Červenka řídil senzační obrat proti Litvínovu
Datum: 15.09.2009
Téma: Reportáže z domácích zapasů


Snad největší obrat předvedli svěřenci kouče Růžičky ve třetím kole O2 Extraligy. Ještě šest minut před koncem třetí třetiny prohrávali s Litvínovem 1:2. Pak však slávisté přidali tři góly a litvínovští hráči odjížděli zklamaní z výsledku, který se pro ně podstatnou část zápasu vyvíjel slibně.


Po úvodním buly to vypadalo, že je jen otázkou času, kdy Slavia udeří a Litvínov setne. Domácí se tlačili do soupeřovi branky a do první vážnější šance utkání se dostal David Hruška, který litvínovské obraně ujel a ocitl se sám před brankářem Hüblem, ovšem neuspěl. Postupem času se však dostával Litvínov do zápasu, až hosty dostal do vedení Trávníček. Ten po krásné kombinaci zakončoval téměř do prázdné branky. Po vstřelené brance se litvínovští soustředili zejména na hru v obraně, ve snaze uhájit nejtěsnější výsledek.

Druhou část poznamenalo velké množství vyloučených, to však neubíralo na množství šancí na obou stranách. Příkladem toho může být i situace, kdy domácí hráli v oslabení, uvolnili se ale Vondrka s Doležalem a jeli sami na jednoho obránce. Hosté tuto akci ubránili jen za cenu dalšího vyloučení. Po žádné z akcí neskončil puk za brankovou čarou, druhá část tedy skončila bez branek, a tak na ukazateli skóre stále svítilo 0:1.

Do poslední třetiny vstoupili domácí s jasným cílem. Otočit nepříznivý výsledek ve svůj prospěch. Příliš však otevřeli obranu, o čemž svědčilo i několik vyložených šancí severočeského týmu. Snad všechny sešívané v O2 Areně vyděsil Petr Jánský, který svou střelou zvýšil na 0:2. V tu chvíli se už v některých slávistických hlavách objevovaly obavy o výsledek. „Z naší strany to byly hrozné dvě třetiny, před třetí jsme si řekli, že nemáme co ztratit,“ prozradil po zápase Roman Červenka.

Pak vzal vše do rukou právě on, pro tento večer kapitán červenobílých, Roman Červenka. Nejdříve si obhodil gólmana Hübla, poté přesně vzduchem poslal kotouč na hůl Davida Hrušky. Vyrovnáno, radovali se domácí fanoušci. Tím však večerní představení mladičkého kapitána neskončilo. Ve vlastním oslabení prošel mezi dvěma obránci a po samostatné akci přes půl hřiště skóroval. „Hodil jsem si to na bekhend a pak vystřelil celkem přesně. Měl jsem i trochu štěstí,“ popisoval svou trefu Červenka. Poslední ránu litvínovskému celku nemohl uštědřit nikdo jiný než opět Roman Červenka. Od modré čáry vypálil, jeho střela prošla až do branky a zvýšil tak na 4:2. Celá hala pak už v euforii radosti skandovala jeho jméno.

Až v poslední části Sešívaní zabrali a díky čtyřem bodům Romana Červenky zápas otočili.


Tento článek najdete na Fanklub HC Slavia Praha
http://www.sesivani.com

Adresa tohoto článku je:
http://www.sesivani.com/modules.php?name=News&file=article&sid=130