Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z výjezdů Furch ve svém prvním derby uspěl
10.12.2008 | Marťas | 1735x zobrazeno | Skóre: 5
k zápasu z 08.12.2008: HC Sparta Praha - HC Slavia Praha 2:3n
Praha – Další bitvu o Prahu přivítala, tentokrát netradičně v pondělí, holešovická Tesla Aréna. Do branky hostující Slavie se postavil mladičký Dominik Furch, který odchytal své první derby. Po zápase mohl být spokojený, i když jeho tým na kluzišti pražského rivala ztratil vedení dvou branek a nebylo daleko, aby domácí přidali ještě gól další. „Druhé vítězství v řadě, snad už to půjde, vypadá to tedy, že je krize pominuta,“ uzavíral po zápase spokojený gólman Slavie Dominik Furch.

Takhle rychlý nástup do derby neočekávali snad ani ti největší slávističtí optimisté. Slávisté vlétli do obranného pásma Sparty rychlostí blesku a domácí Vykoukal si svým faulem vykoledoval dvě minuty. Během chvíle hosté dokázali uzavřít soupeře v jejich obranném pásmu a v čase 1:10 zvedali ruce nad hlavu. David Hruška díky výborné spolupráci s Josefem Beránkem překonal gólmana Pöpperleho. Sešívaná obrana působila komplexním a aktivnějším dojmem a tak domácí hráče nepustila do vážnější šance.

Těsně před polovinou zápasu přidala Slavia další gól. Tentokrát Pöpperleho překonal Jiří Doležal. I když hosté působili aktivnějším dojmem, Sparta se zuřivě snažila o vyrovnání. V závěru druhé třetiny domácí hráči společně s fanoušky oslavovali vstřelenou branku, rozhodčí Minář si však nebyl jistý, zda kotouč překročil brankovou čáru, jel se tedy poradit s kolegou u videa. Na základě rozhovoru s videorozhodčím se zkušený Minář rozhodl branku neuznat. „David Výborný mi to chytře vystřelil do zad. Odrazilo se to a Drtič (Jiří Drtina) to zachytil. Spoluhráči hned říkali, že puk nepřekročil brankovou čáru, takže jsem byl klidný,“ prozradila po zápase hvězda zápasu Dominik Furch.

Ve třetí třetině už to vypadalo, že se Sparta na obrat nezmůže. Rozhodčí během poslední části střídavě nabízeli oběma týmům výhodu jednoho muže na ledě. Proměnit nabídnutou výhodu se povedlo až těsně před začátkem poslední desetiminutovky. David Výborný se ocitl sám před hostujícím gólmanem a nenápadnou střelou ho překonal. Holešovičtí se tak přiblížili na rozdíl jednoho gólu, Slávisté na chvíli znervózněli a to se jim stalo osudné. Během ani ne minuty stejný hráč srovnal na 2:2. „Je to škoda, první gól, to mu asi moc nesedlo, nějak to tam přeskočilo. Druhý gól tam doplácali. Škoda, mohli jsme vyhrát za tři body,“ přemítá nad dvěma rychlými góly Sparty hostující gólman. Do konce základní hrací doby mohla Sparta ještě několikrát udeřit, skvělý Furch však všechny pokusy, mnohdy i jasné gólové situace, domácím překazil. Po jedné ze střel ho zachránila i konstrukce jeho branky.

Protože stav byl po 60ti minutách nerozhodný, mohlo o vítězi rozhodnout prodloužení, avšak se tak nestalo. I když oba týmy, ale především Slavia měla několik slibných příležitostí.

O vítězi zápasu tedy nakonec musela rozhodnout loterie v podobě samostatných nájezdů. V této dovednostní soutěži mají vršovičtí svého odborníka – Jaroslava Bednáře. Tentokrát jel proti gólmanovi soupeře dvakrát a ani jednou neminul. Byl však jediným střelcem hostů. David Výborný jel první i poslední nájezd z řad domácích. Zatímco poprvé se nemýlil, podruhé už Furcha nepřekonal. „Stáhnul si to do bekendu, já jsem tam dal ruku, se štěstím mě to škrtlo a šlo to za bránu,“ popisuje druhý nájezd Davida Výborného, poslední zápasu, očividně šťastný hostující gólman, který byl vyhlášen za hvězdu utkání v dresu Slavia. Protože se za Spartu se trefil David Výborný jen jednou, odvezli si z Tesla Areny Slávisté dva body. „Druhé vítězství v řadě, snad už to půjde, vypadá to tedy, že snad už krize pominula,“ uzavřel Furch.