Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z domácích zapasů Slavia doma opět bez bodu
22.10.2009 | Marťas | 1546x zobrazeno
k zápasu z 20.10.2009: HC Slavia Praha - ČEZ Motor České Budějovice 0:2
Slavia již sedm třetin doma nedala gól. Tentokrát ji v jejím svatostánku zdolaly České Budějovice. Pro ně to byla první výhra venku za tři body. Jihočeši domácí porazili dvěma brankami v přesilové hře.

Na první šanci utkání se nemuselo dlouho čekat. Již po půl minutě hry se dostali do šance Českobudějovičtí. První vážnější šanci utkání musel prověřit videorozhodčí, který hlavnímu sudímu doporučil gól neuznat. Vakova střela totiž orazítkovala pouze spojnici břevna a tyčky. To bylo na dlouhou dobu vše.

Do druhé třetiny oba týmy vstupovaly za bezbrankového stavu. V jejím úvodu obráncům ujel Červenka, ovšem stejně jako v minulém zápase na Spartě, gólmana nepřekonal. Na druhé straně při Vašíčkově vyloučení na modré napřáhl Gřegořek a rozradostnil fanoušky jihočeského týmu poprvé. Slavia vypadal jako bez života a její hráči mohli být rádi, že záhy neinkasovali podruhé. „Hráli jsme špatně, přístup k zápasu byl od nás špatný, nebojovali jsme,“ přemítal Roman Červenka.

V této části utkání se pražský celek dostával do šancí velmi sporadicky.. „Měli jsme tři až čtyři šance za celý zápas, to je málo,“ zdůraznil Červenka. Tomu se v prostřední části podařilo všem ujet. I druhý souboj mezi ním a českobudějovickým brankářem Kovářem vyzněl lépe pro Jakuba Kováře. „Doma bychom měli dávat góly, protože bez toho se vyhrávat nedá,“ věděl po zápase Lukáš Endál. Slavia se totiž může chlubit nelichotivou statistikou. Již sedm třetin nedala na domácím kluzišti gól, což je pro Sešívané nezvyklé. „Věřím, že to přijde. Jde jenom o to, aby nám to tam tady doma spadlo a myslím, že to bude zase dobré,“ dodal Endál.

Poslední třetina dlouho nenabídla vytouženou akci. To nadmíru vyhovovalo hostům. Pět minut před koncem navíc putoval na trestnou lavici Beránek a v přesilové hře uzavřel skóre zápasu na konečných 2:0 pro České Budějovice střelou od modré Vak.