Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z výjezdů Na pardubickém perníčku jsme si tentokrát vylámali zuby
08.02.2010 | Teriii | 1746x zobrazeno | Skóre: 4.25
k zápasu z 07.02.2010: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Slavia Praha 8:0
V rámci 49. kola O2 extraligy nás čekal horký led v Pardubicích. Po pátečním úspěchu, kdy jsme si odvezli všechny body z Vítkovic, jsme tajně doufali i v body z Pardubic. I pozitivní bilance posledních zápasů na ledě soupeře z východu nám přidala na sebevědomí. Ovšem realita byla tentokrát snad až příliš krutá…

Již tradičně se do Pardubic cestovalo vlakem, tudíž se to v neděli kolem druhé hodiny odpolední na hlavním nádraží hemžilo červenobílými barvami. Majk s Álou odbavili cca 70 lidí, kteří se rozhodli jet společně s fanklubem.  Pětiminutové zpoždění vlaku nás nemohlo nijak vyvést z míry (zejména ty, kteří zažili zpoždění i 190 minut, že Kájí :-)). Na nástupišti kromě nás postávalo spoustu lidí, přesto se nám podařilo zabrat jeden vagón a pár dalších kupé v jiných vagónech, takže jsme to měli se vším komfortem, který ČD nabízí. :-) Cesta ubíhala rychle, piva a jiné nápoje tekly proudem, všichni se bavili a ani ostatní cestující nenamítali nic proti hlučné bandě hokejchtivých fandů. :-)

Po 16. hodině nám pan strojvedoucí přibrzdil v městě Perníku a my se pěkně pohromadě vydali směrem k aréně.   Mládí se hrnulo vpřed za pokřiků slávistických chorálů, sem tam se objevilo něco tvrdšího (hula Slavia, A.C.A.B. :-D), čímž pobavili i vlastní řady, nějaký ty ohníčky proběhly, pár pardubických obyvatel se ohradilo, že jsme příliš hluční, ale to nás neodradilo a neohroženě jsme se blížili k našemu cíli. Před arénou jsme se přivítali s kamarády z řad domácích fans, koupili lístky a jelikož zbývalo nějakých 20 minut do začátku zápasu, tak jsme se přesunuli do sektoru na rozbruslení.

Ještě před začátkem zápasu jsme si vyměnili pár pokřiků s domácími fans, kdy jsme jim nezapomněli připomenout jejich polohu „u Hradce“. Pak už začal zápas, Majk se chopil megafonu a my se snažili hnát naše hráče k dalším bodům. Ovšem hned začátek ukázal, že dneska nemáme den. Přesto jsme fandili dál. V průběhu první třetiny dorazil Fráňa, takže mu Majk předal megafon a my začali fandit opravdu „fanaticky“. První třetina nám nabídla 3 góly, všechny v naší síti, přesto jsme nepřestávali věřit. O přestávce jsme šli na pokec za známými domácími fans.

Druhá třetina už nabídla o něco vyrovnanější partii, přesto jsme to nebyli my, kdo zvedal ruce nad hlavu radostí z gólu, nýbrž opět domácí. Po druhé třetině byl tak stav 4:0 pro Pardubice, ale v hokeji to nic neznamená. Ovšem třetí třetina jakoby kopírovala tu první, znovu jsme se herně propadli a domácím vycházelo vše, na co sáhli. Po 6. gólu Skippyho vystřídal Standa, který ovšem nezastavil rozjeté hráče domácích. Těm se podařilo vstřelit ještě další dva góly a na tabuli svítilo nelítostně skóre 8:0. Takovou spršku jsme nečekali, přesto byla v sektoru dobrá nálada, fandilo se („vyrovnat!“:-)), což domácí přimělo k procvičení si krční páteře, jak kroutili hlavami.

I po takovém zápase, a přesto, že většina hráčů ani nepoděkovala fanouškům za podporu, jsme šli za hráči k autobusu, aby viděli, že mají i tak naši podporu a že to play off společně uděláme. Nepříjemným zjištěním bylo zranění Tomby, který dostal pukem, ale všichni doufáme, že bude brzy v pohodě. :-) Většina fans zůstala u autobusu hráčů, dokud neodjeli, a pak se přesunula na nádraží. Já, Kájí, Ála a Paliol jsme využili služeb semínského taxikáře a těžkého metalisty Olívka, který nás odvezl na nádraží. :-) Na jízdenku se k nám přidal ještě Dušan, jelikož jsme nevěděli, kterým vlakem pojedeme, protože jsme očekávali, že IC bude narvaný. A taky že jo. Přesto ostatní fans tímto vlakem odjeli. My si počkali deset minut na rychlík a ještě jsme stihli pokecat s fanoušky Hradce, kteří se akorát vraceli z Kolína. :-) Pak už jsme také vyrazili zpět do Prahy.

Michal Jelínek, Jan Votava, Jan Burkert

A ačkoliv jsme utrpěli pekelný debakl, tak jsme si výjezd užili. Hráči teď potřebují naši maximální podporu. Předkolo ještě nemáme zdaleka jisté, a proto je nutné, abychom jim v bojích pomohli! Proto všichni hoďme za hlavu tento nepovedený zápas, holt ne každý den je posvícení. Pojďme podpořit náš tým! Před OH nás čeká poslední domácí zápas s týmem, který nám v tabulce nebezpečně dýchá na záda. Musíme je porazit – společně!