Login

Přezdívka
Heslo
Ještě nemáte svůj účet?
Můžete si jej vytvořit zde.
Zapoměl(a) jste heslo?

Návštevnost

Právě je 100 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z výjezdů Do Plzně pro skalp soupeře
24.01.2013 | admin | 1522x zobrazeno | Skóre: 5
k zápasu z 18.01.2013: HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha 2:4

Páteční výjezd za hokej do západní části naší republiky pro fanklub začal vlastně ve čtvrtek, kdy nás kontaktovali členové PČR z Plzně, aby s námi domluvili detaily ohledně naší cesty na tamní stadión.  Takže v pátek krátce před čtvrtou hodinou odpoledně nasedáme u Zimního stadionu v Edenu do přistaveného mikrobusu a vyrážíme.


Cestou, během které se konzumují přinesené zásoby, ať už tuhé nebo tekuté, nás podle domluvy z předešlého dne dolaďujeme detaily našeho příjezdu do města, kde sídlí náš soupeř, plzeňští indiáni, vedeni náčelníkem Strakou. Přestože kolem dálnice leží několik centimetrů sněhu jedeme svižným tempem, ovšem pouze do zhruba 40. km, kde dojíždíme na konec kolony, který je naštěstí kousek od benzínky a tak dáváme první a současně poslední zastávku na naší cestě. Rozhodnutí se zastávkou se nakonec ukázalo jako moudré rozhodnutí, protože po dobu naší pauzy se kolona dala do pohybu a tak v klidu pokračujeme směr Plzeň.

U první pumpy na kraji města nás čeká náš doprovod, se kterým včas a v pohodě přijíždíme na naše obvyklé parkovací místo. Po rozdání zakoupených vstupenek se odebíráme na stadion, do našeho sektoru, kde se schází přibližně čtyřicet fanoušků v červenobílých barvách. Průběh zápasu, ve kterém jsme až na pár okamžiků po celou dobu vedli a který, většina z těch co nebyla na místě přímo určitě sledovala na televizních obrazovkách popisovat nebudu, snad jen tolik, že na stadióny i o přestávkách bylo vše bez nějakých větších problémů a naši tradiční děkovačku jsme dávali na téměř prázdném stadionu, až jsme se divili, jak rychle dokázalo téměř 7000 diváků opustit svá místa.

Po zápase v momentě, kdy čekáme, až se trochu vyprázdní i okolí haly, abychom se mohli odebrat za hráči a ještě jednou jim poděkovat za výkon na ledě, k nám sice přilétá pár sněhových koulí z nedaleko stojící skupinky zklamaných domácích fanoušků, ale než stačíme nějak zareagovat vidíme již jen záda členů Městské policie, sjednávající pořádek. Potom co pozdravíme spokojené odjíždějící trenéry, popovídáme si s hráči, přivítáme jménem fanoušky nováčky v sestavě se odebíráme k čekajícímu mikrobusu a vyrážíme spokojeni, že naše skalpy jsou na svém místě a ještě si odvážíme tři body, směr Praha. Cestou, která probíhá tentokrát již bez nějakých zdržení ještě rozebíráme utkání i chování pořadatelů a členů ať už státní nebo Městské policie, podivujeme se nad tím, že zatím co na západě nás v rámci zabezpečení pořádku policie sama kontaktuje, na východě je k tomu potřeba několika denní korespondence mezi kluby, APK a policií, takže jsme krátce po desáté hodině zpět.


Počet diváků celkem: 6959

Počet hostů: ca 40 v kotli

Klady výjezdu: fandění  po celou dobu utkání, což bylo zapříčiněno i průběhem a vývojem výsledku.

Mínusy výjezdu: již tradiční nízká účast na výjezdu, naplnit do Plzně, na vedoucí tým jen mikrobus se mi zdá málo.

Hodnocení: kromě již zmíněné dobré práce bezpečnostních složek i pořadatelů, byla radost sledovat kluky na ledě proti týmu momentálně vedoucímu týmu a vidět, že i bez posil z NHL, jsou schopni uhrát dobrý výsledek.

 

 

Bez komentáře | Přihlásit se
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se

Příbuzné odkazy

Více článků z kategorie Reportáže z výjezdů

Nejčtenější článek z kategorie Reportáže z výjezdů:
Ani Kladno Slavia nepokořila

Hodnocení příspěvku

Průměrné hodnocení: 5
Počet hlasů: 2


Najdete si čas a hlasujte pro tenhle příspěvek:
Excelentní
Velice dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatný