Login

Přezdívka
Heslo
Ještě nemáte svůj účet?
Můžete si jej vytvořit zde.
Zapoměl(a) jste heslo?

Aktuální výjezd

Žádný výjezd není naplánován.

Návštevnost

Právě je 122 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Články fanoušků POHLED FANOUŠKA: Lev Praha
27.06.2013 | spino | 4952x zobrazeno | Skóre: 2.80

  Lev Praha je hokejový klub, který vznikal morálně zavrženíhodnou cestou. Nejprve se KHL pokusila prorazit v Karlových Varech a Hradci Králové, aby následně zamířila do slovenského Popradu. Lev Poprad si našel spoustu fanoušků a vytvořil si solidní marketingovou základnu. Když se ukázalo, že tento projekt je realizovatelný a vychytaly se mouchy, vedení Lva usoudilo, že generálka proběhla úspěšně, a bez mrknutí oka zradilo všechny věrné fanoušky a s tučnými dluhy odešlo, načež začalo popírat jakoukoliv spojitost s nově vznikajícím Lvem v Praze.


  Sportovní Holding Praha, který pojímá Lev Praha, Spartu Praha, basketbalisty Nymburk, letiště v Letňanech a další firmy spojené se sportem a volným časem však není filantropický výtvor vytvořený ČKD a pochybnou ruskou firmou, přes kterou tečou do České republiky miliony rublů z ropného průmyslu. Je to jedno ekonomické chapadlo ruské chobotnice, která má za cíl uvrhnout Českou republiku zpět do ruské sféry vlivu. Politické i ekonomické. Jedním důkazem z mnoha může být pro běžný sportovní klub naprosto nelogické a směšné vyznání gratulace Miloši Zemanovi v prezidentských volbách. Jak by taky ne, když ruské ropné firmy přes Zemanova spolupracovníka Miroslava Šloufa sponzorovaly jeho volební kampaň.

Lev Praha škodí ve dvou případech:

1) Škodí českému hokeji jako celku.

Hokejoví odborníci v Bělorusku a na Slovensku už prozřeli. Kumulace reprezentantů do jednoho supermužstva ještě vedle jinak chudé a nekvalitní ligy není dobrý nápad. V minulosti tohle ve většině případech nebylo a přesto reprezentace fungovala. „Národní“ týmy nedosahují kvalit, aby mohli konkurovat většině ruských týmů a celá reprezentace tak v lepším případě většinu sezóny prohrává, případně se dostává do křeče a špatnou formu si přenáší do nároďáku. Když se týmu daří – OK. Když nikoliv, je to pohroma pro národní tým. Když jsou reprezentanti rozptýleni, nemůže k celkové křeči mužstva dojít. Dalším důvodem je samozřejmě výchova mladíků, kdy si kluby naberou povinně to nejlepší z ostatních klubů a jakmile odrostou, zmuchlají je a zahodí. Konec. Takhle si reprezentanty nelze vychovávat. A konečně odliv sponzorů, který nyní slovenská liga pociťuje nejvíce a kluby se dostávají do existenčních potíží. Kdo bude mladé reprezentanty vychovávat pak? Kluby z KHL ne a Lev, který ani nemá vlastní mládež, už teprve ne.

2) Ze všech českých klubů škodí nejvíce Slavii, protože s ní svádí nerovný boj o fanoušky

Ze všech klubů, které Lev vysává, je nejvíce bita Slavia Praha. Lev jí přebírá mladé hráče, nebo se o to minimálně snaží a má úspěchy, protože pro mladé hráče je vize KHL za barákem a s vysokým platem lákavá. Dále přebírá hlavně nezávislé diváky, cizince. Slavia se proti této agresi může bránit jen dvěma prostředky. Zaprvé výsledky. Ty jsou důležité, ale vzhledem k finančním možnostem Lva nelze předpokládat, že by se béčko Lva Sparta držela v nízkých vodách a hrála natolik nekoukatelný hokej, že by diváci přecházeli ke Slavii. Zadruhé aréna, která je jediným a skutečným trumfem Slavie, ovšem zde záleží hlavně na majitelích, kam až dotěrného Lva pustí. Drzost Lva totiž sahá do takových rozměrů, že je schopen vytáhnout v nepoměrné síle do Harfy a klidně i pár hodin před zápasem Slavie uspořádat vlastní autogramiádu, či postavit svůj fanklub vedle slávistického.

