Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z domácích zapasů HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary
05.10.2010 | admin | 1442x zobrazeno
k zápasu z 03.10.2010: HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 1:2

V nedělním domácím utkání hostila Slavia Karlovy Vary, jako už tradičně od 15 hodin. Kdo čekal, že brzký začátek spolu s pošmourným počasím venku a výborným výkonem v posledním zápase v Liberci přitáhne do hlediště víc lidí, musel být zklamaný...

Návštěva byla ještě o něco nižší než s Vítkovicemi a jen otázka, kde se zastaví příští domácí zápas s Kladnem. Nefunkční kostka, dvě domácí porážky v předchozích zápasech, chaty, brzký termín... zkrátka komu se nechce jít, výmluvu si najde vždycky. Ještě více zamrzí fakt, že ačkoliv je větší část kapacity kotle vykoupema permicema, sešlo se v něm v neděli jen asi 250-300 lidí. I tak se ale fandí celý zápas celkem slušně. A to i přesto, že v zápase taháme za kratší konec a Varům nakonec stačí k vítězství pouhé dvě branky a nijak oslnivý výkon. Obzvlášť v první třetině, kdy se většina lidí přesune ke středu kotle, nezní fandění na takový počet lidí špatně. Bohužel jak je naším zvykem, po přestávce se zase spousta lidí vrací na svá původní místa a kotel tak vypadá ještě prořídlejší než beztak je. Zkusme se v dalších domácích zápasech rovnou od začátku shromažďovat nad megafonem a okolo bubnů. Když je stejný počet lidí pohromadě nebo rozstrkaný po obou sektorech je opravdu hrozný rozdíl – nejen na pohled, ale i co se týče fandění!

Při zápase se roztahují dvě chorea. Před úvodním buly je předáván Růžovi dres s číslem 500 na připomínku jeho 500 odkoučovaného zápasu v ZČ. K tomu je roztažena velká červenobílá „500“ a nápis „Růžo děkujem!“. O první komerčce pak graf s umístěním Varů za posledních deset let s nápisem „Dva roky omylů“, jelikož kromě dvou finálových účastí končí vždy v druhé polovině tabulky.

Resumé: Hokej doma jen slabým odvarem toho, co jsme viděli v Liberci. Opět trapné přesilovky, slabá návštěva, znovu odevzdané body.

Diváků: 3163

Domácí: v kotli cca 250-300 lidí
Hosté: asi 70 v kotli, jinde po hale minimum.

Plusy:
•    fandění i za nepříznivého stavu
•    dvě chorea
•    zapojování nových lidí do bubnování
Zápory:
•    malé zaplnění kotle
•    opět spousta lidí (i z kotle!!!) odešla před děkovačkou. Přitom po prohraném zápase je to zdržení necelé dvě minuty i s vyhlašováním nejlepších hráčů!!!