Slavia díky výhře vládne Praze
Datum: 22.09.2009
Téma: Reportáže z domácích zapasů

První boj o Prahu v letošní sezóně vyhrála Slavia, když Spartu dvě třetiny jasně přehrávala. O utkání bylo rozhodnuto již po první třetině. Slávističtí hráči v ní totiž nastříleli rovnou tři branky. Domácí tak holešovické poslali domů bez bodu.

Pražské derby – dlouho očekávaný zápas v táborech jak Slavie, tak i Sparty. Ze začátku prvního pražského derby této sezony to ale vypadalo, že hostující Sparta až příliš podcenila důležitost tohoto zápasu. Její hráči se sice dostali do první šance zápasu, ovšem to bylo mezi významnějšími momenty zápasu z jejich strany na dlouhou dobu vše. Otěže  zápasu, tedy hlavně v první třetině, přebrala Slavia. Již v sedmé minutě tuto skutečnost podtrh svým gólem Sklenář, který dostal na červené čáře přihrávku, hladce projel zaskočenou obranou a zápěstím Cháberu prostřelil. „Dostal jsem puk, obrana se rozestoupila, jel jsem na brankáře víceméně sám, napadlo mě dát mu to mezi nohy a povedlo se,“ připomenul svoji střelu Jakub Sklenář.

Další slávistický gól na sebe nenechal dlouho čekat a opět k němu přispěla výrazná chyba holešovické obrany. David Hruška tak z otočky zvýšil už na 2:0. Nebyla to však poslední změna brankového stavu v první třetině. Od modré vypálil Drtina a těsně před brankou se pak kotouč svezl po Růžičkově čepeli přímo do branky.

Druhý zápas nosil na svém dresu Roman Červenka kapitánské céčko. V tom prvním rozradostnil tribuny hned svým hattrickem, ani v derby tak nemohl zůstat bez gólu. A skutečně, i když jeho gólová akce začala poměrně zvláštně. Rozhodčí ho totiž ve čtvrté minutě druhé třetiny vykázali z bodu pro vhazování. Slavia však toto buly vyhrála, Červenka se dostal ke kotouči, položil si Cháberu a pak už jen pohodlně zakončil. „Nečekal jsem, že první dvě třetiny budou tak hladké,“ přemítal Roman Červenka. Jakub Sklenář viděl důvody úspěchu ve skvělé hře celého týmu a zejména snížení počtu vyloučených. „Řekli jsme si, že musíme hrát co nejvíc v pěti, povedlo se a myslím si, že je to jenom dobře,“ povídal spokojeně Jakub Sklenář.

Třetí část přinesla i částečné přitvrzení a nakonec i probuzení holešovických hostů. „Ve třetí třetině hodně přitvrdili, ale myslím si, že to pro ně nebylo moc dobré, protože byli často vyloučení,“ všiml si Jakub Sklenář. „Myslím si, že je to hodně sráželo,“ dodal. I přesto ale snížil Ton ranou přímo pod horní tyčku na 4:1. Sparta tehdy ucítila ještě šanci na korigování zápasu a její hráči stále více útočili. V padesáté osmé minutě dokonce snížil na 4:2 Broš. To však bylo již příliš pozdě. Sparťané se sice uchýlili ke hře bez brankáře, ovšem ani to jim nepomohlo, naopak Vondrka málem přidal pátý gól domácích, když jeho snažení zastavila jen tyč. „Vyhráli jsme zaslouženě, byli jsme lepší než Sparta. I když si soupeř ve třetí třetině vytvořil tlak, zápas jsme kontrolovali,“ hodnotil po zápase Červenka. Většinu pražského derby kralovala Slavia a tak na svém hřišti zdárně uhájila tři body.