Login

Přezdívka
Heslo
Ještě nemáte svůj účet?
Můžete si jej vytvořit zde.
Zapoměl(a) jste heslo?

Návštevnost

Právě je 99 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Reportáže z domácích zapasů Ostře sledovaný výrok videorozhodčího sebral Slavii poslední vítr z plachet
22.03.2009 | Marťas | 1763x zobrazeno
k zápasu z 20.03.2009: HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň 0:6
První semifinále slibovalo bitvu, která se jen tak nesmaže z paměti fanoušků a skutečně tomu bylo tak. Ovšem nebylo to díky okouzlujícímu hokeji, ale díky spornému momentu ze čtrnácté minuty. Po střele Slobody byli Slávisté přesvědčeni, že se jedná o gól. Videorozhodčí byl však odlišného názoru a gól následně nebyl uznán s vysvětlením, že ho nebylo dosaženo. Plzeňští v tu chvíli vedli již tři – nula. Pak hosté přidali ještě tři branky a v Praze získali za výhru šest – nula první semifinálový bod.

Slávisté v utkání příliš nestříleli, hostům se utkání vydařilo o poznání lépe. „První dvě třetiny jsem neměl skoro žádné zákroky a musel jsem se mnohem více soustředit, aby mi tam nepropadl nějaký kotouč,“ popisoval plzeňský gólman Jan Chábera. Zápas se však nezapíše jen jako další z řady semifinálových duelů. Čtrnáctou minutu prvního semifinálového střetnutí mezi Slavií a Plzní si budou pamatovat všichni. Neuznaný gól, trest pro hráčskou lavici, Jiří Kalous vykázaný do publika, to je výčet následků po střele Karola Slobody ze zmiňované minuty.

Co se vlastně stalo? Karol Sloboda v čase 13:54 vystřelil na Cháberu, puk se odrazil od branky. Hráči i fanoušci se začali radovat z dosaženého gólu několik desítek vteřin po třetím plzeňském. „Vyhrálo se buly, naznačil jsem, že budu střílet, obešel jsem si hráče a poměrně z rohu jsem vystřelil,“ popisoval svou střelu slávistický obránce Karol Sloboda. „Spoluhráči i naši fanoušci se začali radovat, tak jsem myslel, že to byl gól,“ komentoval. Hlavní rozhodčí však hned naznačoval, že se pojede poradit dnes již podruhé se svým kolegou u videa. O radu žádal také v jedenácté minutě po střele Martina Straky, tehdy ukázal, že gól platí. Když se vracel tentokrát, všichni očekávali stejný verdikt. Ten se však nekonal. Sudí u videa doporučil gól neuznat. Podobného názoru je i komentátor České televize Robert Záruba. „Záznam jsme si rozfázovali a kotouč se nám před brankovou čarou neztratil z dohledu,“ komentoval již v přímém přenosu utkání. „Slyšel jsem, jak tam cinkla tyčka a pak se to vrátilo hned přede mne, tak jsem si říkal, že to byla jen tyčka,“ souhlasil s komentátorem Jan Chábera.

Odezva na sebe nenechal dlouho čekat. Při dalším přerušení se inkriminovaný moment objevil na kostce nad ledem, kde si ho prohlédli diváci, hráči i trenéři. Na tomto záběru to skutečně vypadalo, že puk skončil za brankovou čarou. Trenér Růžička se snažil domoci opětovné kontroly u videa, čemuž však sudí nakloněni nebyli. Domácí tak dlouhé minuty odmítali nastoupit k další hře, výsledkem byl dvouminutový trest pro domácí hráčskou lavici a vykázání asistenta domácího trenéra Jiřího Kalouse na tribunu. „I nyní si myslím, že to byl gól a měl platit,“ zmínil se na pozápasové tiskové konferenci Jiří Kalous.

Jednalo se o sporný moment zápasu a ty by se na kostce pouštět neměly, aby se mezi diváky nedmíchaly emoce. „Rozhodčí rozhodl a v tu chvíli to již sporný moment nebyl. Neměli jsme důvod to nepustit,“ vysvětloval marketingový manažer domácích Jan Kratochvíl.

Pokud by gól byl uznán, byla by to rychlá reakce na třetí plzeňský gól Pavla Vostřáka, který padl necelou půlminutu předtím. „Pokud by to bylo tři – jedna, tak si myslím, že se ještě do toho zápasu můžeme dostat,“ popisoval Karol Sloboda. Rozhodčí gól neuznal a přibližně pět minut na to následoval další gól Zdeňka Kubici. V druhé třetině na šestibrankový rozdíl zvýšili Kubica a Kovář.

Inkriminovaný moment se zdá, že sebral Slávistům poslední vítr z plachet. Domácí od začátku téměř nestříleli a Chábera byl skoro bez práce. Pražané se ještě snažili o korigování výsledku v úvodu poslední třetiny. I tyto snahy však zůstaly nevyužity. „Po výborném vstupu jsme si vítězství v závěru pohlídali,“ hodnotil po utkání asistent trenéra hostů. „Výsledek však nepřeceňujeme, zítra se hraje znovu,“ dodal. Plzeň si po skvělém výkonu v prvním utkání proti mátožné Slavii připsala první bod v semifinálové sérii.

Poznámka: další informace na www.snajdrmartin.wz.cz
Bez komentáře | Přihlásit se
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrujte se

Příbuzné odkazy

Více článků z kategorie Reportáže z domácích zapasů

Nejčtenější článek z kategorie Reportáže z domácích zapasů:
Večer mistrů Slavia zvládla

Hodnocení příspěvku

Průměrné hodnocení: 0
Počet hlasů: 0

Najdete si čas a hlasujte pro tenhle příspěvek:
Excelentní
Velice dobrý
Dobrý
Obyčejný
Špatný