Login

Přezdívka
Heslo
Ještě nemáte svůj účet?
Můžete si jej vytvořit zde.
Zapoměl(a) jste heslo?

Návštevnost

Právě je 101 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Články fanoušků Poděkování Fanklubu HC Slavii Praha
04.02.2010 | nik55 | 3272x zobrazeno | Skóre: 5
Při prvním domácím zápase s HC Kometa Brno, jsem byl překvapený již při jízdě do haly. Nenapadlo mě totiž, že cesta do Libně se změní na cestu do Brna. Ocelářská ulice byla osetá automobily brněnských značek a já už tušil, že se asi něco děje. Kolem našeho domácího stánku se hemžily skupinky modrobílých postav a na červenobílou barvu člověk narazil opravdu jen zřídka. Výsledek všeho byla ohromná atmosféra, kterou brněnští dokázali vytvořit a domácí kotel ve většině případech překřičet. Popravdě, tak početný výjezd musí závidět každý.

Na druhý domácí zápas s tímto klubem jsem již jel s tím, že brněnští budou chtít opět vytvořit "domácí" atmosféru.

Ale proč sem píšu.. Do uvozovek "domácí" dávám proto, že i přes takto velký počet fanoušků hostujícího klubu, jsme ve vysočanské hale domácí stále my! Je jedno, kolik přijede hostů, je jedno, jestli křičí víc, nebo míň, stále jsme to my, kdo je v Libni doma! Jsme to my a je jedno v kolika počtu lidí. Je mi samozřejmě líto, když se hrálo finále, tak O2 aréna praskala ve švech a byla zaplněná z velké části domácími fanoušky, že tito fanoušci si už nenajdou cestu zpět, když je možná jejich podpora důležitější oproti již velkému úspěchu a to postupu do finále, ale ta část skalních fanoušků, která navštěvuje domácí zápasy pravidelně, dokázala svůj tým podpořit několikrát do finále a vytěžit z toho 2 tituly!

Hostující tým byl sice v převaze v počtu fanoušků, ale tito fanoušci dokázali jejich milovaný tým popohnat na předposlední místo (ikdyž jim k tomu výhrou nad Kladnem dopomohla Slavia) a my, oproti nim s pár lidmi do Jazzu, jsme dokázali náš tým podpořit několikrát do finále. Velkou zásluhou, se na úspěších našeho klubu zasloužili lidé z vedení Fanklubu. Důkazem toho jsou chorea, která byla na posledním domácím zápase. Perfektní přirovnání Slávistů s husity. František Palacký řekl: "Nic nebylo jejich úmyslům vzdálenější než útok a válka; ne oni, ale jejich protivníci vyvolali krveprolití a hrůzy ničení."

A to je podle mě stejný případ našeho klubu. Nikdy jsem neviděl z našeho fanklubu hanebné ztrapňování soupeře, urážení, či agresi. pokud něco z toho ano, tak jedině na obranu, protože Slavia není týmem, který by musel někoho urážet. Nebudu rozebírat každé choreo zvlášť, bylo jich totiž tolik, že bych každému z Vás vytapetoval stránku, na které tento můj článek budete číst.

Již už ve zkratce, chtěl bych poděkovat našim skalním fanouškům, kteří se starají o to, že ačkoliv v malém počtu, tak i přes to zachovávají čest a nesou dobré jméno našeho milovaného klubu. Děkuji těm, kteří ve svém volnu vymýšlejí a posléze realizují naše chorea, kterými se každý slávista může s hrdostí pochlubit. Děkuji Drussovi a Fráňovi, kteří se snaží celý zápas vyhecovat lidi k větší podpoře hráčů.

Jednoduše děkuji všem těm, co mají na svědomí vše, díky čemu jsem pyšný na to, že můžu fandit zrovna tomuto týmu! Týmu červené a bílé, týmu se lvem ve znaku, týmu Slavii Praha!

Nik55

2 komentáře | Přihlásit se | Vyhledání
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se
Teriii | 06.02.10 17:48
Pěkně napsáno :-) Myslím, že to vystihuje vše. Tohle jsou slova fanouška, Slavia je prostě srdeční záležitost! :-) Je dobře, že takový článek tu je, takže díky, Niku, a jen doufám, že takových jako ty je v kotli víc :-))
Dussan | 07.02.10 10:55
Určitě je nás víííc.Super příspěvek.Jen kdyby nás opravdu chodilo víc.
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Příbuzné odkazy

Více článků z kategorie Články fanoušků

Nejčtenější článek z kategorie Články fanoušků:
Slavia versus Kladno v play-off

Hodnocení příspěvku

Průměrné hodnocení: 5
Počet hlasů: 10


Najdete si čas a hlasujte pro tenhle příspěvek:
Excelentní
Velice dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatný