Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z domácích zapasů Micka si zastřílel, Slavia přejela Karlovy Vary
27.01.2009 | Marťas | 2575x zobrazeno | Skóre: 5
k zápasu z 25.01.2009: HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 7:3
„Tomáš Micka“ znělo vysočanskou O2 Arenou. Už po osmi minutách byl v karlovarské brance náhradník Sáblík. Zaslouženou hvězdou utkání byl vyhlášen slávistický útočník Tomáš Micka. Ten Karlovarským zasadil pořádný úder – čtyři branky a k těm přidal ještě asistenci.
Zápas s karlovarskou Energií začínal v 15 hodin. Jak se zdá, tak tento čas hostům příliš nevyhovoval. Zato domácím a zejména Tomáši Mickovi zápas perfektně sedl.

Slavia vstoupila do utkání aktivněji. Neuběhly ještě ani dvě minuty a Mensator už vytahoval kotouč ze své branky, Jaroslav Bednář tímto zásahem prodloužil svou sérii zápasů s minimálně jedním bodem. Dalším, kdo poslal kotouč za Mensatorova záda, byl Vladimír Růžička mladší. Vary se nadechovaly na odplatu, ale to už jim další ránu zasadil Tomáš Micka a Mensator v čase 7:53 přenechal své místo v brance Sáblíkovi. Dvojnásobnou přesilovku nadělil rozhodčí Vampola hostujícím hráčům. Vary se snažily Furcha překonat, mnohdy chyběl jen kousíček. Furch ale zůstal nepřekonán. Snížení na 3 – 1 přišlo až v patnácté minutě, když Zucker překonal domácího gólmana střelou mezi betony. Během chvíle však další ránu Karlovarským zasadil Micka. Dostal perfektní přihrávku od Růžičky a kotouč zasunul do branky.

V druhé třetině zvýšily Vary svoji aktivitu o úpravu stavu, leč marně. Ač se Varští snažili sebevíc, nedařilo se jim Furcha překonat. Kotouč si vzal do parády opět Micka a mohl se radovat ze svého třetího gólu večera. Na ledě přistálo několik čepic a dokonce i ručník. Ještě předtím, než odešli hráči na druhou přestávku do kabin, podařilo se Mickovi přidat další gól. Už jeho čtvrtý v tomto zápase. Tentokrát opět po skvělé přihrávce od Růžičky. „Vzpomněl jsem si, že táta dal jednou v extralize taky čtyři góly, jsem rád, že jsem ho vyrovnal,“ prozradil po zápase viditelně spokojený Micka.

V poslední části se dočkali i Karlovarští. Nejdříve se trefil Skuhravý a posléze i Zucker. To bylo však z jejich strany vše a čtyři vteřiny před koncem ještě skóre upravil Jiří Doležal. Slavia zaslouženě vyhrála, když Tomáš Micka vyučil soupeře čtyřmi přesnými zásahy a jednou asistencí.

Vedoucí muž tabulky produktivity však 45. kolo O2 extraligy nedohrál. Bednář v závěru první třetiny zůstal ležet po střetu z Dobroněm. „Po faulu jednoho z karlovarských hráčů, který ho píchnul špičkou hole do břicha, odešel Jarda do kabiny, kde dokonce zvracel. Byl odvezen do nemocnice. První zprávy hovoří o tom, že má něco se slezinou." řekl na tiskové konferenci po utkání asistent trenéra Slavie Jiří Kalous. Poslední zprávy však hovoří o tom, že by měla být Bednářova slezina v pořádku.