Login

Přezdívka
Heslo
Ještě nemáte svůj účet?
Můžete si jej vytvořit zde.
Zapoměl(a) jste heslo?

Aktuální výjezd

Žádný výjezd není naplánován.

Návštevnost

Právě je 93 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z výjezdů Dám dělovou ránu (bum, bum, bum, bum, a rozbiju bránu, můj bude váš dům...)
15.12.2013 | admin | 2605x zobrazeno | Skóre: 4
k zápasu z 13.12.2013: Mountfield HK - HC Slavia Praha 1:6

Jaký byl v pořadí čtvrtý výjezd měsíce? Jak jinak než povedený. :)


I čtvrtý výjezd měsíce nalákal slušný počet fanoušků a do Hradce Králové tak z Edenu vyráží dva plné autobusy. Až do první zastávky na benzínce nic nedává tušit nějak výjimečný výjezd. Běžné tlachání, dodržování pitného režimu, prostě klasika. Někde na půl cesty do Hradce se ale samozvanými DJi výjezdu jmenují pánové z C.D.M.. Kolotočář Michal David ještě neprojde, ale božský Kája kupodivu rozezpívá celý autobus. Už před Hradcem je pak jasné, který z jeho hitů bude hymnou výjezdu. Po příjezdu do Hradce zjišťujeme, že nikdo (ani řidič!) neví, kde je zimák a kudy k němu. Navíc nám volá PČR, kde jsme, že na nás čekali na kraji města a že jsme je někudy objeli. Nakonec těsně před začátkem zápasu přijíždíme ke stadionu, kde k našemu překvapení probíhá přehlídka policejních sborů Královehradeckého kraje. Jsou k vidění snad všechny druhy uniforem včetně kosmonautů a psovodů. Vypadá to, že místo nás čekali výjezd z Polska nebo odněkud z Balkánu. Nicméně se snaží dokázat, že tam nejsou zbytečně a tak nám nedovolí hnout se z parkoviště před stadionem ani na krok. Rychle pořizujeme lístky a jdeme do sektoru.

Tam připevňujeme vlajky a buben (nutno říct, že sektor v Hradci je na to snad nejlepší z celé extraligy) a začínáme fandit. I s těmi, co přijeli sólo, se nás v sektoru schází asi 150. Hokejisté s góly naštěstí počkali až na to, než budeme všichni a tak si do sirény stihneme užít dva góly v síti domácích. Třetina končí 0:2 pro Slavii a my jdeme otestovat kvalitu místních klobás. Ve druhé třetině se většina aktivních stahuje do prostoru nad vlajky a na fandění je to znát. Bohužel pro část lidí je stále důležitější stát v sektoru co nejvýše, případně mít možnost opírat se o zábradlí a horní polovina sektoru tak fandí jen sporadicky. Spodní část sektoru se ale fanděním baví. Daří se dlouho držet chorály a při „Nejlepší na světě“ vyzkoušíme snad všechny druhy fandění. Po druhé třetině vedeme stále o dvě branky 1:3. Třetí část se mění ve slávistickou exhibici a podle toho si fandění užíváme. Od 50. minuty vedeme už 1:5 a dvě minuty před koncem zvyšuje Růža na konečných 1:6. Tady je nutné vyzdvihnout domácí fanoušky, kteří nejen, že fandí až do konce, ale i po šesté brance ze stadionu odchází jen jednotlivci.

Po skončení zápasu probíhá tradiční děkovačka, po které jsme nějakou dobu drženi v sektoru. Věc známá z fotbalu, na hokeji ale poměrně nezvyklá. Po odchodu před zimák zjišťujeme, jestli nás policie pustí za hráči, ale zřejmě už konečně pochopili, že Hradec nepodpálíme a tak nám nikdo nebrání. Poděkujeme hráčům, proběhne nějaké to podepisování a focení a vyrážíme zpátky domů. Pár lidí se ještě odděluje podpořit slávistické futsalisty, kteří hrají v nedaleké hale. Dostáváme policejní doprovod a máme zakázáno zastavit na první benzínce za Hradcem (zřejmě kdybychom si to s tím podpalováním rozmysleli). V autobusu plynule navazujeme na konec první cesty, jen samozřejmě o pár piv a šest gólů veselejší. Čím šílenější písnička od Gotťáka, tím větší úspěch (samozřejmě největší úspěch má opět Dám dělovou ránu, která zní několikrát). Ulička autobusu se mění v taneční parket a zábava dostává větší grády. Na první možné benzínce doplňujeme opět vyschlé zásoby a pokračujeme ve slavení, tentokrát ve stylu Ať žijí duchové. Zkrátka takový výjezd tu už nebyl pěkně dlouho.  :)

 

Hodnocení:

 

Počet diváků: 5304, z toho asi 150 hostujících

 

Atmosféra: po říjnových Pardubicích asi letos nejpovedenější výjezd. Škoda jen, že se nezapojovali všichni, co přijeli, ale i tak jsme si fandění užili. Na domácí straně byly celý zápas k vidění velké vlajky a odhadem čtyřsethlavý kotel fandil neúnavně celý zápas. Ke cti jim patří i to, že se celou dobu věnovali podpoře svého týmu a ne nadávkám, bez pískání se obešla i naše děkovačka.

 

Klady výjezdu: slušná účast, obě cesty autobusem, příjemný zimák s pěkným sektorem pro hosty (obzvlášť možnost vyvěšení vlajek není rozhodně v extralize pravidlem)

 

 

Zápory výjezdu: naprosto zbytečné nasazení PČR u stadionu, takhle vyhozené veřejné peníze se jen tak nevidí

 

 

VIDEA:

Závěr zápasu + děkovačka

Hymna výjezdu :) - měli bychom ještě zapracovat na choreografii, Karel jí má promakanou 

 

PS:  o tom co se dělo v druhém autobusu se kroniky nezmiňují ;)

Bez komentáře | Přihlásit se
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se

Příbuzné odkazy

Více článků z kategorie Reportáže z výjezdů

Nejčtenější článek z kategorie Reportáže z výjezdů:
Ani Kladno Slavia nepokořila

Hodnocení příspěvku

Průměrné hodnocení: 4
Počet hlasů: 4


Najdete si čas a hlasujte pro tenhle příspěvek:
Excelentní
Velice dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatný