Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z domácích zapasů Slávisté uklohnili bod proti Znojmu
26.11.2008 | Marťas | 2125x zobrazeno
k zápasu z 25.11.2008: HC Slavia Praha - HC Znojemští Orli 2:3n
Praha - Slavia se po čtyřech zápasech na ledě soupeřů opět představila na svém domácím ledě. Ovšem ani tentokrát toho příliš nepředvedla. Chabá návštěva ve vysočanské hale viděla jen další díl ze seriálu o slávistickém trápení. Po úvodním tlaku hostů se s postupujícím časem dařilo Slávistům se z něj vymanit a dostat se do šancí. Ovšem zužitkovali jich jen minimum. "Musíme se smířit s tím, že se nám prostě nepodaří zakončit každou akci gólem, a tak musíme hrát tak, abychom góly nedostávali," přemítal po zápase slávistický kapitán Beránek. V samostatných nájezdech rozhodl znojemský sniper Dopita hned prvním nájezdem.
Domácí, zřejmě poznamenaní neúspěšnými utkáními na ledě soupeřů, vstoupili do utkání se svěšenými hlavami. Již po pěti vteřinách hry vyhodili domácí na zakázané uvolnění a hra se stěhovala před brankáře Svobodu. Znojemským se střídavě dařilo přecházet do útoku a domácím vyhazovat, někdy až na zakázané uvolnění. Slávisté ne a ne se dostat ke střele. Když se jim to povedlo, tak jejich rána nedoputovala ani k Trvajova. Až v čase 3:07 si Trvaj poprvé pořádně sáhl na kotouč a to po ráně Sklenáře. První přesilovku dostali v deváté minutě hostující hráči. Roman Červenka putoval na dvě minuty za sekání. Hosté však hráli při výhodě jednoho muže docela nepřesně, a tak Slávisté neměli velký problém ubránit ji. Po několika zajímavých akcích domácích putoval na trestnou lavici hostující Švrček. Slavia se probouzela, po několika akcích svých spoluhráčů trefil Beránek tyč. Hráči na obou stranách do konce třetiny několikrát ohrožovali branku svého soupeře, avšak kotouč za brankovou čáru nedostali.

Na začátku druhé části se Slavia usadila v útočném pásmu, ovšem s pukem se od mantinelů nedostala. Po chvíli si na dvě minuty odjíždí odpočinout Petr Kadlec. V oslabení ujel Červenka směrem na Trvaje, trefil však jen vyrážečku. Jan Novák během chvíle poslal Slavii do tří. Neodhadl svou práci s kotoučem a ten zmizel za plexisklem – bez jakéhokoliv dalšího kontaktu s jiným hráčem nebo mantinelem. Pro Nováka to znamená dvě minuty oddychu. Svoboda v této přesilovce úplně vymazal nejzkušenějšího hráče hostů Jiřího Dopita. Ten zůstal sám u pravé tyče, kam za ním doputoval i kotouč. Adam Svoboda však udržel beton a nepustil tak touš do své svatyně. Slavia už byla opět ve čtyřech, když Mojžíš vystřelil a Karel Plášek tuto střelu tečoval bruslí kolem betonu domácího gólmana za jeho záda. Hosté byli evidentně na koni a domácí pevně tlačili. Najednou ujela trojice Žižka, Červenka a Micka na osamoceného obránce. Střela však skončila nad brankou. Hra se opět konečně dostala do tempa, Slavia však působila docela rozháraně. Bekhendovou střelu Micky v přesilové hře kryje Trvaj. Slavia v závěru třetiny získala možnost na srovnání. Na trestnou lavici putoval Mrázek. V závěru třetiny se už nic nestalo, kotouč dvakrát skončil na střídačce Slavie a hra se rozkouskovala.

Slávisté dohrávali přesilovku z minulé třetiny. Domácí začali aktivně. Kombinace Červenka, Beránek skončila u Davida Hrušky a za zády Trvaje. Slavia se radovala – 1:1. Do třetí třetiny vstoupil na straně domácích úplně jiný – zřejmě slušný oddíl. Tým za ohromné podpory fanoušků střílel, kombinoval – ohrožoval Trvaje. Z ničeho nic však skórovali hosté. Tomáš Demel kotouč uklidil do prázdné branky. Aktivita pražského týmu pokračovala, podpořila ji i brzy udělená přesilová hra. Za brankou sešívaní vybojovali puk a Beránek ho předal na nikým nehlídaného Drtinu na modré. Ten se napřáhl a jeho dělovou ránu zastavila až síť Trvajovy branky. Slávisté tlačili. Hosté se snažili bránit. Držel je dobře chytající Trvaj. Dopita měl nadvakrát téměř prázdnou klec, Svoboda však oba jeho pokusy krkolomně zlikvidoval. Domácí v závěru třetiny už s pukem zůstali za svojí brankou. Ozvala se siréna. Oba týmy získaly bod. Kdo získá ten bonusový?

Slavia pokračovala v aktivní hře z třetí třetiny. Po chvíli si vykoledovala i faul soupeře a v prodloužení získala přesilovku. Domácím vycházela kombinace, avšak pohyblivý Trvaj likvidoval jednu šanci za druhou. Znojmo se ubránilo a jeho hráči se dostali do šance. Tu překazil Kadlec obětavým pádem. Prodloužení skončilo a došlo na penalty – nájezdovou loterii.

Jako první se proti Trvajovi rozjel Červenka. Beton však jeho střelu zastavil. Další si ve středovém kruhu přebral kotouč Jiří Dopita, zamířil přesně, skóroval a připsal si vítězný zásah. Dalším nájezdníkům z řad sešívaných, Vondrkovi a Hruškovi, se stejně jako Bičánkovi na straně druhé Trvaje překonat nepodařilo a tak si Znojmo odvezlo z O2 Areny dva body.