Trenér Vladimír Růžička mohl být po zápase se Západočechy spokojen. I Roman Červenka se totiž dostal podobně po tlaku plzeňských Indiánů do šance a  proměnil ji. Uzavřel tak na konečných 4:3.

Roman Červenka se však po svém gólu neradoval tak vehementně jako obvykle. Důvod byl jasný. Na začátku třetí třetiny ho holí trefil Radek Matějovský. Slávistický tahoun pak odjel na střídačku s bolestivě zaraženým zubem do dásně. „Není to zrovna příjemné,“ popsal po zápase. Doplnil pak, že ho to do zápasu spíše nakoplo.

Třešničkou na dortu pak byl necelou minutu před koncem pěstní souboj domácího ramba Vašíčka s kanadským útočníkem Bomersbackem ve službách Plzně. „Toho hráče jsem si hlídal, otočil jsem se k němu a najednou jsem dostal ránu hokejkou,“ popisuje Vašíček. „Zeptal jsem se ho, co to je, on mi ale asi nerozuměl. (směje se) A už jsme se do toho pustili,“ vypráví. Při rozhovoru v kabině pak byl na jeho nosu vidět drobný krvavý šrám. „Trefil mě hned na začátku, pak už ne, tak asi ta první rána“ přemítal nad původem krvavé rány.

Plzeň, která dokázala přehrát, nakonec odjížděla do západních Čech s prázdnou. V pátek Slávisty čeká nováček extraligy brněnská Kometa. Ta v úterý remizovala ve Vítkovicích a získala tak svůj první bod na ledě současného lídra. „Kometa se možná zvedá, tak doufám, že ji zase přibrzdíme,“ usmíval se Lukáš Špelda.