Login

Přezdívka
Heslo
Ještě nemáte svůj účet?
Můžete si jej vytvořit zde.
Zapoměl(a) jste heslo?

Aktuální výjezd

Žádný výjezd není naplánován.

Návštevnost

Právě je 108 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z výjezdů „Sláva, nazdar z výletu, sice zmoklé, ale jsme tu!!“ – Vaše 3 body
19.10.2009 | Teriii | 2320x zobrazeno
k zápasu z 16.10.2009: HC Verva Litvínov - HC Slavia Praha 0:2
Po krátké úterní pauze jsme za dalšími hokejovými zážitky vyrazili v rámci 16. kola do města klobás-Litvínova. Vzhledem k tomu, že každý pátek, jak je již tradicí, bývá Praha krásně průjezdná a nedají se očekávat dopravní kalamity, vyrazili jsme pro jistotu z Dejvický, abychom zaručili včasný dojezd na hokej. Jenže to by nebylo moc stylový…a protože my se rádi vymykáme z všední šedi, tak jsme si dali sraz ve čtvrt na tři, abychom poté mohli více jak hodinu obdivovat krásy Evropské ulice, tančit v kapkách deště a statečně mrznout jak nám ostatně počasí dopřávalo. Téměř nás i urazilo, že řidič přijel se zpožděním a my museli již v půl čtvrté opouštět páteční Prahu…

Vzhledem k ohromnému počtu lidí jsme cestovali mikrobusem, což znamenalo s přihlédnutím k prostorovým možnostem, že dojde k utužování sociálních vazeb mezi účastnícími se členy :-D Navíc atmosféru dotvářely tóny linoucí se z rádia. Dan, „vášnivý to posluchač“ kotlíkářských songů, se nemohl udržet a pobrukoval si společně s oblíbenými interprety…Do toho už kolovala po mikrobusu flaška coly s rumem, protože bylo nutné zahřát a rozproudit organismus po pobytu na čerstvém vzduchu. To také předznamenalo brzkou zastávku na benzinové pumpě, aby se zásoby doplnily. Jinak ovšem cesta utíkala rychle, utužovalo se jedna radost, v rámci kulturní vzdělanosti nám Dan dopřál podrobný a vyčerpávající výklad při průjezdu mezi chemičkami, pak už jsme navigovali pana řidiče k zimáku, kde nás vysadil stylově přímo před pokladnami, takže jsme se téměř včas (ve 12. minutě) dostali do sektoru.

Tam už byla početná skupinka fandících Slávistů, takže jsme se i s bubnama připojili. První třetina končila, na ukazateli svítilo fotbalových 0:0 a my se na přestávku rozutekli ke stánkům, abychom pohladili chuťové buňky a zahřáli se výborným svařáčkem. Jainie povečeřela zmoklý bramborák, Pišta nám předvedl nově fasovanou bundu a přidal i nějaké to info, Míra nechápal, proč jsme přijeli pozdě, a učinil nám kvalitní nabídku, takže ta přestávka utekla jako voda a my se opět přesouvali do sektoru. Ve druhé třetině jsme se konečně i gólu dočkali, to když náš sektor rozradostnil Kuba Sklenář. Druhou přestávku jsme trávili podobně jako tu první venku. Svařák prostě neměl chybu a stejně tak musím prohlásit, že litvínovská klobáska ohromně chutná i promoklá.

Pak už nás čekala závěrečná třetina zápasu a nutno podotknout, že stála za to. Standa v bráně až hrdinně čaroval, takže jsme oprášili oslavný pokřik. Ke konci zápasu přidal druhý gól Lukáš Havel a nám už zbývalo jediné – kdo si dá děkovačku. Nakonec jsme ji dobrovolně vnutili Paliolovi, který se jí ujal s přehledem, poděkovali jsme hráčům a oddávali se spokojeným pocitům vítězů..:-)

V tu ránu se k našemu velkému překvapení na ledě objevily rudé dresy juniorů našeho tradičního pražského rivala, takže jsme jim hned předvedli náš ansábl pokřiků. Myslím si, že do zápasu s místními juniory díky našim pokřikům nevstoupili zrovna psychicky odpočati…

Ještě jsme dali vědět řidiči, že hokej skončil, ať se pomalu přesune k zimáku, a šli jsme čekat na hráče. Nejdřív jsem byla málem vykrákána, že jsem neodvedla účastníky výjezdu ze zimáku, prý ať koukám najít deštník, jó ale do dvojic se jim nechtělo, tak jakýpak copak :-D Starej Maki venku převzal bubny a uschoval je do bezpečí svého auta. Dan a Paliol se pustili do přeříkávání pasáží z Ivánku, kamaráde, do toho jsme sledovali, jakým těžkým úkolem může být převzít koš s dresy ve dveřích a přenést ho do auta, viď Pišto. Vyvolávaná rybička se však v nové bundě nekonala… Díky bohu, jeho skok přes koš s prádlem by sice byl oceněn minimálně potleskem, ale mokrý beton rozhodně není žádný med… :-D

Postupně vycházeli hráči, děkovali jsme jim, tleskali atd. Jainie si libovala v deštivém počasí, děkovala výrobci Taftu (Praha-účes stále drží, Litvínov-účes stále drží), prostě kvalitní přípravek alá Drei Wetter Taft se nadá zapřít :-D Pak jsme si popovídaly s Laubym, zamávaly Mírovi a přidaly se k ostatním, kteří se už už chystali ke skupinové fotce – dokumentace musí být. Tím byl náš čas v Litvínově završen, naskákali jsme do mikrobusu a vyrazili zpět do Prahy.

Zpáteční cesta se nesla ve znamení dobré nálady. Možná to bylo i množstvím rumu, ale každopádně jsme se dostatečně bavili. Dan hlásil jednu hlášku za druhou, vyprávěl o své dovolené v Egyptě a jiné zážitky, ostatní samo sebou nijak nezůstávali pozadu, takže se mikrobus otřásal smíchy. V neposlední řadě jsme pak zazpívali Gině Happy birthday to you a když došel rum, bylo samozřejmostí, že se stavělo na benzině, kde se uspořádala sbírka, jejímž výsledkem byla suma něco kolem 500Kč. Dost prostředků na to, aby se koupili hned tři další flašky rumu a coly. Zděšení některých výjezďáků, že tolik se nevypije, neprošlo. Přibližně 5 km před Dejvickou už jsme byli na suchu.

Do veselého mikrobusu pak volala Maki, která umluvila Jainie, abychom ještě přijely do nejmenované části Prahy do jednoho nejmenovaného podniku za anonymními lidmi. Pan řidič byl ochotný, takže po tom, co většina účastníků vystoupila na Dejvický, hodil nás do té čtvrti Prahy, kam jsme potřebovaly a další jedince svezl až do Letňan. S Jainie jsme pak strávily zbytek večera ve společnosti klubově velice různorodé…:-D Ale je styl zakončit náš výjezd zavřením výše (ne)zmíněného podniku, proto jsme s pocitem dobře odvedené práce mohly jít spát :-D

Poděkování patří všem fanouškům, kteří si našli čas a jeli podpořit tým i v nepřízni počasí, Paliolovi za to, že nedodržel svá prohlášení, že nebude bubnovat a nebude řvát děkovačku, Danovi za rozeřvávání pokřiků a spolupráci při tvorbě reportu, Starýmu Maki za odvoz bubnů, panu řidiči za ochotu, všem účastníkům za super náladu na výjezdu a v závěru večera za vřelé přijetí v nejmenovaném podniku :D.

Klady výjezdu: 3 body, klobásy, svařák, účast fans

Zápory výjezdu: pozdní příjezd, déšť

Hláška výjezdu: „To je jak komáři! Jednoho zabiješ a další přiletí!!“ :-D (Jainie o flaškách coly s rumem, jelikož kolovaly hned tři, tudíž frekvence byla vysoká :-D)

Maskot výjezdu: pan řidič
1 komentář | Přihlásit se | Vyhledání
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se
paliol | 20.10.09 12:29
Fotky z Litvínova ;-)

http://www.paliol.com/show-gallery.php?g=2009_10_16_hc_litvinov_hc_slavia
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Příbuzné odkazy

Více článků z kategorie Reportáže z výjezdů

Nejčtenější článek z kategorie Reportáže z výjezdů:
Ani Kladno Slavia nepokořila

Hodnocení příspěvku

Průměrné hodnocení: 0
Počet hlasů: 0

Najdete si čas a hlasujte pro tenhle příspěvek:
Excelentní
Velice dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatný