Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z domácích zapasů Tomica vymazal Straku, Slavia zůstává první
29.09.2008 | Marťas | 1614x zobrazeno
k zápasu z 26.09.2008: HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň 4:2
Velmi atraktivní zápas přilákal do ochozů vysočanské O2 Arény 7898 diváků. Žádný z diváků nemohl litovat peněz utracených za vstupenku, hrál se agresivní a rychlý hokej, který musel každého fanouška uchvátit. Zklamaní z prohry nakonec z Prahy odjížděli hokejisté a fanoušci z města piva, když po dvou gólech Hrušky zvyšovali Vondrka s Mickou na konečných 4:2. Největší hvězda plzeňských Martin Straka v utkání příliš nezazářila a z ledu ho téměř vymazal Tomica, který dostal od trenérů nelehkou úlohu – ubránit ho.
Jako důležité, ale i vyhecované utkání by se dalo popsat páteční utkání mezi zatím neporaženou Slavii a jejím sokem z Plzně, který v obrovské herní pohodě válcuje jednoho soupeře za druhým.

Ne všichni diváci se usadili a hosté už se radovali z prvního gólu. Důras vypálil ránu od modré, tu však čepelí své hokejky tečoval Vampola a Svoboda už nestačil zareagovat na změnu směru a puk skončil v síti za jeho zády. Plzeňský kotel vybuchl radostí poprvé, když ještě neuběhly ani dvě minuty. Kdo z diváků přišel pozdě, pravděpodobně přišel i o druhý gól. Kadlec necelou minutu na to vypálil a Hruška jeho střelu jen nepatrně usměrnil a tentokrát se radovali domácí - 1:1. Energický hokej se musel líbit všem divákům, nespočet šancí na obou stranách a skvělí gólmani, kteří drželi svůj tým. Plzeňský kotel podruhé, ale naposled, rozjásal exslávistický Tomáš Vlasák, zvyšoval totiž na 2:1. Domácím, respektive Hruškovi, se dnes již po druhé podařilo srovnat a do kabin šly oba týmy za nerozhodného stavu.

Druhá třetina nabízela nemálo šancí na obou stranách, ale oba týmy se mohly spolehnout na své skvěle chytající brankáře a tak se dlouho stav neměnil. To se však nelíbilo elitní formaci domácích. Beránek zpoza branky naservíroval Vondrkovi a ten pohodlně zakončil a poslal tak Slavii poprvé do vedení. Po chvíli mohl zvýšit ještě sám Beránek, ale místo přihrávky na volného Vašíčka zvolil střelu, tou však na Málka nevyzrál a tak šla Slavia do kabin s jednobrankovým vedením.

Do poslední části vstoupili domácí s mírnou převahou jak na hřišti, tak i na světelné tabuli ve skóre. Hostující gólman dlouho odolával, ale pak obráncům ujel Micka a ten samostatný nájezd s obránci v zádech nadvakrát proměnil. Dvoubrankový náskok si domácí už vzít nenechali. Asi největší hvězda Plzeňských Martin Straka se za celý zápas dostal jen do jedné šance a to i díky Marku Tomicovi, který před utkáním dostal od trenérů jasný úkol – ubránit ho. „Marek chodil na led pokaždé, když tam šel Martin Straka, perfektně ho ubránil“, objasňoval David Hruška, proč Tomica nastupoval často v jiné lajně. „Má na tom vítězství velkou zásluhu,“ dodal. Ještě pár vteřin před závěrečnou sirénou se před Svobodovou brankou odehrál menší závar a sešívaný brankář z brankoviště odjel mírně otřesen, ale na stavu to nic nezměnilo, červenobílí uhájili první místo v tabulce a odskočili tak druhé Plzni na rozdíl čtyř bodů.