Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z výjezdů Bojovná Slavia získala druhý sparťanský skalp
20.10.2009 | Marťas | 1751x zobrazeno
k zápasu z 18.10.2009: HC Sparta Praha - HC Slavia Praha 2:3
I druhé derby letošní sezóny zvládli lépe Slávisté. Svěřenci Vladimíra Růžičky o své výhře rozhodli v poslední třetině, kdy vítěznou trefu zaznamenal navrátilec do Slavie Lukáš Havel. Sparťanskou prohru sledovala rekordní návštěva letošní sezóny. Pražské derby sledovalo 11 551 diváků.

Úvod utkání začal velmi opatrně. Vypadalo to jako, že se oba pražské týmy nejdříve oťukávají. Po polovině první části však domácí Sparta přidala a část třetiny dokonce diktovala hru. Slávisté se v té době dostávali do útočného pásma velmi sporadicky. V závěru se i Slávisté probudili, ovšem ani jeden z týmů nedokázal skórovat.

To se však změnilo již  na začátku druhé části. Necelých šest minut po jejím začátku se dostal ke kotouči Josef Beránek, který kotouč předal Tomáši Žižkovi a ten svým třetím gólem v sezóně otevřel skóre zápasu. „Zavážel jsem kotouč do pásma, pak se to tam někde mezi jejich hráči odráželo a nějak se to dostalo k Pepovi (Beránkovi), který mi ho pak poslal před téměř prázdnou branku,“ popsal svou trefu Tomáš Žižka.

Necelé tři minuty na to napřáhl na modré Vykoukal a na šikovnou Gulašiho teč už Neruda nedosáhl. V dalších minutách ale Neruda svůj tým podržel a tak se i nadále držel vyrovnaný stav. „Standa (Neruda – pozn. autora) nás podržel. Dnes, když nemáte dobrého gólmana, tak i když hrajete sebelépe, nemáte moc šancí,“ vyzdvihl Tomáš Žižka jeho výkon.

Ve třetí části byl záhy vyloučen slávistický Hruška, což překvapivě pomohlo oslabeným hostům. Holešovický obránce totiž na modré chyboval a do úniku se dostala dvojice Červenka – Vondrka. Druhý jmenovaný po pasu od nejlepšího slávistického střelce skóroval a Slavia byla opět ve vedení.

Za necelé tři minuty už hosté z Vršovic vedli 3:1, když při přesilovce našel Havla Kadlec. V 53. minutě dostal Spartu opět do hry Langhammer, když se trefil pod horní tyč Nerudovy branky. Ani závěrečný tlak a odvolání Chábery z branky další gól nepřineslo, a tak si Slavia z holešovické arény odvezla výhru 3:2. „Podali jsme bojovný výkon,“ hodnotil po zápase Žižka.

K prvnímu zápasu této sezóny nastoupil sešívaný obránce Karol Sloboda, který úvodní část extraligy vynechal kvůli zranění z tréninku. „Hlavně, že jsme vyhrál,“ usmíval se po zápase. „Hrálo se mi skvěle, až jsem byl překvapený po těch šesti týdnech,“ dodal Sloboda.