Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z domácích zapasů Slavia vlétla do utkání a srovnala stav série
05.03.2009 | Marťas | 1742x zobrazeno | Skóre: 5
k zápasu z 05.03.2009: HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 3:2
Stav čtvrtfinálové série je srovnán. Oba týmy získaly v Praze po jednom vítězství. Slávisté vlétli do utkání aktivněji a během dvou a půl minuty už vedli o dvě branky. Nakonec utkání vyvrcholilo drobným dramatem, když hosté dostali několik minut před koncem přesilovku pět na tři a necelou minutu před koncem dokonce snížili na nejtěsnější rozdíl. To ale bylo vše a domácí pro tento zápas svou svatyni uhájili.
Hala jásá, slávistické vlajky vlají. Slávisté porážejí Vítkovice nejtěsnějším možným rozdílem a srovnávají stav série na jedna – jedna. Čtvrteční zápas byl po všech stránkách jiný než ten středeční. „Jsme hodně rádi, že jsme utkání zvládli vítězně, pro hráče je to důležité z hlediska psychiky. Povzbuzující byl i náš výkon, který byl dnes o hodně lepší než včera,“ hodnotil po utkání Jiří Kalous. O něco méně spokojený byl jeho vítkovický protějšek. „Nejsme spokojeni s výsledkem a hlavně s výkonem v první polovině utkání,“ revidoval utkání asistent trenéra Vítkovic Kamil Konečný.

Slávistům se podařilo perfektně vymazat z myslí středeční zápas a na soupeře hned ze začátku vlétli. „To je válec, co,“ hlásil do telefonu už  po první třetině slávistický fanoušek. „I včera jsme měli v úvodu dvě, nebo tři velké šance, bohužel jsme neskórovali, dnes ano, takže se ten zápas odvíjel úplně jinak,“ hledal rozdíly ve čtvrtfinálových zápasech Karol Sloboda. Nakonec to ale bylo ještě drama.
Domácí na začátku zápasu zářili energií, soupeře ničili zdravou agresivitou a puky z jejich hokejek létaly oproti včerejšku mnohem častěji na soupeřovu klec. „V prvním zápase jsme moc nechodili do branky, všichni víme, že góly padají z takovýchto situací, takže je musíme vytvářet a snažit se, aby to tam padlo,“ věděl Josef Beránek. Pražané byli ale aktivnější po celý zápas. Bednář na začátku druhé třetiny vyslal na vítkovickou branku tak tvrdou střelu, že se po ní Štěpánek dlouho sbíral z ledu.

Během dvou a půl minuty hry vedli Slávisté už dva – nula. Za Štěpánkova záda doputovaly velmi podobné střely.  V obou případech stříleli obránci od modré a při letu kotouče jej někdo tečoval. V prvním případě to byl Doležal a ve druhém Josef Beránek. „Káca (Petr Kadlec – pozn. autora) pěkně vystřelil od modré, takto tečnout puk, to je i o štěstí,“ popisoval kapitán Beránek.

Vítkovičtí se na rozdíl od domácích do útočného pásma museli vždy tvrdě probojovat. Když už se tam dostali, práci jim kazil Dominik Furch, který se oproti minulému střetnutí mohl spolehnout na svou obranu a nejen na ni. Kupříkladu ve 29. minutě mu pomohl útočník Marek Tomica od dotírajících vítkovických hráčů.

Hosty na chvíli probral gól Klimka. Ale jen na chvíli. Karol Sloboda brzy využil přesilovky pět na tři. „Zahráli jsme klasické pět na tři, Káca (Petr Kadlec – pozn. autora) mi to dal hned z voleje, vystřelil jsem a mám radost, že mi to tam padlo,“ popisoval svou trefu Sloboda. Dvě stejné přesilovky zůstaly na druhé straně nevyužity. Šťastný střelec slávistické branky v tu chvíli ani netušil, že jeho gól bude zaznamenán jako vítězný. Půl minuty před koncem totiž na konečných 3:2 snížil Petr Kuboš. „Takové góly bychom neměli dostávat, byla to chyba, rozebereme si to a doufám, že už se to nestane,“ přemítal o druhém gólu hostí Karol Sloboda.

I přes porážku pražského týmu v úvodním čtvrtfinále přilákalo to druhé do ochozů větší návštěvu. Diváků se nakonec v O2 Areně sešlo 6879. Domácí kotel byl mnohem zaplněnější než při minulém zápase. I ten vítkovický se po úspěchu v prvním zápase znatelně rozrostl.