Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z domácích zapasů Tygři sahali po bodech, měli však krátké drápky
06.01.2009 | Marťas | 1560x zobrazeno | Skóre: 5
k zápasu z 30.12.2008: HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 4:3
Po dvou třetinách to znovu vypadalo na další jasný slávistický zápas. Domácí vedli už 4:1. Poté se ale Tygři opět vzchopili, přidali dva góly a utkání se změnilo v drama. V závěru podržel sešívané skvělými zákroky Stanislav Neruda. Již podruhé za sebou se tak hráči pod vedením Vladimíra Růžičky radovali z tříbodového vítězství.
Praha - Hosté vstoupili do utkání aktivněji. Jako opravdové šelmy se tlačili před branku Stanislava Nerudy. Kotouč však za jeho záda neprotlačili. Postupem času, s přibývajícími neuspěšnými pokusy o skórování, však tygří tlak uvadal. Ke konci třetiny se dostávali na koně spíše domácí. Asi nejvýraznější akcí závěru třetiny byla akce Josefa Beránka. Stál sám před Michalem Fikrtem, trefil však jen brankáře. Po první dvacetiminutovce tak odcházeli hráči do kabin za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině se však především domácí hráči rozstříleli. Nejdříve, necelé dvě minuty po zahájení třetiny, se trefil Roman Červenka. V zápětí ho napodobili David Hruška a Tomáš Micka. Za hosty snižoval na 3:1 Milan Bartovič. Liberečtí se ale dlouho z gólu neradovali. Z následující akce totiž skóroval Jiří Doležal a rozdíl byl opět tříbrankový.

Tygři si však v poslední části ještě vynutili drama. Nejdříve na 4:2 snížil Zdeněk Blatný a do poloviny poslední části Nerudu překonal i Jan Plodek. Rozdíl byl tedy opět jen jediná branka. Hosty snížení nastartovalo a rázem byli všude. Vyrovnání jim však zhatilo vyloučení a Slavia získala i přes závěrečný severský nápor již podruhé v řadě všechny tři body.