Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z domácích zapasů Vítkovice mají první skalp z Prahy
04.03.2009 | Marťas | 1682x zobrazeno
k zápasu z 04.03.2009: HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 1:5
Slavia jako vítěz základní části narazila v prvním utkání na rozjeté Vítkovice. Tým, který si v předkole lehce poradil s Bílými Tygry, přehrál zejména v poslední části i pražský tým. „Nebyli jsme schopní se střelecky prosadit, i když šance jsme si vytvářeli,“ hodnotil utkání Jiří Kalous.

Souboj Slavia a Vítkovic vybízel k souboji obran. První třetina tomu však příliš nenasvědčovala. Hrál se uvolněný hokej a ani jeden ze soupeřů se nemohl usadit v útočném pásmu. Ještě před koncem první minuty se do slibné šance dostal Jakub Sklenář. Brzy ho následoval i Červenka, který i několikrát dorážel a Štěpánkovi v brance musela pomoci až obrana, protože vítkovický gólman kotouč ne a ne zkrotit. Slávisté byli celou třetinu aktivnější, usadit v útočném pásmu se jim však nedařilo. Příkladem toho může být akce, kdy Jiří Doležal vyvezl kotouč ze svého obranného pásma až k brankové čáře soupeře, odkud ho poslal mezi kruhy Holcovi. Ten však trefil Štěpánka pouze do prsou. „Nebyli jsme schopní prosadit se, i když šance jsme si vytvářeli,“ popisoval asistent trenéra Jiří Kalous. V útočném pásmu se Slavia na delší dobu usadila, až když dostala výhodu přesilovky. Činila se hlavně Bednářova řada. Červenka a Sklenář jeli sami proti jedinému útočníkovi. Červenka se rozhodl střílet a Štěpánek byl i tentokrát bezchybný.

Do druhé části vstoupili aktivněji hosté, což vygradovalo i v první gól utkání, který padl při vyloučení Kadlece. Strapáč poslal na druhou stranu branky volnému Kvapilovi a ten se nemýlil. „Ta střela trefila Drtiče (Jiřího Drtinu – pozn. autora) a nějak to tam přeskočilo. Hodili jsme to za hlavu, to se stát může, nějak jsme se tím nezaobírali,“ popisoval po zápase Dominik Furch. Slávisty probral až vyrovnávací gól Červenky. Zejména Bednářova řada poté soupeři dávala jasně znát, kdo je vítězem základní části. V čase 29:37 putoval na trestnou lavici Jiří Drtina a hned z první vítkovické střely propálil Furcha Jurečka. V závěru třetiny na trestnou lavici putoval Burger. Slávisté se v přesilovce nejdříve usadili v útočném pásmu. V závěru třetiny však gól nevstřelili a tak domácí šli do kabin s jednobrankovou ztrátou.

Hosté se v úvodu třetí třetiny museli ještě dvacet vteřin bránit přesilovce, která pokračovala z minulé třetiny. Poslední část se však domácím v žádném směru nevyvedla. Pražané byli všude o krok pozadu a kotouče se jim odrážely od hokejek. Rozháranou poslední třetinu hosté využili, když domácí dorazili třemi góly. „Podařilo se nám ubránit první třetinu, pak tam padlo pár branek,“ popisoval svou první čtvrtfinálovou výhru hostující Štěpánek. Posledních pět minut oba týmy spíše už jen dohrávaly. „Domácí už asi věděli, že nevyhrají, tak možná šetřili síly na zítra,“ uzavíral autor dvou branek hostů Marek Kvapil. „Byl to první zápas, vyhrát se musejí čtyři, zítra je nový zápas,“ věděl Furch. Krutou porážku v prvním čtvrtfinále neodvrátil ani navrátilec do sestavy po zranění ruky Marek Tomica.