Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z domácích zapasů Boleslav otočila zápas a pokazila Tomicovu slavnost
24.11.2009 | Marťas | 1523x zobrazeno
k zápasu z 22.11.2009: HC Slavia Praha - BK Mladá Boleslav 3:5
Pro Marka Tomicu to byl slavnostní zápas. Odehrál totiž již pět set zápasů v české nejvyšší soutěži a před zápasem dostal od zástupců klubu symbolický dres s pětistovkou na zádech. Zápas pro něj měl být oslavou. „Trochu mi ale zhořkla,“ přiznal po utkání.
Zápas se pro něj i jeho tým nezačal vyvíjet slibně. Již v první minutě neudržel Neruda kotouč a Bahenský ho dopravil za jeho záda. „ Do zápasu jsme vstoupili dobře, pak se ale díky našemu častému vylučování dostala Slavia do vedení,“ připomněl trenér hostí Vladimír Čermák. Pražané dokázali skórovat až v polovině třetiny. Byla to ovšem jejich první vážnější šance za zápas. Tomica našel zpoza branky Hrušku, který zakončil mezi Schwarzovy betony.

V šestnácté minutě dostal domácí obránce Kolařík dvouminutový trest. S tím se ale nechtěl smířit kouč Růžička. Odmítal několik vteřin poslat své hráč na vhazování. Neodpustil si ani komentář k rozhodčím. Sudí Hodek za to následně udělil slávistické střídačce dvouminutový trest. Slavia se tím dostala do tří. Boleslav však dvojnásobnou přesilu využít nedokázala a to i proto, že během přesilovky fauloval Kasík, za což putoval na dvě minuty za katr.

Do druhé části ale vstoupila úplně jiná Slavia. Po pěti minutách druhé části se trefil Červenka. Když ve třicáté minutě skóroval Červenka znovu, vedli v tu chvíli domácí již tři jedna. „Mezi klukama jsme si řekli, že si na něj musíme dát pozor. Abych pravdu řekl, tak jsem se ale na něj moc nesoustředil,“ prozradil hostující gólman Schwarz. Vypadalo to, že Boleslav se už neprobere. Hosté ale dokázali, že prohrávat 1:3 ještě nic neznamená. „V tuto chvíli se zápas lámal,“ mínil asistent kouče Růžičky Jiří Čelanský.

Hosté se museli i nadále bránit, ale domácí už nedokázali skórovat ani z vyložených šancí. Zato krátce před koncem třetiny se trefil boleslavský Boháč a Středočeši ztráceli už jedinou trefu. Bylo to nepříjemné, špatně jsme si pokryli hráče a bylo to o dorážkách,“ přemítal nad trefami hostů Marek Tomica. Do poslední části už nevstoupila bezbranná Mladá Boleslav, ale její hráči se soupeři postavili. „I na tři góly se dá vyhrát, ale musíme se ještě zaměřit na obranu,“ mínil Tomica. Nejdříve totiž srovnal Nouza a pak Boháč s Lehikolnenem upravili na 5:3 pro Středočechy.

Pět minut před koncem mohl zdramatizovat Vladimír Růžička mladší, ten ale minul zcela odkrytou branku. „Je to o jednom zápase, musíme to zlomit. Do příštího zápasu musíme jít ještě s větší bojovností a snad se to povede,“ upřesnil Tomica. Slavia po šesti bodových úspěších vyšla z duelu naprázdno a Marku Tomicovi tak jeho oslava mírně zhořkla.