Login

Přezdívka
Heslo
Ještě nemáte svůj účet?
Můžete si jej vytvořit zde.
Zapoměl(a) jste heslo?

Návštevnost

Právě je 110 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Rozhovory Robert Slipčenko
13.12.2010 | Dandek | 3987x zobrazeno | Skóre: 5

Začínal ve Spartě, ale do povědomí fanoušků vstoupil jako brankář HC Slavia Praha. Je našim odchovancem. Robert Slipčenko prošel ve své kariéře spoustou hokejových oddílů. Chytal v Lotyšsku i ve Finsku. Hokejový osud ho vláčel z místa na místo a mnohdy jeho kariéru brzdila vleklá zranění. Loni na podzim mu to konečně vyšlo. Stal se gólmanem áčka pražské Slavie a svoji příležitost chytil za pačesy. Výraznou měrou přispěl k postupu Slavie do semifinále Play off a je i držitelem bronzové medaile ELH v sezoně 2009 /2010. V té době byl opravdu na vrcholu. Bohužel ho na začátku letošní sezony, jako už po několikáté v kariéře, přibrzdilo dlouhodobější zranění. Nyní se vrací na led a doufá v brzký návrat do našeho A týmu…


Ahoj Roberte, souhlasil jsi s rozhovorem. Díky za to a tak tady to máš…

Dva měsíce jsi laboroval se zraněním třísel. Je to pro hokejistu poměrně dlouhá doba. Jak si se udržoval ve fyzické a zejména psychické kondici?

První měsíc jsem nemohl nic dělat, protože jsem sotva chodil a pak musel navštěvovat rehabilitace, kde jsem měl i cvičení a nohu pomalu začal zatěžovat. Potom, když jsem se cítil lépe, tak jsem jezdil každý den na kole. No a psychika? Tak ta určitě nebyla tak dobrá, vzhledem k tomu, že doba léčení byla opravdu dost dlouhá.

Neměl jsi někdy, vzhledem k tvým častým zdravotním problémům, chuť se vším praštit?

Tak už na to myšlenky byly a určitě jsem nad tím i přemýšlel, ale snad už to bude dobrý.

Neuniklo pozornosti fanoušků, že ses již zapojil do tréninku na ledě a všichni doufáme, že se ještě porveš o návrat do kádru Slavie. Jak jsi na tom po zdravotní stránce nyní a jak sám vidíš své šance k návratu do velkého hokeje?

Toto pondělí to jsou tři týdny, co jsem na ledě a až nyní, začátkem minulého týdne, jsem začal trénovat naplno. Musím říct, že se každým dnem cítím líp a líp a doufám, že se brzo vrátím. Věřím, že mě pan Růžička už úplně neodepsal. To by mě moc mrzelo. Nerad bych totiž ze Slavie odcházel.

Při zápase s Litvínovem si se objevil na kostce nad ledem. Jaké byly tvoje pocity, když kotel začal opět po čase skandovat tvé jméno? Co bys chtěl vzkázat fanouškům Slavie, kteří na Tebe nezapomněli a věří, že se ještě postavíš mezi tyče?

Bylo to fajn, slyšet z kotle zase své jméno. Určitě jsem rád za podporu fanoušků a chtěl bych jim upřímně poděkovat. Opravdu moc si toho vážím.

Kdysi jeden náš nejmenovaný hokejový gólman říkal, že jen blázen si nechá ostřelovat v brance palici puky. Jaký je tvůj názor na jeho tvrzení?

Tak určitě. Říká se, že my brankáři jsme jiní než ostatní hráči :-)

Nedávno proběhly v ELH kauzy, za které byly tři kluby potrestány odečtením bodů. Hned poté se objevila kauza další, kde již hrozilo BK MB vyloučení ze soutěže. Jaký je tvůj názor na události, které rozhodně českému hokeji v očích veřejnosti nijak neprospívají?

Tak určitě to českému hokeji nijak neprospěje a je to velká škoda. Navíc ještě po tom, co se naši hokejisté stali mistry světa. Hold existují určitá pravidla a ta by se měla bez výjimek prostě dodržovat.

Jaké byly tvoje pocity, když jsi se ujal v průběhu minulé sezony postu jedničky v brance Slavie a jak si se cítil při vypjatých zápasech Play off? Popiš i euforii po vychytaném postupu do semifinále přes neoblíbený Zlín...

Určitě to byly krásné chvíle a nečekal jsem, že bych se mohl stát jedničkou ve Slavii. O to více jsem za to rád. V Play off ta psychika už nebyla tak klidná, jak tomu bylo v základní části a taky postupně docházely síly. Možná i to bylo důvodem, že moje výkony byly jednou lepší a pak zase horší, ale jak říkám, prostě mi síly nějak začaly odcházet. Je opravdu škoda, že jsem jich neměl tolik jako v základní části. Postup přes Zlín byl určitě krásný a myslím si, že zlomové výhry byly ty, které jsme zvládli ve druhém a třetím zápase 2:0. V neposlední řadě pak na nájezdy. Musím však říct, že i předkolo proti Litvínovu nebylo lehké. Přeci jen už jsme v jednu chvíli byli malý kousek před vyřazením.

Jistě neuniklo Tvé pozornosti, že kromě rivality se Spartou a Pardubicemi, tu mezi fanoušky vypukla jistá nevraživost s fans Plzně či Komety Brno. Jak toto spíše fanouškovské téma vnímáš Ty?

Tak to já moc nevnímám, ale rivalita mezi určitými kluby vždy byla a bude :-)

Roberte, promítni si nazpět svoji kariéru a sestav All Star Team hráčů, se kterými jsi kdy hrával v jednom mančaftu.

Tak ti nejlepší hráči, se kterými jsem hrál, jsou nebo byli určitě ve Slavii. Z obránců to jsou Petr Kadlec a Pavel Kolařík a útočníci? Zcela jistě Michal Vondrka, Roman Červenka a Pepa Beránek. Ještě bych přidal Davida Hrušku, to je střelec od pána boha.

Zeptám se na otázku, kterou by Ti rád položil jeden mladý fanoušek Slavie (tímto zdravím Františka a děkuji mu za pěkný dotaz pro Tebe). Kde jsou podle tebe nejlepší fanoušci v ELH? Tedy krom nás…

V Brně…

Vím, že se připravuješ i s juniorkou. Dostáváš se již do formy, která by byla jakousi předzvěstí Tvého návratu do mistrovských utkání?

Trénuji normálně s áčkem, ale prvních 14 dní jsem chodil i s juniory. To však pouze v den zápasu A týmu. Jak jsem již řekl, každým dnem se cítím líp a líp a doufám v brzký návrat mezi tyče.

Jaké jsou Tvé další plány po ukončení aktivní hokejové kariéry?

Určitě bych chtěl v něčem podnikat, ale ještě nemám jasno, v čem by to mělo být.

Hůl – pravá. Pokládáš to za svoji přednost nebo výhodu a pokud ano, tak v čem ta výhoda spočívá?

Tak těch brankářů s obráceným gardem je dost, takže si myslím, že to taková výhoda už není.

Jakou značku oblečení preferuješ?

Sportovní i elegantní módu mám rád. Záleží na tom, jaká je příležitost. Oblíbenou značku? Asi Tommy Hilfiger.

Blondýnky, brunetky, černovlásky, zrzky a nebo raději nějakou tu exotiku?

Brunetky...a i proto jednu doma mám :-)

Pivo, Coca-Cola, víno nebo něco ostřejšího?

Coca - Cola

Jak vznikla Tvá přezdívka Skippy a co říkáš na její parafrázování některými fanoušky na Slipy? Je ti to nepříjemné, nebo to bereš s jistým nadhledem?

Tak ta vznikla už dávno. Ještě když jsem s hokejem začínal ve Spartě. Slipy říkali mně i mému tátovi, ale ne na hokeji. Říkali nám tak na fotbale. Takže jsem na to zvyklý, ale upřímně? Mám radši Skipi. Jo a píše se to SKIPI, obě měkké i :-)Vidíš, tak to jsem opravdu nevěděl. Domníval jsem se, že má Tvoje přezdívka cosi společného s naším malým klokaním hrdinou z dětských let...:-) Takže ona podobnost s odvážným klokanem je tedy čistě náhodná?

Jistě že je. Je to náhoda. Moje přezdívka nemá opravdu žádnou spojitost s klokanem Skippym...:-)

Jaro, léto, podzim a nebo zima?

Určitě léto, mám rád teplo.

Kdo je Tvým největším přítelem v kabině Slavie? S kým si nejvíce rozumíš?

Tak určitě je to Michal Vondrka, to je jasný, ale myslím si, že jich je tam víc. Třeba Tomáš Svoboda, Láďa Roth a Petr Kadlec. V neposlední řadě taky náš masér Aleš Drnka, ale s Michalem (pozn. Vondrkou) je to kamarádství i mimo kabinu.

Můžeš tu něco vzkázat fanouškům Slavie. Něco, co bys jim opravdu rád řekl….

Určitě jsou super a já osobně jsem za ně moc rád. Cítim od nich obrovskou podporu a to nejen k moji osobě, ale i celé Slavii. Upřímně si myslím, že mají nejlepší choreo v celé lize...

Tak tedy nyní již správně - Skipi, díky za rozhovor a přeji Ti jménem svým i jménem tvých příznivců hodně štěstí a zdraví při návratu do naší branky. Přejeme Ti krásné, klidné svátky Vánoční, šťastný Nový rok a hodně úspěchů jak v životě osobním, tak i v tom sportovním…

1 komentář | Přihlásit se | Vyhledání
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se
Fredie | 13.12.10 17:20

SKIPI

Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Příbuzné odkazy

Více článků z kategorie Rozhovory

Nejčtenější článek z kategorie Rozhovory:
Robert Slipčenko

Hodnocení příspěvku

Průměrné hodnocení: 5
Počet hlasů: 9


Najdete si čas a hlasujte pro tenhle příspěvek:
Excelentní
Velice dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatný