Zapoměl(a) jste heslo?

Návštevnost

Právě je 120 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z domácích zapasů Bednář vytvořil rekord, z vysokého vítězství se však radovali tygři
16.02.2009 | Marťas | 1973x zobrazeno
k zápasu z 13.02.2009: HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 1:7
Slavia vstoupila do utkání lépe. Roman Červenka otevřel skóre zápasu a druhou asistenci si připsal Jaroslav Bednář, který tímto bodem vytvořil nový rekord v počtu zápasů za sebou alespoň s jedním bodem. Milník Bednářovi však brzy zhořkl. Postupně se Tygři rozjeli a zastavili se až s koncem zápasu. To už na multifunkční kostce nad ledem svítil stav 1:7.
Praha - Zápas začal vcelku opatrně, i když několik výpadů Tygrů v úvodu utkání vypadalo vcelku nebezpečně. Pak ale Slavia zabrala a vypadalo to, že se rozjede stejně jako v Litvínově. V polovině deváté minuty rozehrál z rohu Jaroslav Bednář, Jakub Sklenář posunul na Romana Červenku a ten rozjásal slávistické fanoušky. Slavia se dostala do vedení a Jaroslav Bednář asistencí u gólu vytvořil nový rekord v délce série s jedním bodem. Jednadvacátým utkáním s alespoň jedním bodem překonal svého trenéra, který doposud rekord držel s dvaceti zápasy s bodem. „Vzpomněl jsem si na to, ale dneska to byl tak hrozný hokej, že mě to vlastně těšilo jenom v ten moment,“ prozradil po zápase viditelně rozladěný rekordman. Ze strany Slavie to bylo totiž vše. Během dvou minut srovnal Kašpařík. Do konce třetiny dostal Liberec do vedení svým zásahem Václav Nedorost a poté ještě svým dnešním druhým zásahem Kašpařík. Do kabiny tak Slavia odcházela za nepříznivého stavu jedna ku třem.

Všichni doufali, že v šatně proběhne drobná bouřka, hráči si řeknou své a do zápasu se vrátí jiný tým. Ale nebylo tomu tak. Slavia snad ještě více polevila a Liberec se postupně vzdaloval svému soupeři. Hlavně střelecká produktivita domácího celku byla alarmující. Na branku Tero Leinonena putoval stejný počet střel, jaký dostali liberečtí hráči za Furchova záda, tedy tři. V druhé třetině postupně zvyšovali Vrbata, Pletka a Nedorost. „Jezdili jsme tam jak na pouti, bylo to takové zvláštní, Liberec hrál výborně, byli důrazní jak před bránou, tak i v rozích,“ hledal příčiny vysoké prohry Bednář.

Do poslední třetiny nastoupil do branky místo Furcha Jaroslav Suchan. Ani on však libereckým tygrům dlouho neodolal. Ve čtvrté minutě ho překonal Radim Vrbata a Liberečtí slavili už sedmý zásah. Zbytek zápasu se dohrál už spíše jen z povinnosti. Skóre se už neměnilo ani přes čtyři vyloučení domácích.

Slavia díky prohře ztratila první místo a jistotu Ligy mistrů, když ji o bod přeskočily Pardubice. V neděli vršovický tým čeká zápas s Tŕincem. „Zápas s Třincem nebude lehký, bude to zápas jako v play-off, dnes zbývají tři zápasy do konce základní části a nebude zápas, ani střídání, které bude lehké,“ ví Jaroslav Bednář. Slávistický kanonýr si byl jistý, že pokud chce Slavia získat opět jistou Ligy mistrů, musí vyhrát všechny tři poslední zápasy a počkat na zaváhání Pardubic.