Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z domácích zapasů Brno na Slavii prohospodařilo tříbrankový náskok
05.10.2009 | Marťas | 1759x zobrazeno
k zápasu z 25.09.2009: HC Slavia Praha - Kometa Brno 6:4
Slavia i přesto, že s Kometou prohrávala už 0:3, nakonec odešla z domácího kluziště, které bylo v mohutném obležení brněnských fandů, s výhrou. Nováčkovi extraligy nepomohly ani dvě branky, které jeho hráči vstřelili v jednom oslabení.

Kometa vstoupila do utkání aktivně. Dopředu jí vydatně pomáhalo necelých 5000 brněnský fandů, kteří za svým týmem neváhali vyrazit. I přes vysokou aktivitu hostujících hráčů se v páté minutě uvolnil Sklenář, jeho únik však zlikvidoval Trvaj. První gól utkání vstřelili Brněnští, když na trestné lavici pykal Branda, po osmi vteřinách od jeho přestupku vypálil bombu Erat a trefil přesně roh Nerudovy branky.

Neruda se musel i nadále hodně činit. Na dvě střely byl však i on krátký. Nejdříve v patnácté minutě po Červenkově chybě ujel Dlouhý a nemýlil se. „Roman Červenka trochu zariskoval, mě se to odrazilo od brusle směrem na branku a jel jsem vlastně sám,“ popsal svůj únik Dlouhý. Za půl minuty už Kometa vedla o tři branky, když souhru zakončil Erat. Obě branky padly v době, kdy byl na trestné lavici brněnský Houdek. Do konce první třetiny se podařilo po Havlově asistenci snížit Červenkovi. “Měli tady hodně fanoušků, kteří je hnali dopředu, ale my jsme udělali dvě hrubé chyby, které se nám nemůžou stávat,“ věděl Petr Jelínek.

Ve druhé části dlouho branka nepadla. Při závaru před brankou se sice hostům podařilo dostat kotouč za Nerudovu brankovou čáru, sudí ale kvůli posunuté brance gól neuznal.

Další branky padaly až v poslední části. Nejdříve skóroval Jelínek. Za šest minut se ovšem radovala brněnská Kometa, když do prázdné branky zakončoval Ludvík. Slavia ale zabrala a Brnu nakonec nestačil ani dvoubrankový náskok. Nejprve Mojžíš fauloval unikajícího Hrušku a z nařízeného trestného střílení skóroval Vladimír Růžička mladší. Svou druhou trefou v utkání srovnal Jelínek. Dvě minuty a osm sekund před koncem třetí části doslat bekhendem Slavii do vedení z ostrého úhlu Beránek. Slávistickou výhru zpečetil blafákem Červenka. Nepříznivý stav pro Brno rozvířil vášně v hledišti, někteří hostující fandové neudrželi své nervy na uzdě a pustili se do bitvy s pořadatelskou službou. „Vnímali jsme to, Jirka Doležal tam dokonce dostal lahví do obličeje,“ všiml si Petr Jelínek.