Slavia si v Lize mistrů zahraje s Curychem a Linköpingem
Datum: 01.05.2008
Téma: Klubový zprávy


V pátek krátce po poledni byl rozlosován první ročník hokejové Ligy mistrů. Slavii los přisoudil švýcarského mistra SC Zürich Lions a švédského vicemistra Linköpings HC. "Jsme spokojení. Osobně jsem si nepřál hlavně Magnitogorsk. Vidíme šanci z této skupiny postoupit dále," uvedl obchodní manažer Slavie Mgr. Ladislav Blažek.

Slavia sehraje úvodní duel 8. října na domácím ledě s Linköpingem, poté ji čekají dva zápasy na soupeřových hřištích. 29. října zajíždí do Curychu, 12. listopadu se představí v Linköpingu. Základní skupinu zakončí 3. prosince utkáním v Praze s Curychem.

Linköping obsadil v uplynulé ročníku švédské Elitserien druhé místo, čímž vyrovnal své historické maximum z roku 2005. V týmu působí i český obránce Josef Melichar, který má bohaté zkušenosti ze zápasů NHL, kde oblékal dres Pittsburghu. Tým v sezóně vedl Janne Karlsson, od příštího ročníku jej ale na střídačce vystřídá český kouč Slavomír Lener. SC Zürich Lions vyhrál v této sezóně švýcarskou ligu a stal se tak pošesté ve své historii švýcarským šampiónem.

Slavia byla jako vítěz české extraligy zařazena do prvního výkonnostního koše, kde jí dělali společnost mistři ze zemí silné hokejové čtyřky. Už před samotným losováním tedy bylo jasné, že se ve skupině nemůže potkat s finským Oulu, ruskou Ufou a švédským HV 71 Jönköping. Jelikož na sebe v základních skupinách nemohou narazit ani týmy ze stejné země, vyhnula se i vítězi základní části z Českých Budějovic.

První ročník Ligy mistrů bude pro její účastníky zajímavý nejen po sportovní stránce, nezanedbatelnou roli hrají i finance. Již za samotnou účast vyinkasuje každý z účastníků 300 000 eur (asi 7,5 miliónu korun), za každé vítězství v základní skupině pak dalších 50 000 eur. Postupem do semifinále si mužstvo zajistí 200 000 eur, poražený finalista půl miliónu eur, celkový šampión získá rovný milión eur.

Formát turnaje se v mnohém podobá své „fotbalové sestřičce“. Dvanáct účastníků utvořilo čtyři tříčlenné skupiny. Mužstva se mezi sebou utkají systémem doma-venku, do semifinále postupuje jen vítěz skupiny, i tam se týmy poměří dvakrát. Stejně tak tomu bude i ve finále. Hracím dnem hokejové Ligy mistrů je středa, první zápasy skupin odstartují 8. října. Celkového vítěze bychom se měli dozvědět 28. ledna příštího roku.

HC Mountfield, vítěz základní části české extraligy, se v základní skupině utká s ruským mistrem z Ufy a vítězem slovenské extraligy Slovanem Bratislava.

Los základních skupin:
Skupina A: Karpät Oulu (Fin.), Eisbären Berlín, Metallurg Magnitogorsk (Rus.).
Skupina B: HV 71 (Švéd.), Blues Espoo (Fin.), tým z kvalifikace.
Skupina C: Ufa (Rus.), Slovan Bratislava, Mountfield České Budějovice.
Skupina D: Slavia Praha, Curych (Švýc.), Linköping (Švéd.).

Program Slavie:
8. října: Slavia Praha - Linköping
29. října: Curych - Slavia Praha
12. listopadu: Linköping - Slavia Praha
3. prosince: Slavia Praha - Curych

Převzato z www.hc-slavia.cz, Jan Škvor, David Schlegel, 25.4.2008Tento článek najdete na Fanklub HC Slavia Praha
http://www.sesivani.com

Adresa tohoto článku je:
http://www.sesivani.com/modules.php?name=News&file=article&sid=1