  (Zlo)Činnost Lva pochopitelně také vadí Vladimíru Růžičkovi, který se vůči působení v KHL několikrát ohradil a přiznal, že pro něj je úplně nepochopitelné, jak v Praze, rozdělené v hokeji na Spartu a Slavii, může někdo fandit Lvu. Následně byl glosován na facebooku tiskovým mluvčím Lva Janem Rachotou:
„Kolega ze Slavie by měl dát panu Růžičkovi mediální školení. Sám sebe ztrapňuje a poškozuje jméno klubu.(…)No a KHL v Praze? Nabídla lidem alternativu a jak je vidět, těch rodičů, manželek a přítelkyň chodilo více než na tu jeho Slavii. Nehledě na to, že i finančně byla Slavia jedním z klubů, který na Lvu vydělal nejvíce. Prostě jednoduše - je to Trenér a manažer, ale žije si ve svém sešívaném mikrosvětě.“
Pane Rachota, když pominu výše zmíněnou návštěvnost, která je v případě Lva zaprvé velice pochybná, neboť Lev rozdává lístky zdarma prakticky na potkání a celkovou návštěvnost poznamenaly 4 v rámci výluky v NHL výjimečné zápasy, kdy na Slavii byl takový zápas jen jeden (Kladno), tak nikdo se o finanční pomoc od vás neprosil!!! Výsledkem bylo pouze to, že jsme díky vám přišli o nejnadějnějšího ofenzivního obránce Jakuba Krejčíka, nejlepšího hráče KHL Romana Červenku, chtěli jste nám vzít Tomáše Hertla a políčeno máte na Lukáše Žejdla. Jakákoliv vaše finanční injekce nikdy nemůže pokrýt sportovní a marketingovou hodnotu těchto hráčů pro Slavii. Naopak vás prosím, do budoucna se ve svém pohlcování mladých hráčů Slavii vyhněte! A že pan Růžička žije v sešívaném mikrosvětě? Díky bohu!!! Je jen málo srdcařů typu Jágr, Růžička, Straka, ale chápu, že pro vás tohle nic neznamená.

  Jeden z majitelů Lva pan Speychal dále tvrdí: „Český fanoušek si špičkový hokej umí najít. Kdo hokeji rozumí, chodí na zápasy Lva. A my víme, že zdejší fanoušek má hokej pod kůží a opravdu mu rozumí.“ Tak pravil pan Speychal. O zasvěcenosti fanoušků Lva do českého hokeje jsme se mohli každý zápas přesvědčovat o přestávkovém programu, kdy návštěvníci soutěžních otázek nevěděli ani jména vlastních hráčů.

  Kotel Lva se skládá z poloviny z fanoušků Sparty nebo Slavie - chameleónů, kteří jeden den jdou na zápas Lva a když vypadne v play-off, hopla do sparťanského (nebo slávistického) dresu a jede se dál. Žádný problém. Druhou polovinu tvoří převážně mimopražští fans, kteří hledají pražskou zábavu a hokej sledují velice povrchně. Výmluvné je, že Lvu nefandí ani pravidelní fanoušci reprezentace, minimálně ne ti pražští (kteří mají svědomí a fandí logicky svému S). Mimo známosti to lze rozpoznat i z reakcí na diskuzních fórech, kde fanoušci reprezentace rovnici Lev = malá repre odmítají. A konečně Lva navštěvují také litoměřičtí „úderníci“, které když je (fanouškovsky) nejhůř, sveze je Lev autobusy do Prahy.

