Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z domácích zapasů Slavia nezaváhala ani proti Kladnu
06.01.2009 | Marťas | 1527x zobrazeno | Skóre: 5
k zápasu z 04.01.2009: HC Slavia Praha - Rytíři Kladno 5:1
Plán splněn! Tak přesně tohle si mohli říct slávističtí hokejisté po zápase s Kladnem. Po první třetině vedla Slavia 3:0 a celý zápas vypadal téměř jako její přesilovka. Velkou měrou se na konečném výsledku 5:1 přičinil také zkušený útočník Jaroslav Bednář. Zápas se příliš nevyvedl kladenskému brankáři Kopřivovi, který si určitě přál předvést se před reprezentačním koučem Vladimírem Růžičkou v lepším světle. Ač se snažil sebevíc, puky za jeho záda padaly a příliš herní podpory nenašel ani u svých spoluhráčů.
Do vysočanské O2 Areny se už nejezdí pro body. V současné době se tam jezdí spíše pro pěkný gólový příděl. Slavia v posledních čtyřech zápasech nasázela svým soupeřům rovných dvacet branek. Naposledy mistr rozdrtil buldoky z Kladna. Už v páté minutě středočeský tým prohrával 2:0. Do konce zápasu pustil Kopřiva za svá záda už jen další tři puky, spoluhráči mu však mohli děkovat. Nebýt reprezentačního gólmana, je možné, že by zápas skončil i s dvojciferným výsledkem.

Útočná řada Jaroslav Bednář, Roman Červenka a Jakub Sklenář prožívá plodné období. V zápase proti Třinci skórovala v čase 1:07. V nedělním zápase proti Kladnu rozvlnila síť za reprezentačním gólmanem Kopřivou už o dvě vteřiny dříve, tentokrát zakončoval Sklenář. Ač se Kopřiva snažil sebevíc, Slávisté byli v tlaku prakticky po celý zápas. V čase 5:13 šel Josef Beránek na trestnou lavici, Kladno však sehrálo přesilovku tak špatně, že vyústila spíše v tlak domácích, který pokračoval až do konce třetiny a následně i zápasu.

Kam zmizela trápící se Slavia? Hráči se oklepali a jejich puky opět začaly putovat až za brankovou čáru soupeřů. Tým také dostal nový impuls. Místo Adama Svobody, který v současné době zastává pozici druhého gólmana a Dominika Furcha, který je na MS dvacetiletých, se v sestavě objevil Stanislav Neruda z Havlíčkova Brodu. Ten už od zápasu s Litvínovem hájí slávistickou klec a chytil neuvěřitelnou fazonu. Už ve svém první zápase nebyl daleko od čistého konta a v zápase s Kladnem k němu opět neměl daleko.

O čisté konto připravil Nerudu až ve 49. minutě Tomáš Horna. Ten se však do paměti diváků zapsal již předtím. Poslal si puk podél mantinelu kolem slávistického obránce Pavla Kolaříka. Na poslední chvíli se chtěl stejně jako kotouč protáhnout za Kolaříkovy zády. To se mu však už nepodařilo. Kolařík ho nabral na svá záda jak na lopatu a uklidil na domácí střídačku. Otřesený Horna se chvíli vzpamatovával, kde se to vlastně ocitl a po chvíli putoval zpátky na led, kam mu museli pomoci i domácí kustodi a hráči.

Slavia tedy v sérii čtyř domácích duelů ani jednou nezaváhala a přejela i kladenský tým. Tentokrát po konci utkání svítil na světelné kostce nad ledem výsledek 5:1. Díky této výhře se Slavia bodově dotáhla na třetí Spartu, která zaváhala ve Vítkovicích.