Vyjezdy
Zapasy
reset
S WARS - jak vznikalo choreo na derby
08.03.2014
admin
3321

Od prvního nápadu a? k realizaci při derby - podívejte se, jak vznikalo slávistické choreo.


Choreo na poslední derby letošní základní části začínáme řešit víc ne? měsíc před zápasem. Díky olympijské přestávce nemusíme řešit, jak zkombinovat malování chorea s domácími nebo venkovními zápasy Slavie. Sparta nás v dosavadních třech zápasech v?dy porazila a ani co se týče chorea jsme se zatím nijak nepředvedli. Chceme tedy udělat něco opravdu pořádného. Nakonec se rozhodujeme pro první skutečně malované choreo. Ne "omalovánky" jako dosud, ale něco opravdu propracovaného. Nikdo z nás nemá s ničím podobným zkušenosti, ale kdo se bojí, nesmí na choreo!

Jen přípravy na samotné malování zabraly týden. Upravit předlohu tak, aby se podle ní dalo malovat, vybrat správné barvy, nakoupit materiál. Konečně je vše připraveno a jde se na věc. První den se nás v tělocvičně schází pět. Stíháme jen slepit plachtu, na kterou se bude malovat, připravit barvy a zbytek necháváme na další den, kdy nás má být víc. 

Druhý den se nakonec schází sedm lidí. První namalované plochy vypadají spíš jako vzor pro maskovací sí?, ale nezbývá ne? doufat, ?e máme všechno rozpracované dobře. Naštěstí se s postupujícím časem začíná Yoda na plachtě přeci jen rýsovat. Po 12 hodinách všechno balíme, tenhle víkend u? se víc nestihne.

O týden později se dáváme konečně dohromady ve větším počtu. 13 párů rukou je znát a od rána jde práce rychle od ruky. Dolepujeme ještě další pruhy k plachtě, doděláváme detaily na Yodovi, pláš?, vesmír a světelný meč. A? u něj přichází první zádrhel - dochází sprej a ani po projetí hobby marketů v okolí se nedaří sehnat další. Po osmi hodinách práce tedy všechno balíme a poslední úpravy necháváme a? na den zápasu.

V den zápasu nás jde 12 do haly u? víc ne? tři hodiny před začátkem. Doděláváme meč a přemotáváme plachtu tak, aby se dala rozvinout v sektoru. Část lidí mezitím dodělává nápisy, které choreo doplní. Všechno jde rychle od ruky a hodinu před zápasem u? nemáme co dělat.

K samotnému předvedení chorea - konečně klape všechno tak, jak má. Mo?ná mohl být nápis o trochu blí? k plachtě, ale to je opravdu jen detail. Slavii se navíc podaří Spartu porazit a tak má choreo i š?astný konec - vláda temné strany skončila. :)

Celkové náklady na choreo byly asi 10000 Kč a samotná příprava zabrala v součtu přes 230 hodin práce.

 

VIDEA:

101. derby pra?ských S - S WARS (autor: ALNI film) odkaz

Choreo derby 2.3.2014 (autor: MichalS) odkaz

 

BONUS:

Během přípravy chorea v hale došlo i ke skutečnému souboji světelnými meči :)

 

 

Kalendář

Červenec 2024
po
ut
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ankety

Slávisti, co říkáte na aktuální složení kádru pro novou sezónu?
Počet hlasů: 1260 Výsledky ankety

Aktuální výjezd

Žádný výjezd není naplánován.