  Marketing Lva se zakládá na nechutně účinném podlézání, počínaje rozdáváním lístků zdarma (a dalších v českém chudém klubu nedostupných výhod), konče demagogickou billboardovou reklamou, kde nám Lev vnucuje své teze o českém klubu (což je samozřejmě nesmysl), pokračovateli pražské hokejové tradice (podle mě to spíš profesionální hokej v Praze destabilizuje) a konečně „malé repre“, která ale poslední dobou dostává trhliny, protože koncepce Lva se mění každým dnem a nyní se zrovna sází na cizince.

  Pokud jsem mluvil o koncepci, musím se omluvit, protože tu pražský Lev na sportovním poli zcela postrádá (ostatně jako Sparta). Jednou se jede na české hráče, když to klape, kupují se další čeští hráči, kteří na to výkonnostně nemají, ale co, jsme přece malá repre. Pak se to začne kazit a najednou se zjistí, že čeští hráči to asi neutáhnout, tak se do toho ještě během sezóny řízne a rázem se začne tvořit klub cizinců. A když se zjistí, že cizinci nelákají, tak Lev vytáhne trumf – české superhvězdy Jágra, Eliáše a Židlického. A jelikož tyto hráče na klubismus, divácké zázemí, ani další okrajové hodnoty nalákat nemůže, začne chrastit měšcem a vytáhne částku, která je hluboce nadhodnocená a v českých poměrech téměř dechberoucí – 100 milionů ročně. Co naplat, že tito hráči už ve svém věku Lev do nejvyšších pater neposunou (lepší by bylo, kdyby se vrátili do svých klubů a zaučovali vedle sebe mladší hráče), hlavní je marketingové lákadlo a na tomto poli Lev skutečně dominuje.

  Lev se během několika měsíců stal finančním hegemonem na českém území a já mám díky tomu o český hokej skutečně velký strach. Během pár měsíců dokázal zapustit kořeny na nejvlivnější místa českého hokeje. Jako místopředseda ČSLH působí jeden z nejvýše postavených mužů ve Sportovním Holdingu Praha Petr Bříza jakožto expert na mezinárodní vztahy. Čí zájmy v této pozici hájí si jistě každý i z rozhovorů s ním domyslí. Vynikající vztahy mají zástupci Holdingu i s prezidentem svazu Tomášem Králem a nejvlivnějším mužem českého hokeje Aloisem Hadamczikem. Holding podchytil i sportovní média. Hlavním mediálním partnerem Sparty je IDNES a hlavním partnerem Lva Deník Sport. Nemůžeme se proto divit, že kromě Vladimíra Růžičky, který své názory ovšem často zveřejňuje přes aktualne.cz, se nenajde v těchto médiích jediný negativní názor na působení KHL v Praze. Proto bych chtěl tento článek pojmout jako alternativu k pozitivnímu názoru na působení KHL a Sportovního Holdingu Praha v České republice. Nechci svůj negativní pohled pojmout jako světonázor, ale v rámci objektivity musí být přijat.Poznámka

Tento článek je názorem autora a nemusí být názorem vedení FK HC Slavia Praha. Fanklub pouze zprostředkovává zveřejnění tohoto článku.

1 komentář | Přihlásit se | Vyhledání
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se
spino | 28.06.13 18:12
http://www.hokej.cz/hartwall-arenu-a-jokerit-helsinky-koupili-rusove-slavny-finsky-klub-ma-za-rok-vstoupit-do-khl/Tady už končí veškerá legrace!
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Příbuzné odkazy

Více článků z kategorie Články fanoušků

Nejčtenější článek z kategorie Články fanoušků:
Slavia versus Kladno v play-off

Hodnocení příspěvku

Průměrné hodnocení: 2.80
Počet hlasů: 26


Najdete si čas a hlasujte pro tenhle příspěvek:
Excelentní
Velice dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatný